Орхидеи 13

  • 90 975
  • 852
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 140
Да се похваля,седем от четиринадесетте ми орхидеи пускат нови цветоноси,много съм щастлива newsm44
За първи път ще цъфтят при мен,първата ми орхидея я купих декември месец,за малко даже щях да я загубя и сега след 10 месеца реши да ме зарадва с цветонос Simple Smile
На последните две снимки,орхидеите ги бях купила без цветонос,намалени от Бриколаж,на тях най-много се радвам,чакам ги с нетърпение да цъфнат понеже не знам какви са им цветовете Laughing




Последна редакция: пт, 24 окт 2014, 16:43 от ESTELITA

# 481
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен!Следя отдавна темата, но чак сега се престрашавам да се включа. Искам първо да ви поздравя за невероятните орхидеи, за които се грижите с толкова любов и да ви благодаря за съветите, благодарение на които гледам своите орхита.
Ще ви помоля за един съвет- след закупуването на най- новата ми орхидея забелязах това странно почервеняване на корена и не съм сигурна но май корена започва да загнива... Как мислите дали да го изрежа и направо да пресадя растението ? http://mirela10.snimka.bg/daily/flowers.775204.34260495

# 482
  • Варна
  • Мнения: 25 275
Нищо му няма. По принцип въздушните корени доста трудно загниват.
Естелита,
голям цъфтеж се очертава Laughing

# 483
  • Мнения: 6 390
ESTELITA,
Браво и на орхите, и на теб Hug . Нека се отрупат с прекрасни цветове!

Mirela_G,
С риск да се изкажа глупаво, струва ми се, че почервеняването е от боята върху пръчицата за прикрепване на цветоноса, която се е размила при поливането. Отделно, има тъмно петънце на същия корен, но по-близо до растението - изглежда ми като механично нараняване, от притискане... Аз бих изчакала да видя дали ще се промени, увеличи. А иначе, винаги можем да третираме с фунгицид - за всеки случай и най-вече собствено успокоение Wink .

О, Месечинка е отговорила вече. Решаваме значи, че няма страшно Grinning .

# 484
  • Мнения: 5
Благодаря за бързите отговори!  newsm51 newsm51  Впрочем и аз мислех, че може да е от пръчицата за прикрепяне !

# 485
  • Мнения: 13 836
За първи път ще цъфтят при мен,


Тази тръпка е незабравима!
честити първи домашнозаложени цвеетоноси !

# 486
  • Down south
  • Мнения: 7 713
Още не съм се научила как да гледам първата си орхидея и ненадейно се сдобих с още една  ooooh!
Четох, четох темата и отидох да купя тор за орхидеи.
До тук добре, разгледах какво има в магазина, най-вече цъфтящите орхидеи, имаше десетки и коя от коя по-красиви. Имаше и секция с намалени растения, а сред тях и това



струваше $ 4, защото явно не цъфти  newsm78
От прочетеното от форума, мисля, че това което излиза, прилича на цветонос?
Купих орхидейката, много е мъничка, явно е някакъв умален вид




А, сега, как да я гледам?

Явно няма да слагам лед, с този период приключих, добре че поне беше кратък и не нанесе трайни вреди (за сега)

Благодаря в аванс за всякакви съвети!

# 487
  • Мнения: 2 812
Моите орхидеи не цъфтят. Не искат и това е  Sad. Много са свежи, обаче цвят няма. Чудя се дали не сбърках с рязането на цветоносите веднага след окапването на всичките им цветове? Иначе ги подхранвам редовно.

# 488
  • София
  • Мнения: 1 460
Моите орхидеи не цъфтят. Не искат и това е  Sad. Много са свежи, обаче цвят няма. Чудя се дали не сбърках с рязането на цветоносите веднага след окапването на всичките им цветове? Иначе ги подхранвам редовно.
Аз имам трички, две в момента цъфтят, а на третата след като и отрязах цветоноса през юли, пощуря! Изкарва листа и корени като луда, надявам се, че естествено продължение на това е изкарването на нов цветонос. Стои точно на прозореца. Да не би твоите да са на по-тъмничко?  Hug

# 489
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 106
Daylily това е мини орхидея, аз имам няколко такива. Остави си я в тази саксийка и я поливай с потапяне, това което е излязло е цветонос, другото е остатък от цветонос. Отрежи този остатък и прикрепи внимателно новия цветонос към пръчката, сложи орхидейката на прозорец и скоро ще цъфне.

# 490
  • Down south
  • Мнения: 7 713
Daylily това е мини орхидея, аз имам няколко такива. Остави си я в тази саксийка и я поливай с потапяне, това което е излязло е цветонос, другото е остатък от цветонос. Отрежи този остатък и прикрепи внимателно новия цветонос към пръчката, сложи орхидейката на прозорец и скоро ще цъфне.
Много благодаря!
Казваш това, което е остатъка да го отрежа? Той изглежда свежо зелен, независимо от това да го махна?
Колко често се полива/потапя? Веднъж седмично?
Много съм развълнувана, че ще цъфне.

Благодаря още веднъж   bouquet

# 491
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Да попитам и аз - всичките ми 6 орхидеи отдавна прецъфтяха, отрязах цветоносите, някои пуснаха нови листа. Цветоноси още нямам. Ще ми се да ги преместя от мястото, където са сега, защото е тъмно през зимата не отопляемо. Ако ги сложа в спалнята добре ли ще им е? Да не им е много топло, че ММ е зиморничав и вкъщи е доста топло през зимата? И къде точно - до прозореца ли?Изключвам на самия перваз, южен е, ще ги напича пряко, а и над радиатора? Ако ги сложа в другия край на стаята, дали ще им е тъмно?

# 492
  • Мнения: 13 836
Чудя се дали не сбърках с рязането на цветоносите веднага след окапването на всичките им цветове? Иначе ги подхранвам редовно.

Това го правя аз, не оставям стари цветоноси, винаги харесвам цъфтеж от нови такива от естетическа гледна точка. Отрязването на цветоноса след прецъфтяване не влияе никак на цъфтежа. ако орхидеята ви не цъфти бъркате някъде в грижите за нея и равновесието- поливане и месторазположение.

А и да добавя. Аз подхранвам оскъдно- да кажем макс 2 пъти в година. също не се отразява на цъфтежа.

# 493
  • Мнения: 2 812
За съжаление не мога да им осигуря място на перваза, защото ще паднат. Прекалено е малък. Държах ги и в неотоплена 15-16 градуса стая, тази година ще прекарат зимата в отоплена 20-22 градуса. Имат нови листа, едно даже и нови корени. Скоро ги преместих и силно се надявам да цъфнат. Иначе имат много свежи листа. Подхранвам ги пред 2-3 потапяния. Лятото на 10 дни, сега на 15-20 дни.

# 494
  • Мнения: 13 836
За съжаление не мога да им осигуря място на перваза, защото ще паднат. Прекалено е малък. Държах ги и в неотоплена 15-16 градуса стая, тази година ще прекарат зимата в отоплена 20-22 градуса. Имат нови листа, едно даже и нови корени. Скоро ги преместих и силно се надявам да цъфнат. Иначе имат много свежи листа. Подхранвам ги пред 2-3 потапяния. Лятото на 10 дни, сега на 15-20 дни.


в неотоплени и по-тъмни помещения се пполиват по-рядко , иначе не цъфтят

подхранването също си има тънкости- кое е за листна маса, кое за корени, кое за цъфтеж- съотношението на съставките  е различно.

Общи условия

Активация на акаунт