Боледуване на децата ни – тема 16

  • 30 616
  • 739
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 1 504
devi4ca - чета, затова копирах какво са дали пчеларите /на които имам по-голямо доверие/ за пчелното млечице....ЯВно точно това пчелно млечице действа и на апетита....знам ли
http://www.flp.bg/bg/P_Royal-Jelly_bg.htm - ето тук също инфо за млечицето... Peace

# 391
  • Мнения: 5 969
Еми, доста от пчеларите не са подковани теоретично, а предимно практично  Wink
УмиЗуми, аз не си спомням като часове колко му е трайността на стайна Т, но не бих разчитала на това, което 5 ч. е стояло на стайна Т. Има толкова нестабилни хим. съединения, че дори и само за минута се разрушават. То едва ли ще е токсично, по-скоро няма да действа по желания начин  Wink
Виж това:
Цитат
Важно е да се посочи, че според нови проучвания течното пчелно млечице, дори поставено в хладилник намалява активността си по време на съхранение. За да се запазят в непромемен вид активните съставки на този пчелен продукт се препоръчва съхранението му във фризер в замразено състояние. Такова съхранение позволява запазване на активните съставки на пчелното млечице за 1 година.

# 392
  • Мнения: 6 565
аз бях от много скептичните към въздействието на пчелното млечице върху апетита. като ни го изписа доки (която е от старата консервативна школа и поначало изобщо не е склонна да предписва хранителни добавки) и си казах, че жената е променила принципите и е залитнала по "модерното"  Grinning и тук споделих, че не очаквам кой знае какво. но след няколко дни прием, нещата коренно се промениха, факт. при спирането на приема - също.
така, че има прекалено голяма вероятност да е повлияло върху апетита на моето дете. Peace

# 393
  • Мнения: 3 795
Те го продават в едни спринцовки,никога не съм го държала във фризер,как ще изкарам после отвътре млечицето..Луда работа...И на листовката(един голям ферман,към спринцовката),пише че в хладилник е достатъчно да се държи..
П.П.Сега говорих с нея,ходила да го върне Whistling

# 394
  • Мнения: 68 711
Това ме подсеща как аз изгорях с една Био гайя, когато малкия беше малко бебе...купих от аптеката, там не ми казаха, че се държи в хладилник, прибираме се и го оставям в кухнята...чак после , като тръгнах да давам, прочетох листовката ooooh!

А тя около 20 лв, не е евтина, но аз млада майка, търча около бебока, кое по напред и така.. Laughing

Но човек се учи... Crossing Arms

# 395
  • Мнения: 6 565
тета, ама тя биогайата не трябва ли да се държи в хладилника след отваряне, а не още от производството? в аптеката я дават от рафта все пак. иначе ако е трябвало да се съхранява в хладилник, моето бебе е изпило доста негодна биогайа  Embarassed

# 396
  • Мнения: 5 969
Не знам за Биогая-та, но Лактофлор-ът, който аз купувам се съхранява в хл-к след отваряне, да  Peace
Простете невежеството ми, но бихте ли ми обяснили с какво по-различна е въпросната Биогая, та е толкова по-скъпа от стандартните пробиотици  newsm78

# 397
  • Мнения: 68 711
Момичета, не помня вече как точно беше - може да съм я отворила и дала, и после да съм я оставила в кухнята...мина време..помня само, че нещо се прецаках Mr. Green

Не умираха ли там бацилчетата вътре, ако е на топло... newsm78

Незнам с какво е по-различна, но е факт, че е доста  скъпичка...аз съм скептична към нея лично..

ПС...Сега погледнах листовката в нета-пише да се съхранява в хладилник..не пише това да става след отварянето.. Thinking

# 398
  • Мнения: 6 565
тета, ти май си изхвърлила годна опаковка Simple Smile

# 399
  • Мнения: 2 352
И продуктът, който ползваме под формата на мед с пчелно млечице ли се държи във фризер? И как въобще може да се продава извън търговски обект в такъв случай?  Rolling Eyes
Аз съм изхвърляла Пентаксим, защото контролно оставих един термометър за едно денонощие в хладилника и при две проверки видях, че хладината е с 2 градуса над препоръчаната на опаковката. Бях взела ваксината няколко дни преди слагането ѝ.  Crazy Лекарката тогава много ми се смя, защото не съм знаела какво се случвало с подобни пратки на летището.

# 400
  • Мнения: 5 969
Ами сега , по принцип медът (истинският такъв  Wink е вид консерватор - в него има различни вещества, част отъ които действат антибиотично (в добрият смисъл), част от тях - консервиращо. Така, че е твърде вероятно пч. млечице, съхранявано по този начин да си е ОК. Въпросът е, че така по-трудно би се определила оптималната доза за прием.

# 401
  • Мнения: 3 795
Да,ама обикновеният мед,разрушавал част от полезните вещества на млечицето.Използвал се мед,който е загрят до 55гр за продължително време,за да му излязат намкви си ензими  Wink Иначе,няма проблем да се държи така смесено извън хладилника за около месец.Иначе дозировката е 10г на 200гр мед(ако не съм забравила) и се дава една чаена лъжичка(пластмасова,не метална),сутрин на гладно.Аз съм давала така(само дето тогава не знаех това за меда и си го мешах с необработен),стига за около 20 дни,точно и за толкова трябва да стигне Peace

# 402
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
 Загряването до такава  температура не 'убива' ли всички полезни съставки  на меда изобщо?
Не съм запозната,но следвам принципа при подслаждане Т на течноста в която слагам мед да не е повече от 30 С. за да има смисъл.
Рали....ти какво мислиш по въпроса... newsm78

# 403
  • Мнения: 3 795
Не,не убива,медът не завира.Мисля,че загряването над 60гр разрушава полезните съставки.Татко ,Бог да го прости,беше пчелар и помня,че сме топили озахарен мед на водна баня и ставаше доста топъл,докато се разтопи.
● Добавяне на естествен консервант, например мед; смесването с мед обаче може да влоши неговите качествата, тъй като ензимите, съдържащи се в меда, разрушават някои от съставките на млечицето. Това може да се избегне, като медът се нагрее предварително за 1-2 часа, при температура над 50 – 55°С, и по този начин ензимите му се инактивират.
Вчера  го четох на чешки,сега го намерих и на бг.Ето цялата статия за производство,качества и съхранение,на който му е интересно да чете.
http://pchelari.com/pchelni-produkti/pchelno-mlechitse/proizvods … elnoto-mlechitse/

Последна редакция: пт, 29 авг 2014, 14:44 от umi zoomi

# 404
  • Мнения: 5 969
Загряването до такава  температура не 'убива' ли всички полезни съставки  на меда изобщо?
Не съм запозната,но следвам принципа при подслаждане Т на течноста в която слагам мед да не е повече от 30 С. за да има смисъл.
Рали....ти какво мислиш по въпроса... newsm78

Аз мисля, че нищо (или почти нищо) полезно не остава в меда при такова загряване -
Цитат
Прекалено силното нагряване уврежда меда. Активността на термочувствителния ензим инвертаза (Invertase) спада дори и при по-продължителното нагряване до 42°С, а при краткотрайно нагряване до 70°С той бива разрушен. Такъв мед вече не може да се означи като натурален. За съжаление на някои търговци стана обичайна практика медът да се нагрява от 70 до 75°С. По този начин силно се намалява или напълно се премахва способността за кристализация на меда. Към тази мярка се прибягва, защото повечето консуматори предпочитат течния мед. Този мед може дълго да стои по полиците на шкафовете, без да кристализира. Но той вече не е пълноценен мед.


Ето, тук се говори, че един от ензимите се разрушава при 40гр., по всяка вероятност и другите не издържат много повече. А след като те са инактивирани, считам, че съвсем вече медът губи предназначението си  Peace Не мисля и, че е подходящ като консервираща среда за млечицето, но не претендирам да съм 100% права  Wink А съвсем настрана оставям въпросът, че наистина много потребители предпочитата течна форма на меда, и преди да изкараме новата реколта медът, който ни беше останал, беше захаросан. Имаме една мадама - клиентка и ни иска течен мед, ама настоява. казвам й - хубаво, ако искаш, разтопявам ти го, ама какво ще остане от него не ти гарантирам  Laughing Взе си захаросан все пак. Иначе - може да се загрява с цел разтапяне, но примерно трябва да стои цял ден (и повече) на топло - случвало се е да го правим - близо до камината става идеално, без да се прегрява.
 

Последна редакция: пт, 29 авг 2014, 15:37 от Rallichka

Общи условия

Активация на акаунт