Боледуване на децата ни – тема 16

  • 30 635
  • 739
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 152
Здравейте, отново,
Влизам, за да споделя поредната странна ситуация - както споменах, малкият подкашляшаше, подсмърчаше и т.н. Казах Ви и какво са изписали, както и че аз  му дадох Aerius онази вечер. Вчера за следобедния си сън е покашлял малко, а снощи от 19:30 до тази сутрин, нито веднъж. Не вярвам нито бисептола, нито прахчетата за кашлица да са толкова бързодействащи. Единственото обяснение за мен е че всичко е на алергична основа и Aerius - а влияе така. Ще видя и днес как ще е детенце и ако е по - добре ще продължа с него, като междувременно ще се опитам да уредя бърз преглед при пулмолога, за да се разберем как да се действа в крайна сметка.

За стафилококовата инфекция - минаха доста неща от тогава и е изпил поне няколко антибиотика, така че едва ли  е останала неизлекувана, но знае ли се...........ще попитам пак и за това.

За пчелното млечице и аз се замислям, може ли да ми кажете от къде и какво взимате?

Последна редакция: чт, 28 авг 2014, 11:08 от e.damyanova

# 376
  • Мнения: 8 298
 e.damyanova  aз лично от постовете ти почти нищо не разбрах....ама нищо.
Интересно ми е пускате ли гърлен секрет когато му е било червено гърлото?
Лично мое подкашляне и подсмърчане лекувам с билки и шумки...но кашлица и сополи не. Та затова може би е моето чудене.

Може би ако разкажеш по-подробно как се развива едно боледуване при детето ти или какво даваш някой може да ти даде идея.

Моя прави ларингитни спазми. Лекувахме с вентолин и пулмикорт. Един път си плюх в пазвата и се справих с гранули на Боарон. От тогава инхалация с Пулмикорт - понякога и то еднократно иначе действам с гранулите.

Имуностимулатори не давам 2 година....опс излъгах тази зима дадох една опаковка коластра, дето ни засилиха че в София обявяват грипна епидемия. От имуноститумулаторите файда не съм видяла.

# 377
  • Мнения: 6 002
да не ти секвам ентусиазма, ама едва ли е от Ериус-а  Thinking Той по принцип изисква по-продължителен прием, но пък знам ли, може при вас да има по-бърз ефект наистина  Rolling Eyes Важното е, че детето е добре  Hug
Пчелно млечице аз закупих на Буров по препоръка на Девичка ( Hug) и каквт казах, съм доволна. Поръчах гов нашата аптека и следобед си го взех, нямаха налично иначе. можеш и онлайн да го поръчаш, нашиши Пч. млечице Буров и ще ти излезнат сайтове, където го има  Peace Преди да го намеря него бях взела на Актависс, но трябваше да се дели капсулата, защото мг бяха повече, което не беше много удобно. А тези хапченца (миниатюрни са  Grinning) явно са вкусни, детето ги приема с охота.

# 378
  • Мнения: 152
Ериусът го пиеше доста продължително време, но както писах по - горе го спрях в събота, уж с идеята да починем малко, но след като се разкашля го дадох пак, реално 3 дни е бил без него. За това си мисля, че е от него подобрението, макар че това не ме радва - излиза, че е зависим от същия, което никак не е добре, но..

За пчелното млечице ще се посъветвам и с педи и ще преценя. Благодаря за инфото Раличка,   bouquet


А за другите неща, не искам да коментирам, но не знам защо винаги се намира някой, който да те критикува и да ти казва, че нищо не си разбрал и не си направил това или онова. Правя всичко, което ми кажат лекарите и което преценя за удачно. Опитах и да се лекуваме сами с билки и шумки, но единият път беше с 39, 5 Т три дни, другият път почти я докарахме до пневмония, така че повече такива експерименти се въздържам да си правя.

# 379
  • Мнения: 8 298
e.damyanova  тук не сме се събрали да се критикуваме, защото така не си помагаме.
Всеки казва какво би дал, как би реагирал или какво знае. Но всеки си има глава на раменете и сам решава за своето дете. И най-важното всяка майка познава детето си.

Ако идеята е да се оплачеш и да получиш съчувствие...си добре дошла. Всички знаем как се чувства майка когато детето й е болно.

# 380
  • София
  • Мнения: 1 504
ЕмиР, защо си мислиш, че ние не сме наясно с поднесената информация относно пчелното млечице  newsm78 Всяка от нас, които даваме такова, сигурна съм, сме се поинтересували преди това какво е. Да не говорим, че аз лично съм учила Пчеларство в университета (зооинженер съм), а съпругът ми и баща му са пчелари. Не знам защо реши, че не сме информирани  newsm78
e.damyanova - трудно е да повярваш, че някакви гранулки ще излекуват детето ти...но не пречи да пробваш и да се довериш на хомеопат, който вярваш...иначе не знам дали ще стане...
Е, класическите хомеопати не лекуват с гранулки, а с разни течни форми   bouquet
newsm78 не знам от къде тази агресия, но щом така си решила...
Напротив класическата хомеопатия лекува и с гранулки - от личен опит поне 3 години при класически хомеопат в МЦ Хирон....нищо течно не е давано... Peace
Относно пчелното млецице....ми странен страничен ефект според мен...точно при консумацията на този вид млечице...като си от пчеларско семейства явно си наясно с цената на млечицето...защото аз съм наясно с цената на течното млечице, при това на 10 грама само...а на това, което е оработено логично да е в пъти по-скъпо...И тъй като не всички за учили пчеластво и имат роднини пчелари....е редно да обявим и това, че за мен лично предлаганото пчелно млечице е много евтино, за да е истинско, защото 10 грама течно се предлагат за 12 лева...как така 80 гр струват 7-8 лева не знам, при условие, че е лиофилизирано и реално от доста повече от 10 грама трябва да се направят 80...просто си разсъждавам...дори и не се заяждам...Всеки може да провери колко струва пчелното млечице и колко трудно се набява....поне в детайли и с това съм запозната...явно и ти си наясно...след като си го учила...че това е един от най-скъпите пчелни продукти...

Последна редакция: чт, 28 авг 2014, 14:11 от EmiR

# 381
  • Мнения: 152
Hope for Two, нямам никакво намерение да се компроментирам с никой, така че няма значение - останала съм с такова впечатление, но това си е мой проблем.
Да, исках да споделя какви са ни проблемите, за да видя дали някой няма да ме посъветва нещо, което не знам и не съм се сетила.
Ще продължавам да си следя темичката и т.н. Иначе боледуването на детето ми е ралично всеки път - някой път се лекува почти от нищото - само с добавките, които му давам, друг път за 2 часа се влошава и се налага тежката артилерия. Обикновено започва със сополи и леко подкашляне, обрив по тялото много често, температура рядко вдига и тя вече е симптом за нещо сериозно, по - скоро зачервява гърлото от носните секрети, ангини само 2-3 е правил и до същински бронхити и пневмонии май не сме стигали. По едно време изписваха постоянно Вентолин, но мисля, че този момент мина като започнахме лечението на алергията. По  - скоро въпросът мисля е да се съчетават противоалергичните с останалите неща и имумостимолантите. Рядко стигаме до много усложнения слава Богу, тъй като след двата злощастни опита, които посочих, обикновено най-късно на следващия ден е на лекар.
Въпросът е че е много често боледуването, на практика почти постоянно, а не че е толкова тежко.

# 382
  • Мнения: 6 002
ЕмиР, съжалявам, ако съм те разбрала погрешно, но това:

 

Относно пчелното млецице - не знам, учудвам се, че чак пък толкова е увеличило апетита на децата ви/но щом това е целта няма лошо/ Принципно Прясното ПЧЕЛНО МЛЕЧИЦЕ е гъсто, пастообразно, непрозрачно вещество, произведено от пчелите кърмачки за храна на личинките. Богато на органични киселини, аминокиселини, витамини , макро и микроелементи, ензими , белтъци, мазнини и др.Има широко спектърно лечебно и имуностимулиращо въздействие върху човешкия организъм. Високохранително и лесно усвоимо.

го разбрах като пояснение какво всъщност е ПМ и как действа и по такъв начин да опровергаеш версията, че повишава апетита на децата  newsm78 Ако си имала друго предвид - съжалявам за репликата  Wink
А къде видя, че говоря за 80г на тази цена  Shocked - не зная точно коло са, но едва ли са повече от 8-10г максимум, те наистина са миниатюрни, 30 бр са в шишенцето.
e.damyanova ,  Hug

# 383
  • София
  • Мнения: 1 504
Офф 8 грама гледах опаковката, не 80...но пак ми е евтино..Мда излиза, че опровергавам, но никъде не се споменава, че действа на апетита, като му чета и състава не виждам кое точно ще го повиши, по скоро се набяват нужните полезни вещества......а и от 2 години ползвам, не съм забелязала такава зависимост, още някой беше писал, че не е забелязал такава зависимост....докато си има хранителни добавки, които наистина повишават апетита и изрично е написано това...Просто ми стана странно, от факта, че всичките, които го ползват точно това пчелно млецице са забелязали точно такава зависимост...която пък не се упоменава , като старичен фактор от използването на пчелното млечице...както и да е рзбрахме се..
Нещо да кажеш за течната хомеопатия  Wink /бъзикам се/ трябва да сме си полезни, не да се дракаме..Всеки научава нещо, някои тепърва започват, други са минали по този път..споделяме си...Фен съм на добавките, но има много капани и в употребата им...както и в употребата на не толкова добри добавки...

# 384
  • Мнения: 6 002
Знам ли, Еми, може просто при деца с нормален апетит да не го повишава. А просто да го регулира до степен "нормален"  Rolling Eyes Не знам на какво се дължи, но определено не само за тази марка съм чела/чувала подобно нещо.

Нещо да кажеш за течната хомеопатия  Wink /бъзикам се/ трябва да сме си полезни, не да се
Laughing не. Не съм ползвала такава, но имаше период, в който се бях интересувала сериозно и попаднах на инфо за една химичка, пратикуваща КлХ в Пловдив, лекува децата на моя позната, та оттам знам, че лекарствата са в течна форма като тя сама си прави потенциите. А може да има и гранули класиески, щом казваш  Peace

# 385
  • Мнения: 6 002
Знам ли, Еми, може просто при деца с нормален апетит да не го повишава. А просто да го регулира до степен "нормален"  Rolling Eyes Не знам на какво се дължи, но определено не само за тази марка съм чела/чувала подобно нещо.

Нещо да кажеш за течната хомеопатия  Wink /бъзикам се/ трябва да сме си полезни, не да се
Laughing не. Не съм ползвала такава, но имаше период, в който се бях интересувала сериозно и попаднах на инфо за една химичка, пратикуваща КлХ в Пловдив, лекува децата на моя позната, та оттам знам, че лекарствата са в течна форма като тя сама си прави потенциите. А може да има и гранули класиески, щом казваш  Peace

# 386
  • София
  • Мнения: 1 504
Може и да си права, моите винаги са били от децата с нормален апетит..

# 387
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Офф 8 грама гледах опаковката, не 80...но пак ми е евтино..Мда излиза, че опровергавам, но никъде не се споменава, че действа на апетита, като му чета и състава не виждам кое точно ще го повиши, по скоро се набяват нужните полезни вещества......а и от 2 години ползвам, не съм забелязала такава зависимост, още някой беше писал, че не е забелязал такава зависимост....докато си има хранителни добавки, които наистина повишават апетита и изрично е написано това...Просто ми стана странно, от факта, че всичките, които го ползват точно това пчелно млецице са забелязали точно такава зависимост...която пък не се упоменава , като старичен фактор от използването на пчелното млечице...както и да е рзбрахме се..
Нещо да кажеш за течната хомеопатия  Wink /бъзикам се/ трябва да сме си полезни, не да се дракаме..Всеки научава нещо, някои тепърва започват, други са минали по този път..споделяме си...Фен съм на добавките, но има много капани и в употребата им...както и в употребата на не толкова добри добавки...
Ами не четеш всичко.... Grinning
http://bilki.bg/pchelno-mlechitse-za-detsa-burov-kapsuli-h-30.html
Или ако трябва да извадя от контекста,на който не му се чете ето:
Приложение:
•    Пчелното млечице подкрепя по естествен път имунната система на организма.
•    Подпомага бързото възстановяване след боледуване.
•    Успешно се прилага за подобряване на апетита при деца.
•    Стимулира растежа и развитието на младия организъм.

Относно повишаването на апетита,аз писах,че при нас подейства така.После това потвърдиха и още две дами-явно не си внушавам само аз.... Grinning
Как кое да повиши апетита?Естествено самото млечице.Не виждам кое друго...
Не и допълнителните съставки в него.
Сега,да не излезе,че се заяждам де  Peace
И аз споделям.При нас определено в положителна насока.От февруари до април пълен прием без прекъсване.Ами нямаше болест.Тук включвам  вирусни заболявания;бронхити;отити;пневмонии и прочие/при нас изобщо не са се появявали никога...слава богу..../Текване на сопол за мен е физиологическо състояние на организма,което лекувам по мой си начин.Освен ,че не прихвана нищо такова при редовно посещение на ДГ,ами усетих още по-голяма жизненост и активност в детето си.Апетита го отчетох вече,но дотолкова,че да започне да приема готвени храни,които до този етап отказваше.Не говоря за вълчи глад или подобно.Увеличи и количествено порцията плодове и зеленчуци:което пък още повече ме радва.Освен задължителното плуване записах детето и на танци,тъй като видимо трябваше да изразходва тази енергия.Е,на кое да се сърдя.... Wink
За мен е плюс,за други -друго мнение.
Та такива ми ти работи с това пчелно млечице... Laughing

# 388
  • София
  • Мнения: 2 296
При алергични деца приемът на пчелни продукти трябва да е по-внимателен.

Иначе звучи много добре това за пчелното млечице. Да ми го беше предложил някой, когато дъщеря ми изкарваше цели месеци на по три хапки дневно, а аз бях в истерия. Миналата година по това време тръгнахме на ясла на 2 г и 4 мес 10 кг...... За една година доста навакса, направо не мога да повярвам, като я гледам  Heart Eyes

Класическите хомеопати дават течна форма, но си я приготвят, като разтварят в нея гранулките, непосредствено преди да дадат лекарството на пациента. Просто течната форма има определена трайност и е по-неустойчива от гранулките. Предписват и гранулки. Включително на Боарон - те имат предимно монопрепарати.

# 389
  • Мнения: 3 802
Привет на всички  Simple Smile Гледам за пчелното млечице говорите.Аз преди време купувах точно за да засиля апетита на Габи...е,не успях,но пък деца различни.Иначе навсякъде пише,че засилва апетита.Аз купувам натурално.И днес пратих една приятелка на аптеката до нейната работа да погледне дали има(от пчелари го купуват)и тя взела,че купила,пък няма хладилник в работата..Та питанката ми е,колко време издържа извън хладилник,натуралното млечице.Навсякъде пише"не издържа много",ама колко не пише.Изобщо не знам,след 5 ч.на стайна температура,ще има ли смисъл да го давам Tired
Тука някой каза,че имал мъж пчелар...нещо по въпроса да ми кажете..моля Tired
Голяма съм овца,аз щото нямам вяра на разни капсули и все гледам да давам натурални продукти и май накрая ще се окаже,че нищо не правя Confused

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт