Избор на прахосмукачка

  • 248 774
  • 903
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 62
Здравейте Simple Smile До колкото разбирам прахосмукачките, които са с торбички имат по-голяма всмукателна мощност от тези, които са с контейнер. Правилно ли съм разбрала?

Аз много се колебая каква прахосмукачка да избера, понеже имам голямо куче, което се скубе ужасно много и ми трябва прахосмукачка, с която ще мога да изчистя всички косми по килима. Единственото, което ми харесва при уредите с контейнери е, че мога да изхвърлям боклука всеки път, а не да си стои вътре в прахосмукачката и да го дишаме вкъщи. Но пък се чудя дали тази с контейнера ще  може да осмуче всички космърлаци по килима и дали ще изпуска прах в стаята от чистенето....

С каква всмукателна мощност трябва да бъде прахосмукачката, за да ми е полезна? Понеже сега ги гледам са на класове А, B, C, D, E, F, а с тези букви не мога да се ориентирам като цифра каква е мощността.

Mоля тези, които са по-запознати от мен да ми препоръчат подходящ модел. За турбочетката знам, че е полезна, но нямам още. Ценовия ми диапазон е до 200-230лв макс.

# 811
  • София
  • Мнения: 13 169
гледам са на класове А, B, C, D, E, F, а с тези букви не мога да се ориентирам като цифра каква е мощността.
Буквите означават колко са икономични. Клас А са най-икономични, т.е. най-малко ватове. За мен най-малкият проблем е колко ток ще изхарчи прахосмукачката.  Laughing Да е климатик или хладилник, които работят денонощно, разбирам, но прахосмукачка ...

Съвременните прахосмукачки са с малко ватове, но това не означава, че чистят по-лошо. Освен това не е казано, че всяка прахосмукачка с контейнер е по-маломощна от тези с торби. Ние купихме с контейнер, 650 W (клас А Wink) и чисти в пъти по-добре от стария Самсунг с торба, който беше 1600 W.

Иначе в магазина ни бяха препоръчали една прахосмукачка Филипс за около 230-240 лв, която в комплекта си има турбо четка за домашни любимци. Беше с контейнер и система Циклон 4. Според моите записки на едно листче номерът ѝ е FC9326. Обаче в момента сайтовете на Технополис и на Техномаркет са в реконструкция и не мога да видя със сигурност. Почти се бяхме навили да е тя, когато видяхме, че има на промоция друга прахосмукачка с Циклон 6 и решихме да вземем по-съвременната технология, макар и без турбо-четката за домашни любимци. Стандартната четка, която е еднаква и за двете, върши доста добра работа за котешките косми от 3 броя котки.  Wink Прах не изпуска. Филтрите за момента не са се затлачили, но е от твърде скоро, за да мога да кажа колко време ще чисти добре с тях. Комплектът филтри за смяна е около 25 лв. От магазина твърдяха, че се сменят на около 1 година.

Да знаеш, че в момента по-новите модели на Филипс, а май и на Ровента са с удължена гаранция от 5 години. Само трябва да регистрираш уреда в сайта им.

Намерих прахосмукачката с турбо-четка в Зора. Дори в момента е на промоция - http://zora.bg/philips/fc932609/34421?cstrackid=6a4ee6f3-7375-4d … 9184-0cc5d57c49df

Последна редакция: ср, 29 мар 2017, 17:32 от Тaня67

# 812
  • Мнения: 351
Нещо по-добро за около тези пари? Задължително да е с контейнер. Благодаря предварително. Simple Smile
https://zora.bg/rowenta/ro-3731ea/31752

# 813
  • Мнения: 62
Аха това е страхотно, а каква е тази система Циклон 4,циклон 6? За какво служи и каква е разликата между двете?

# 814
  • София
  • Мнения: 13 169
Аха това е страхотно, а каква е тази система Циклон 4,циклон 6? За какво служи и каква е разликата между двете?

Не съм съвсем наясно, но е свързано с контейнера и начинът, по който се завъртат боклуците в него. Стигнали са до Циклон 7.  Laughing Затова реших, че 6 ще е по-добре от 4.  Laughing

Прочети в сайта им ако искаш - http://www.philips.bg/c-p/FC9326_09/powerpro-compact-bagless-vac … lone-4-technology  с Циклон 4   и   http://www.philips.bg/c-p/FC9722_09/powerpro-expert-bagless-vacu … th-powercyclone-6   с циклон 6. Някъде по-долу на страниците са описани системите.

Другата разлика беше във филтъра, който е на самия контейнер под перящия се дунапрен. Този на циклон 4 е като хармоника и прахоляците се набиват повече в него. На циклон 6 е плоска повърхност и пише, че може да се мие, но аз пробвах и не видях ефект.  Grinning Всъщност мощността на уреда намалява когато точно тези филтри се затлачат.

Най-добре преди да купите прахосмукачката, питайте дали предлагат филтри за нея. С Филипс и Ровента няма проблем, но имаше марка, за която ни казаха, че не внасят консумативи.

Последна редакция: чт, 30 мар 2017, 02:03 от Тaня67

# 815
  • Мнения: 68 768
И моята евтината за 50 лева се води циклон Laughing

Подкрепям съвета да се разпита предварително за резервни филтри, дори да се закупят, ако са налични. Много често след година-две вече не се намират за съответният модел. Особено ако са хепа - тези като хармоника които са. Обикновените са дунапренени парчета, за тях проблем чак такъв няма.

Но като цяло търговците, вкл.веригите, не спазват законовото изискване да поддържат в наличност и предлагат резервни части, без които съответният уред е неизползваем.

# 816
  • Мнения: 353
https://zora.bg/bosch/bgl2ua113/32414
Отзиви за тази, дали някой я ползва и доволен ли е. Всъщност колебая се и за тази, коя да избера?
http://zora.bg/philips/fc932609/34421?cstrackid=6a4ee6f3-7375-4d … 9184-0cc5d57c49df

# 817
  • Мнения: 68 768
Торбичка срещу контейнер ти е изборът всъщност Laughing

Да кажат и тези, които имат с контейнер, аз също имам такава, друга марка е, но далеч изсипването на праха не става като на картинката Grinning Понякога боклука полепва по стените на контейнера  и по средната част... Confused

# 818
  • София
  • Мнения: 13 169
Торбичка срещу контейнер ти е изборът всъщност Laughing

Да кажат и тези, които имат с контейнер, аз също имам такава, друга марка е, но далеч изсипването на праха не става като на картинката Grinning Понякога боклука полепва по стените на контейнера  и по средната част... Confused
Боклукът пада лесно, но контейнерът си остава мръсен и трябва ръка да тръкне, за да стане прозрачен. Simple Smile И дунапренът се пере всеки път. Като добавка - ако се сетиш още нещо да почистиш, няма как да използваш, докато филтрите не изсъхнат. Wink Но все пак май е за предпочитане пред торбата.

# 819
  • Мнения: 68 768
Точно си го описала.
Но аз май предпочитам с торбичка. Чистиш и оставяш прахосмукачката. Пак чистиш и пак оставяш. Чистиш там веднъж месечно или сменяш торбичката, ако е сменяема.

Аз взех с контейнер именно с идеята да избягам от чистенето на уреда след всяко смучене, че ми беше дотегнало от водния филтър.

# 820
  • Мнения: 353
Харесвам Бош ,а ми харесва и гаранцията на Филипс. От параметрите на двете ,коя е за предпочитане. И нещо друго ,което ми е важно ,най -малко допълнителни консумативи . Тези двете имат ли нужда от сменяне на определен срок на нещо,освен торбичките разбира се на Бошката. 

# 821
  • Мнения: X
Philips FC9326/09 /Вакуум (макс.)   17,4 kPa/
Philips FC8470      /Вакуум (макс.)    25 kPa /  Peace
ПП 25 kPa=320W всмукателна мощност
PHILIPS FC-8472/01 /ВСМУКАТЕЛНА МОЩНОСТ max 350W/  175.00лв
https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:jOBq5Viu9a … ct=clnk&gl=bg

Последна редакция: чт, 30 мар 2017, 15:13 от Анонимен

# 822
  • Мнения: 68 768
Виж им филтрите, ако някоя е с Хепа-търси си резервен отсега.

# 823
  • Мнения: 353
Благодаря много за информацията. То било много трудно да избереш прахосмукачка след като започнеш да се интересуваш от характеристиките. Поне за мен е доста непонятно. Преди отивам, пробват работи ли и това е . Купуваш. Сега всмукателна мощност, Хепа филтри и ........ Аз има една голяма и тежка на Цептер и реших да си взема нещо леко за всеки ден, но тази наука ме обърка. Като отида в магазина ще видя какво ще харесам, а вече зная какво да чета благодарение на Вас.  bouquetТе продавачките ме гледат така умно като питам ,че не съм сигурна дали ще ми отговорят . Така беше при кухненските ми уреди ,плот, фурна ,съдомиялна. Голямо приключение беше. Simple Smile

# 824
  • Мнения: 68 768
То хубаво че питаме,ама рядко ни отговарят. Нямат си и понятие какво искаш от тях Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт