ИСТАНБУЛ 32

  • 53 947
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 124
Програмата, която си направила е почти неизпълнима за един ден, според мен де Simple Smile
Това, което аз мога да кажа е:
- Парка Йълдъз е много близо до Долмабахче и можеш да отидеш там, за да си починеш в приятната обстановка, като седнеш на маса гледаща към морето. Горещо препоръчвам турското ястие "Мантъ" в този парк.
- Ортакьой - не само кумпири, но и страхотни вафъли. Simple Smile
- Юскудар - според мен там няма кой знае какво интересно, той е един от най-старите квартали на града, доколкото аз съм запозната.
- Чамлъджа - невероятна гледка и много готини снимки.
- Моминската кула - тя в момента функционира единствено и само като ресторант, така че няма смисъл да влизаш в нея, просто можем да я погледнеш от далече, даже и това ще изпълни душата ти.
- Таксим, Истиклял - според мен всеки, който ходи в Истанбул трябва да повърви в този булевард и да види червеното трамвайче.
- Кулата Галата - отново гледката е неописуема, сградата е много интересна, изпълва те с носталгия за миналото. И там стават страхотни снимки! Simple Smile

Нооо, ако питаш мен сложи още нещичко в програмата и направи тази обиколка за два дни или трябва да извадиш нещо, няма как да се получи. Simple Smile

# 706
  • Мнения: 539
Привет на всички  Hug Преди време бях писала в темата, благодаря много на всички, които ми помогнаха. Разминах се с ходенето тогава, но сега планирам към края на месеца пътуване. Та, сега имам нужда от помощ по програмата втория ден-накратко: сутринта-Долмабахче/може ли само харема, тъй като двореца сме го гледали/, следва парка Йълдъз, дворецът Йълдъз, Ортакьой/кумпири/ и джамията, след което ми се иска да преминем по моста и да отидем до Юскудар, евентуално Чамлъджъ, разходка из Юскудар, от там с ферибот до Кабаташ, от там с фуникуляра Таксим, Истиклял, Галата, хотела.
Според вас изпълнимо ли е? Кажете ми, какъв автобус трябва да хвана от Ортакьой за Юскудар, а от там за Чамлъджъ и обратно, какво интересно мога да видя в Юскудар? Двореца Йълдъз- четох някъде из темите, че няма достъп до него откъм парка, също за момината кула, интересно ли е да се посети и как.... Thinking Моля ви, отворена съм за всякакви предложения, благодяря ви

И според мен това което си написала че искаш да видиш е невъзможно,но все пак бих ти предложила следното - след двореца Йълдъз може да хваните авт.129 T на бул.Барбарос за Чамлъджъ. Мисля че там също може да опитате кумпири. Слиза се на спирка Kisikli. След това със същия автобус може да се върнете на Таксим

# 707
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Може и да успеете, ако отидете при отварянето на двореца, за да си спестите опашките. Ако наистина искате само харема, времето за разглеждане ще е по-малко. Йълдъз ще ви отнеме 2 часа, поне. Теди е дала добър вариант за преминаване в Азия, макар че аз бих използвала фериботите. Става по-бързо, а емоцията също си струва. На връщане, както си написала, вземете ферибот до Кабаташ, откъдето да се качите с фуникуляра на Таксим и да продължите разходката. Естествено, включването на Девичата кула в този ден е невъзможно, а разходката в Юскюдар - губене на време, ако нямате конкретна цел. Отидете до Чамлъджа и там оползотворете излишното време, ако изобщо ви остане такова. От Юскюдар може да се разходите до заведението с килимчетата, което възможно най-близо до Къз кулеси и оттам се насладете на гледката към нея. Както знаем, плановете са едно, а изпълнението - съвсем друго, та ти си набележи нещата, пък на място ще прецените за какво имате време и сили. Винаги трябва да остане нещо и за другия път.

Ортакьой не ми се вписва в този ден. Надявам се, че основната ви цел там не са компирите. Ако е така, направете го другия ден надвечер (ако нямате твърди планове за тогава). Гледката ще си заслужава.

# 708
  • plovdiv
  • Мнения: 522
Момичета от агенцията казаха,че сме в хотел Хистори(така го чух).Това този хотел ли е,че друг Гугълмапс не ми показва:https://www.google.com/maps/place/Historia+Hotel/@41.0045201,28. … x43d3a2d5fb0f036b

# 709
  • София
  • Мнения: 413
Момичета от агенцията казаха,че сме в хотел Хистори(така го чух).Това този хотел ли е,че друг Гугълмапс не ми показва:https://www.google.com/maps/place/Historia+Hotel/@41.0045201,28. … x43d3a2d5fb0f036b

Има вариант и да сте в този, защото аз като ходих юни месец една част от хората бяха настанени в него - http://historyhotel.com/

# 710
  • София
  • Мнения: 13 209
Момичета от агенцията казаха,че сме в хотел Хистори(така го чух).Това този хотел ли е,че друг Гугълмапс не ми показва:https://www.google.com/maps/place/Historia+Hotel/@41.0045201,28. … x43d3a2d5fb0f036b

Със сигурност не е.  Grinning Този хотел е на брега на Мраморно море. Предполагам, че този е вашия - http://www.booking.com/hotel/tr/history.bg.html? 

Последна редакция: вт, 12 авг 2014, 11:41 от Тaня67

# 711
  • plovdiv
  • Мнения: 522
И аз токущо го намерих,отзив?

# 712
  • Мнения: 124
Таня е дала директен линк към Booking, а там мненията са от истински клиенти, купили директно от този сайт и са посетили хотела, така че можеш долу горе да добиеш представа Simple Smile

# 713
  • София
  • Мнения: 13 209
И аз токущо го намерих,отзив?

Има няколко отзива в линка от Букинг, който ти пуснах. Много весело ми стана, защото един от отзивите е този: "الانترنت ضعيف" . Обаче чичко Гугъл ми го преведе - слаб е сигнала на Wi-Fi -то.  hahaha

# 714
  • София
  • Мнения: 3 824
Момичета, налагало ли ви се е да ползвате медицински услуги в Турция? Препоръчайте къде и каква застраховка да направя?

# 715
  • Мнения: 22
lady.mmm, заведението,което споменаваш/с хубавите мантъ/в парка Йълдъз къде точно се намира?
А до двореца как да стигна? Заслужава ли си да ходя да Ортакьой само заради кумпирите, къде другаде мога да намеря хубави кумпири?
beljata, както всички дружно ме посъветвахте, смятам да хвана от Бешикташ ферибот за Юскудар. Къде от пристанището да хвана автобус за Чамлъджъ, кой номер, спирката как да намеря?
Момичета, извинявайте за многото въпроси, но тази част ми е напълно непозната, а искам този път да видя макар и малка част от Азия.
Най-вероятно Таксим,Истиклял и Галата ще отидат в предишната вечер, все пак при първото посещение ги посетихме, но много набързо, а този път искам и да хапнем в този ресторант на Истиклял, който препоръча Мими-Saray.
От Мол Форум с какво мога да отида до Таксим.
Сърдечно благодаря на всички ви-незаменими сте  bouquet Hug

# 716
  • Варна
  • Мнения: 4 221
mamichon, хотелът изглежда добре. Вие не бяхте с Караджъ, нали... че вече се обърках. Сега е ясно, че удобната спирка на метрото ще е Везнеджилер.

Елл, не ни се е налагало. Досега сме пътували организирано, по ред причини, и пакетът е включвал задължителна застраховка. Всички застрахователи предлагат застраховки за пътуване. Пожелавам ти да не ви се налага да ползвате каквито и да е услуги извън такива, свързани с удоволствие и впечатления.

gerikr1976, Ортакьой си струва не (само) заради компирите. Още повече, че от май месец вече е отворена джамията след няколкогодишна реставрация. Тя е изключително красива, а гледката към моста и Босфора са прекрасни. Искрено се надявам другия път и ние да им се насладим, особено вечер, при запалването на светлините. Та, ако намерите време, няма да съжалявате. Картофи може и другаде да ядете. Виждала съм дори и в търговската част между Капалъ чарши и Египетския, но досега не сме яли и не мога да кажа къде са хубави.
За Чамлъджа ние взехме автобус от Кадъкьой. Тук ще ти помогне друг, ако не пише нищо в линка на първа страница.
За МОЛ-а онзи ден обясних, че се отива с метрото - пост 618 на 42-ра страница от темата.

# 717
  • Мнения: 471
Цитат
За Хълма Чамлъджа

От Юскюдар с автобус 15C за FERAH MAHALLESİ . Слиза се на спирката F.MAH.YENİ CAMİ . Или от Кадъкьой с автобус 14F - слиза се на спирка Kural
Това е от картата в подписа ми.

# 718
  • Мнения: 7 901
Здравейте, момичета и Бялк,
Отдавна не съм писала, но тъй като наближава и моята екскурзия до Кападокия ( с цял ден в Истанбул  newsm68) ви следя редовно. Виждам, че има раздвижване, а това означава, че ще има и много пътеписи след това Simple Smile.

Да се оплача, че си преинсталирах ОС на компютъра и си загубих важен истанбулски файл. Моля припомнете как се стигаше от Долмабахче например до джамията Ортакьой. Пуснах си упътване от подписа на Бялк, но нещо не ми се получи. И други неща загубих с този файл, но тях лесно си възстанових благодарение на информацията тук.

# 719
  • Мнения: 2
Merhabaaaa Simple Smile
От две години работя  в Азиатската част на Истанбул. Няма смисъл да повтарям колко красиво е тук,  абсолютния лукс или пълната му противоположност   - мизерията в някои от бедните части, но въпреки това и там се крие някакъв особен чар. Simple Smile
Обикновено денят ми преминава в работа и съответно общувам с много и  най -различни хора. Любимите ми занимания табла в комбинация с шиша, шопинг и вечер на ресторант с любимите ми приятели. До тук добре, докато чрез тях не се запознах с един красив мъж, който поставях в графата "неангажираща връзка". Само двамата си знаем какво се случва с нас. Виждахме се често. За мен тази "връзка" символизираше свобода. Говорехме за политика, Руми и някакви лежерни теми. НО... Преди седмица той ми разказа подробности за живота си....това че е лекар кардиолог, че живее в Бакъркьой и бла, бла, бла. Предложи ми брак и настояваше да приема, което ми звучи  странно! Зарадвах се, но обещах да помисля.
Не смятате ли, че е избързал с предложението си? Ами ако е някое психо?!  0_о От малка  се страхувам от лекари. Или ме използва, защото съм гражданка на Eu? Какво ви е мнението за Бакъркьой? Професията на приятелят ми?
Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт