ИСТАНБУЛ 32

  • 53 912
  • 739
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 46
Здравейте. Нямам много физическата възможност да седна и да поровя,за да се информирам,за това искам да ви попитам за автобуси Варна-Истанбул и евтини хостели.
Извинявам се,ако ви притеснявам и благодаря предварително   Hug

# 436
  • София
  • Мнения: 2 623
Привет, привет Simple Smile

Поизгубих се аз, но хвърлям по едно око, макар да не пиша.
Мацки, имам нужда от помощ.
Пиша за вътрешно-фирменото ни списание, но ми трябва
актуална информация.
Колко стана жетона за трамвая, първоначално закупуване
на Истанбулкарт и евентуално, какви отсъпки даваше
при ползване на няколко превозни средства.
Благодаря предварително!   bouquet

# 437
  • София
  • Мнения: 13 161
Все още не мога дя забравя кебапа който ядохме в Емиргян Саръйер cook
казваше се Ali Nazik kebabi също така и десерта вид баклава Sutlu nurie горещо ви ги препоръчвам newsm10
Турската кухня е невероятна Peace
A би ли споделила как са цените? Говориш за Жълтия кьошк до езерото, нали?


Привет, привет Simple Smile

Поизгубих се аз, но хвърлям по едно око, макар да не пиша.
Мацки, имам нужда от помощ.
Пиша за вътрешно-фирменото ни списание, но ми трябва
актуална информация.
Колко стана жетона за трамвая, първоначално закупуване
на Истанбулкарт и евентуално, какви отсъпки даваше
при ползване на няколко превозни средства.
Благодаря предварително!   bouquet
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=785849.msg28414588#msg28414588


hrisi.i, момичетата от Варна пътуват най-вече с организираните екскурзии на Караджъ турс като ги използват само като транспорт и спане, а на място обикалят сами. Това май е най-евтиния вариант - за 150-160 лв транспорт и две нощувки със закуски в приличен хотел.  Wink  Иначе не може да се каже кой хостел/хотел е евтин. Най-добре напиши желаните дати в Букинг и ги подреди по цена. Това, което в едни дни е най-добро, в други е скъпо. Зависи от търсенето и предлагането в момента. Проверяваш през няколко дни и все нещо интересно и евтино ще изскочи. Ние оставяме най-вече за последния момент, когато правят намаление на незапълнените стаи.

# 438
  • varna
  • Мнения: 31
Миналата седмица се върнах от поредното незабравимо пътуване но любимият ми град.  Simple Smile
 jullianna  жетонът вече е четири лири.Не мога да кажа колко струва истанбулкарт ,тъй като я имам от предишното ми пътуване.Тъй като ползвахме двама души една карта ни таксуваше понякога по 2.15 лири и по 1.45 лири ,когато се прехвърляхме от трамвай на метро.На ферибота за Кадъкьой също ни таксува по 2.15 лири.Може и да ни е таксувало и на други цени,но като свети силно слънцето в устройството не се вижда хубаво. Ramata    Билетът за Принцовите острови мисля ,че беше на цена 8  лири,но не съм много сигурна.
hrisi.i автобусните фирми които имат линии от Варна до Истанбул са Метро и Нишикли ,  но двупосочния билет е 120 лева.  Sick ,затова ползваме туристическите фирми като превоз и настаняване в хотела .Ние ползвахме лятната промоция на Караджъ тур и за 170 лева имахме две нощувки със закуски ,пешеходна разходка и екскурзия до Принцовите острови за тази цена.Въпреки ,че платихме за хотел две или три звезди ни настаниха в хотел Бекташ който е чудесен наскоро реновиран 4 звезден хотел.

Последна редакция: сб, 26 юли 2014, 21:38 от rp_52

# 439
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Ммм, rp_52, извадили сте нашия миналогодишен късмет. Бекдаш е чудесен, но и другите, в които настаняват, да прилични. Пък и това далеч не е най-важното.

Караджъ е една от малкото и, определено, най-удобната възможност от Варна. Пътуването с автобус е безсмислено заради цената, която прави невъзможно вмъкването на 2 нощувки и закуски в рамките на цените на фирмата. Заслужава си да се отиде с кола, в която са 4 човека, за повече дни, иначе е по-добре с фирмата за транспорт и нощувки. И притесненията са по-малко.

Последна редакция: сб, 26 юли 2014, 16:19 от beljata

# 440
  • Мнения: 4 660
Ние ходихме с кола при роднини трафикът в Истанбул е ужасен затова за придвижване използвахме метробусите и транвай - бързо и удобно. Не мислиш къде ще паркираш и колко ще платиш.
От Avcilar до Topkapi стигнахме за 1 час. HugАко бяхме с кола може би 2-3 часа и ако хванеш час пик когато излизат от работа не ми се мисли как щяхме да се приберем Crazy
За чужденци най добре е да се ходи с туристическа агенция ще излезе по евтино Peace

# 441
  • Мнения: 4 660
Таня 67 говоря за тази кафетерия
http://www.mehtapcafe.com/

За  3 порции кебап 3 айряна и 3 десерта
също така 3 минерални води 3 чая платихме
около 100 лири.
Тази цена за такова място мисля че е нормална.

Ето и менюто разбира се без цените Laughing
http://www.mehtapcafe.com/dergi/menulerimiz.html

А това е виртуалната разхотка на кафето
http://www.mehtapcafe.com/sanaltur.htm

Последна редакция: сб, 26 юли 2014, 16:17 от kikair

# 442
  • Варна
  • Мнения: 4 221
kikair, темата е коментирана много пъти... Никога и никой не е препоръчвал ползване на личен автомобил в града.
Факт е, обаче, че агенциите рядко предлагат 3 нощувки, за повече да не говорим. Освен това билети от София има почти двойно по-евтини. С една резервация на ниска цена, каквито често има, може да излезе по-изгодно от организирано пътуване. Затова казах, че за пътуване от Варна с 2 нощувки фирмата е по-добрия вариант, но за повече време и при пътуване с пълен автомобил има изгодни варианти.
града НЕ се ползва друго, освен кракомобил и градски транспорт. Peace

Кафето на Мехмед ефенди е добре познато в темата. Определено е една от забележителностите. Добре си се ориентирала.

# 443
  • София
  • Мнения: 13 161
Таня 67 говоря за тази кафетерия
http://www.mehtapcafe.com/

За  3 порции кебап 3 айряна и 3 десерта
също така 3 минерални води 3 чая платихме
около 100 лири.
Тази цена за такова място мисля че е нормална.

Ето и менюто разбира се без цените Laughing
http://www.mehtapcafe.com/dergi/menulerimiz.html

А това е виртуалната разхотка на кафето
http://www.mehtapcafe.com/sanaltur.htm

Благодаря!   bouquet

# 444
  • Мнения: 4 660
kikair, темата е коментирана много пъти... Никога и никой не е препоръчвал ползване на личен автомобил в града.
Факт е, обаче, че агенциите рядко предлагат 3 нощувки, за повече да не говорим. Освен това билети от София има почти двойно по-евтини. С една резервация на ниска цена, каквито често има, може да излезе по-изгодно от организирано пътуване. Затова казах, че за пътуване от Варна с 2 нощувки фирмата е по-добрия вариант, но за повече време и при пътуване с пълен автомобил има изгодни варианти.
града НЕ се ползва друго, освен кракомобил и градски транспорт. Peace

Кафето на Мехмед ефенди е добре познато в темата. Определено е една от забележителностите. Добре си се ориентирала.
Много пъти съм ходила в този град но скоро попаднах на вашата тема.
Исках да споделя само моя опит Peace
Аз бях 1 седмица последния път града .
Определено за 2 нощувки много не може да се види.
Лично на мен не ми стигат 2 дена само за шопинг smile3521

# 445
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Да, разбрах! Има полезни неща в казаното, естествено. За ползването на кола в града потвърдих, че не е разумно.  Peace

# 446
  • Мнения: 4 660
Да, разбрах! Има полезни неща в казаното, естествено. За ползването на кола в града потвърдих, че не е разумно.  Peace

Нали за това са форумите за да се пише в тях  Hug

# 447
  • Мнения: 46
Момичета,много ви благодаря за бързите отговори. Още сега ще погледна.  Hug Hug

# 448
# 449
  • Мнения: 53
Здравейте на всички. Тъй като ми предстои пътуване до Истанбул за първи път, някой знае ли къде се намира общината в кв. Лалели /там ще е хотелът ни и искам да се ориентирам горе-долу къде ще бъдем настанени/? Благодаря предварително. newsm03

Общи условия

Активация на акаунт