Боледуване на децата ни – тема 16

  • 30 619
  • 739
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: X
Здравейте,
Ние не можахме да свикнем с чувал за спане. До скоро спеше само по боди. От скоро и слагам панталон. Одеалото/ чаршафа е за параван... Първия 1 час и после е отвита

# 496
  • софия
  • Мнения: 1 305
Момичета сина ми не може да смъкне под 38 гр, изгоря цяла нощ. Панадола изобщо не му ч смъква нурофена малко но след 2 часа пак дига 39  Cry, кажете как да ги редувам знам на 4 часа най малко, но като вдига 39 как да го оставя 4 часа Sad.
На всичко отгоре счупих живачни терн, и съм събирала 2 часа живака, знам че е опасноооооо. Sad
Купихме подобен на живачния с галий, но ми се иска нещо по бързо мерещо тези за чело някой ползвал ли ги е.
Наоплаках ви се Hug

# 497
  • Мнения: 8 267
 tzvetihc  милата..Хексалгин капки, те свалят най-бързо температурата. Беладона и кърпи е другият вариант. Незнам какво лекувате но успех ти желая.
От живака може да ви заболи глава или да се догади. Не е чак толкова опасно.

# 498
  • Мнения: X
За да се неутрализира живакът е най-добре да купите сяра от аптеката и да поръсиш местата, на които предполагаш, че може да са останали остатъци от живак.
А колкото до температурата - аз също давам Хексалгин, като тежка артилерия. Внимавай в дозировката само, добре прочети упътването.
Стискам палци да отмине бързо...кураж.

# 499
  • софия
  • Мнения: 1 305
Благодрая ви момичета, Hug дъщеричката ми донесе вирус от детската , тя беше с темп. 24 часа и е с бели налепи по сливиците, не много 2-3 точици, сега няма темп. , сина ми се разболя ден след нея, но го понася тежко. Друг път ги отделям един от друг и съм успявала да спася положението да не се разболява единя след другия, но сега не го направих Sad
Беладона ще взема.  bouquet

# 500
  • Мнения: 68 741
Не виждам колко е голям малчуганът, но когато моят имаше висока Т- пълнех един голям леген с хладка водичка и къпехме там животните/играчките..запретвах ръкавчетата над лактите и той бъркаше...

Дано вече сте я смъкнали Т Praynig

# 501
  • софия
  • Мнения: 1 305
teta75, на 8 години е, голямо момче Heart Eyes, това с легена го правим, но смъква около 0,5 само, не знам какъв е този вирус сега и от Нурофена не смъква под 38 Shocked, поне стана да хапне малко.
Също и мажа гърдичките и гръбчето с вода с оцет, на краката компреси и на челото.

# 502
  • Мнения: 2 352
А педиатърът на детето как вижда развитието на болестта?

# 503
  • Мнения: X
За температура - последния път свалях с еферлаган свещички.
За термометър ползвам този http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=13183&cat=37

# 504
  • Мнения: 68 741
Февруари месец малкия кара грип с такава висока Т 3-4 дена..беже ужасно.. Sad

Също при една гнойна ангина ми вдигна почти 40 градуса, но от АБ веднага се повлия и спадна...

Ако е вирусно, чакаш да отмине и даваш температуропонижаващи средства...добре е, че е голям и дава да му се правят разни процедури..охлаждащи.. Peace

Не го насилвай с яденето в такъв момент, организмът в момента се бори с вирусът и не е препоръчително  да се насилва да яде детето и защитните му сили да отиват в друга посока, като обработка на храната... като се оправи, ще си хапне..

Просто да си пийва течности...


Пожелавам скорошно оправяне на малчо.. Hug
Малиш, голям е вече за свещички според мен..Апропо...аз и на малко бебе не бих слагала свещички, но това си е лично мой избор и решение де..

# 505
  • Мнения: X
Аз пиша от телефон и не виждам лентички..

# 506
  • софия
  • Мнения: 1 305
Благодаря ви момичета за подкрепата Hug
От вчера следобяда не е вдигал темп, последната свалих с едно прахче Колдрекс джуниар Shocked, а преди това беше изпил по една опаковка Нурофен и Панадол, дали му беше дошъл  момента или вече се замислям тези неща дето даваме на децата си да не са нещо с изтичащи срокове или знам ли некачествени ooooh! newsm78, нови опаковки в срок на годност бяха. Няма значение безкрайно съм щастлива че дечицата са по по добре.
Искам да споделя че вече 2 път оправям гнойни налепи или по точно бели точици по гърлото на дъщеря ми и и спестявам АБ с Гранофорин/ така ли се пише/ това зеленото дето навремето ни мажеха афтите, мажа гърлото с клечка за уши, добре че ми дава детето ooooh!, дано и този път да и мине , днес налепчетата ги нямаше.

# 507
  • Мнения: 21 282
Оф,ние всички се натръшкахме нещо с гърло,без таткото ни ...  ooooh!

# 508
  • София
  • Мнения: 2 296
А ние май сме с варицела... Аз не съм виждала как почва обривът и не знам какво е характерно. Засега прилича все едно е нахапана от нещо, без да е в действителност. Вчера сутринта имаше 3-4 пъпчици на дупето, не обърнах внимание. Снощи обаче има вече и няколко по корема, по крачетата. Тази сутрин не забелязвам нови. Но старите са станали някак по-изразени, по-зачервени, имат нещо като малко връхче. Следобед сме при педиатърката, да видим какво ще каже.

Как се казваше ефикасното мазило на Биодерма? Да го имам на ум, ако потрябва.

Някакви съвети, ако е варицела? Има ли ограничение в диетата?

# 509
  • софия
  • Мнения: 1 305
 Ev_e, леко да минава, ако е варицела. Сина ми го мазахме с фенистил и пи също и през устата. Имаше нещо хомеопатично от което момичетата бяха доволни, но не се сещам как се казваше.

Общи условия

Активация на акаунт