Йога - промяна или не?

  • 26 670
  • 125
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 575
румид, след като изпитваш усилие да не ядеш,значи не е дошъл момента да го откажеш,а може би и не трябва.След като си запозната и с Аюрведа сигурно знаеш,че има хора,които се нуждаят от него.Изключение се прави пo здравословни прични.Когато се яде месо е добре да се съблюдава следното: да се яде месо само на обяд,когато храносмилателният огън е най-силен,да се сдъвква много добре,да е минало добра топлинна обравотка и да се яде топло!, да се избягва свинското,защото затлачва организма.И най-важното е каквото и да правиш да изпитваш наслада-така че яж без угризения и не се вкарвай във филми,че после не ти върви.Когато човек изпитва удоволствие от нещата (по принцип) никога няма да прекали с нещо.

привет, Ор Simple Smile...може би  е така,наистина.. ..по Аюрведа съм с преобладаваща вата , но кр група ми е О/+/ - месоядни Flutter.....отн късмета ми- дано си права ,че се вкарвам във филми , но слабото ми място за едни взаимоотношения  и като съм яла месо - те запецват/дано не прозвучах зле с това последното  Embarassed..ама наистина забелязах,че е така/...
Пожелавам приятна лятна и безоблачна седмица на всички  sun

# 61
  • Мнения: 2 352
Ами - трудно, малкото става в 6, а аз заспивам през седмицата в 9-9.30 понякога, като че ли все не успявам. Ще се организирам все някога Simple Smile, надявам се.

# 62
  • Мнения: 2 761
румид ,ако си вата доша то нейната характеристика е лека и въздушна и има нужда точно от месо,което е "тежко" по природа и балансира лекотата.Разбира се има и много други предпоставки,които трябва да се вземат впредвид(начин на живот,физическа активност и т.н) и ако за нещо ти пречи все пак да промениш менюто.Не знам за кои точно взаимоотноошения споменаваш,но ако е за това,което си мисля,то си е част от живота и не трябва да зацепват Simple Smile. Според мен една от най-честите грешки,които се правят при отказ от месо е,че не се приемат достатъчно бобови(3-5 пъти в седмицата).

# 63
  • Мнения: 746
Привет,

от ужасно много време се каня да започна да посещавам часове по йога и основната причина е, че не съм намерила подходящо място. Бихте ли ми препоръчали?

Аз лично искам да постигна вътрешно спокойствие..  Confused и да стана по-гъвкава  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 154
Здравейте,

Практикувам от около месец, след 2 години прекъсване - преди това плътно една година два пъти в седмицата сутрините ми започваха с час йога. По същината на темата - йога ми помогна с много неща - физическите ми болки изчезнаха, а душевно - открих начин на мислене, който ми помогна да приема това, което не мога да променя и да не се ядосвам за глупости, както се казва.

Ор, точно при Ирина ходих на постоянни занимания, много ми допадаше, като каже, че един от основните принципи е НЕнасилието във всичките му форми и че тялото ни - каквото и да е, си е наше и че трябва да му благодарим, за дето е дом на духа ни.

С йога ми е лесно да съм в добра физическа форма, защото има лесни правила - важното е да дишаш и гърбът ти да е изправен, всичко останало идва с практиката.

Относно разразилата се полемика - да, има калпави инструктори, както във всички професии има хора, които не си вършат работата - лошото е, че в тази сфера хората може да пострадат, йога не е панацея, но определено помага за много неща.

За говорещите английски - http://www.expressionsofspirit.com/yoga/eight-limbs.htm , на мен този текст ми беше много полезен, за да разбера какво точно е йога.

Приятна практика на всички и до скоро!  Praynig

# 65
  • Мнения: 746
iangelova, къде ходиш найога?

# 66
  • Мнения: 154
iangelova, къде ходиш найога?

У нас  Joy Правя тука няколко комплекса от книжки, одобрени някога от инструктурката  Sunglasses
А ти къде практикуваш?

# 67
  • Мнения: 746
iangelova, къде ходиш найога?

У нас  Joy Правя тука няколко комплекса от книжки, одобрени някога от инструктурката  Sunglasses
А ти къде практикуваш?

никъде - искам да почна някъде, и после да премина на домашно

# 68
  • Мнения: 2 761
iangelova ,би ли споделила кои са книжките?

# 69
  • Мнения: 154
iangelova ,би ли споделила кои са книжките?

Тази, която ползвам основно е Йога Азбука на Прити Сатра, изд. Хомо Футурус, 5 лв. струва.  Peace

Шанс, не знам в кой град си, но пробвай 2-3 места и остани при инструктора, който те кара да се чувстваш удобно и може да ти отговори не само на въпроси, свързани с асаните - т.е. и аз мога да ти покажа коя поза как трябва да изглежда, но истинските инструктори умеят и знаят много повече от това в каква посока да ти стърчи дупето  Whistling Успех!

# 70
  • Мнения: 2 431
Здравейте и от мен!

Много се зарадвах на темата! Simple Smile

Практикувам йога от 2010-а година, бих казала, че започнах случайно - препоръчаха ми го за омиротворение Simple Smile, оказа се, че студиото е на 50м от тогавашната ми квартира и това беше чудесен мотив за мен да почна. И до днес това е най-спокойното място на света на за мен!
Когато забременях миналата година, с ентусиазъм продължих, защото йогата за бременни беше ново предизвикателство за мен. Най-отговорно мога да заявя, че тя беше от ключово значение да родя нормално, сравнително бързо и без никакви усложнения.
Сега с малката посещаваме йога за мама и бебе, където правим упражнения за бебето, после за нас самите, а накрая и заедно.

Без да преувеличавам мога да споделя, че след като започнах да се занимавам с йога съм друг човек - определено по-миролюбива и по-добра като цяло. Simple Smile

Ще се радвам да си бъдем взаимно полезни с опит и впечатления. Simple Smile

# 71
  • Мнения: 2 431
Привет,

от ужасно много време се каня да започна да посещавам часове по йога и основната причина е, че не съм намерила подходящо място. Бихте ли ми препоръчали?

Аз лично искам да постигна вътрешно спокойствие..  Confused и да стана по-гъвкава  Simple Smile

Мястото, което така похвалих в предишния си пост, е студио "Янтра" - намира се в София, кв.Изгрев. Роси и Ирена са инструкторките, които препоръчвам без колебание. Simple Smile

# 72
  • Мнения: 4 097
Здравейте, от известно време се занимавам с йога, не много редовно, заради роботота си, но мога да кажа, че негативи за момента, няма. В графата начиноеща съм и все още повече ниво "тяло".

# 73
  • Мнения: 2 431
Позитивно учение + позитивни мисли = позитиви + позитиви + позитиви + ... Simple Smile

# 74
  • Мнения: 23
Дрън, дрън! Карането на кола, мотор или колело да не е безопасно? Ама всички карат! Защо Венци Евтимов, Веселин Лучански или Даниел Петров не получат емфизем, отлепване на ретината, увреждане на нервите, психоза, сърдечен удар, инсулт, травма или разширени вени от йога? Напротив - нека Венци Евтимов ви каже колко болести си е излекувал с йога, и как докторите са го били отписали още на млади години! А колкото до гъвкавостта - човек става гъвкав вследствие практикуване на йога, а не обратното - да е гъвкав за да тренира йога. Що се отнася до  дихателните упражнения пък, ако са наистина вредни, те първо биха предизвикали емфизем на белия дроб, доста преди да увредят нервите!...

 
Добре че някои са си признали за отрицателните последствия.
Йога е опасна за тялото, защото няма толкова гъвкави хора. Предизвиква сериозни травми.
Освен това, доказано е, че дихателните упражнения предизвикват увреждания на нервната система.
Мантрите предизвикват психози, добре е да потърсите превода им, преди да започнете да се молите на някое индуско божество, без да знаете, уж за здраве.
Накрая, може да изпаднете в много странни, меко казано, състояния. Това е целта на йога и не е за нормални хора.
Достатъчно информация има за опасностите, свързани с йога, ако човек се разтърси.

Досгта нелепо изказване!
Защо има две теми за йога?

Общи условия

Активация на акаунт