Боледуване на децата ни – тема 16

  • 30 659
  • 739
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 2 296
Благодаря ви за подкрепата, момичета!   bouquet

Да ви питам, въпреки че не е по темата, но приемам съвети отвсякъде: малката ми е на 3 г и 3 мес. До преди месец спеше следобед като заклана по 3 часа. Вечер гледам да спазвам желязно правило в 8,30 най-късно да е в леглото, че имаме куп ритуали и заспива чак към 9 и нещо. Всичко е чудесно, но изведнъж от 3-часово следобедно спане минахме на тотално не-спане! Ама нито минутка.  Подкупвах, карах се, дори един ден я понаказах и не, не, и не.  Лежи в леглото, бърбори си, пее си, играе си, ако има играчка, ако няма - пак си говори и си играе я с ръцете, я с краката. Надвечер изкиселява, защото явно се претоварва, и обикновено заспива към 8 и нещо, но понякога издържа и до 9  Crazy
Аз продължавам да си я слагам в леглото както обикновено. И се надявам пак да спи, но не.  А й липсва сънят определено. Пък и нали се сещате в детската както ще е.... Не ми се иска да й се карат и да я тормозят, но там пък може и да спи, де да знам.

Какво да я правя? Дали е някакъв период, или просто върви към отказване на следобедния сън?

# 361
  • Мнения: 152
Здравейте, влизам с молба за Вашето мнение по нашата ситуация, тъй като съм доста объркана, а и от скоро се заинтересувах по темата за хомеопатията.
Имам син на 3 г. и 6 месеца. След претърпени две операции от хернии - едната ингвинална на година и 2 месеца, другата пъпна на година и 6 месеца, имунитетът разко му спадна - до преди това е боледувал точно 2 пъти леко и веднъж на антибиотик за презастраховка на педи, но след тези операции се завъртя един омягьосан кръг. Факт е и че на година и 10 месеца се наложи да тръгне на ясла, което вероятно също спомогна, но просто така се получи. Та всъщност след прекарана и стафилокова инфекция лятото на 2013 г. се отключиха и алергични проблеми - октомври миналата година е тестуван и от 20 алергена, прояви сенсибилизация към 12 от тях, макар и в ниска степен - към повечето 1 от възможни 4 единици, но все пак. Започнахме лечение при алерголог/пулмолог, който лекува с традиционни лекарства - т.нар. костикостероиди, както и др. противоалергични и имуностимуланти - Бронховаксом, коластра е пил, Герисан и др. подобни. Оказахме се и с възпалена трета сливица, която обаче сякаш преодоляхме, поне в последните месеци, сега е сравнително закрепен, но все пак е лято, а тепърва предстоят тежките зимни грипни месеци. Много ми се иска да променя ситуацията - свързах се с уж класически хомеопат, на който обаче като разказах ситуацията ми каза, че трябва да спрем лечението на алергията с кортикостероидите, което обаче аз не смятам, че сме в състояние да направим - опитахме в края на юни да спрем за седмица - веднага се разболя и по препотъка на педи пак продължихме. Хомеопата каза, че не може да лекува така успоредно, но не поема отговорност, че ако се спрат противоалергичните, ще успее да се справи със ситуацията, съответно след този отговор се сещате, че аз не мога да си позволя да рискувам. Сега предстои ново  тестуване при пулмолога и съответно ново лечение предполагам, както и преглед с УНГ за третата сливица. Много искам обаче да опитаме и алтернативни варианти, защото постоянното боледуване и пиене на антибиотици много уморява и тормози детенце, а и мен разбира се. Моля за Вашето мнение и идеи.
Благодаря много предварително,  bouquet

# 362
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Благодаря ви за подкрепата, момичета!   bouquet

Да ви питам, въпреки че не е по темата, но приемам съвети отвсякъде: малката ми е на 3 г и 3 мес. До преди месец спеше следобед като заклана по 3 часа. Вечер гледам да спазвам желязно правило в 8,30 най-късно да е в леглото, че имаме куп ритуали и заспива чак към 9 и нещо. Всичко е чудесно, но изведнъж от 3-часово следобедно спане минахме на тотално не-спане! Ама нито минутка.  Подкупвах, карах се, дори един ден я понаказах и не, не, и не.  Лежи в леглото, бърбори си, пее си, играе си, ако има играчка, ако няма - пак си говори и си играе я с ръцете, я с краката. Надвечер изкиселява, защото явно се претоварва, и обикновено заспива към 8 и нещо, но понякога издържа и до 9  Crazy
Аз продължавам да си я слагам в леглото както обикновено. И се надявам пак да спи, но не.  А й липсва сънят определено. Пък и нали се сещате в детската както ще е.... Не ми се иска да й се карат и да я тормозят, но там пък може и да спи, де да знам.

Какво да я правя? Дали е някакъв период, или просто върви към отказване на следобедния сън?
Еви,посещава ли  ДГ детето?
Ако не,нормално е да измести следобедния си сън и дори направо да го откаже ако става късно.
Моята сега е с някакъв ненормален режим,но защото е в почивка.
Става в 10ч.сутрин... Crazy и следобед се опитвам да я сложа да спи към 16ч.Дремва не повече от час,но с хиляда уговорки.Може и без този сън обаче.И вечер....не питайте кога ляга...12ч.... Embarassed
Това,защото имам възможност сега да я гледам.Но почне ли градината-абсурд в този времеви диапазон.. Naughtyтам съм жИлезна... Mr. Green
За сметка на това спането ни там е мираж....само лежала и мижала..но,поне била кротичка.. Laughing
Ти си познаваш детето.Щом усещаш,че има нужда от спане,опитвай.Ако ли не,не я насилвай.
Влезе ли в коловоза на обучението със сигурност ще има промяна.
Но пък има деца,които определено отказват спането денем,без това да се отрази на физическото им състояние.

Рали, Hug
Хубава новина,радва ме това което прочетох за Криси  Peace
Аз мисля поетапно да давам нещата.Месец едното,после другото..т.е да редувам.
Може да се консултираш с ЛЛ все пак.
Моята капсули не може да гълта и ще взема Ескимо/сиропената формула/ на рибеното масло.

Здрави да са дечица   Hug


# 363
  • София
  • Мнения: 2 296
Девичка, сутрин спи обикновено до 8, понякога се успива до 9 за наш късмет хахахахахха Сигурно си права, може и това да е причината. Когато е на градина, става в 7 ч. Но доскоро си поспиваше следобед и без да е на градина.  Дано не се откаже напълно от следобедния сън, че ще й бъде трудно в детската, живот и здраве наесен е в първа група и сестрите от яслата ми казаха, че там били много "строги"....
Ще продължавам с опитите, да си знае, че след като се наобядва, ляга в леглото, пък...

# 364
  • Мнения: 6 018
Здравейте, влизам с молба за Вашето мнение по нашата ситуация...
Добре дошла при нас  Hug
Ние сме в подобна ситуация, малката е с астма (уж  Rolling Eyes), целогодишно е на кортикостероиден препарат, който спрях преди месец самосиндикално - за почивка. А такава е желателна, и тъй като е рисковано и не се прави есен-зима, реших сега (не сме посетили пулмолога ни, предстои да го направим към средата на септември). Кортикостероидите потискат алергичните реакции, но така също потискат и имунитета, успоредно с това  Confused Аз съм доволна от Бета-глюкана, давах 3 месеца зимата - не беше спряла да се разболява тотално, но все пак направи 3-седмично ходене без разболяване на ДГ (беше 1-ва група и това силно ме изненада, при положение, че до тогава изкарваше по седмица  ooooh!) Миналото лято давах Саменто, не сре разболяваше лятото, но по принцип децата рязко снижават боледуванията ако не са в градинска среда. Сега я подсилвам с пчелно млечице, а няколко пъти в годината давам и риб. масло (капсули Рибчо). Ще намерите вашето решение  Hug
За хомеопат се бях замислила и аз, но разбрах същото, каквото споделяш и ти - няма гаранция, че хомеопатът ще успее да се справи при проблем (в нашия случай -  бронхоспазъм, който си е сериозно нещо). да не говорим, че  нашият град не съм чувала да има класически такъв. А иначе - нашият ЛЛ е и боаронски хомеопат и ни прави комбинации - конвенционални лекарства + гранулки. Учудващото е, че действат, макар и не винаги  Sunglasses А за сливиците - лимфомиозот имаше добро действие при моята кифличка.
Съжалявам, че се получи дълъг пост   Embarassed

Девичка, аз мисля, че Ескимо-то даже е по-добро от капсулките, то си е класика. Но не се хареса вкъщи, и тъй като няма проблеми да пие всякакъв род хапчета и капсули, предпочита Рибчо  Grinning

# 365
  • Мнения: 152
Здравейте отново,
Rallichka   bouquet, благодаря за вниманието.
Аз и сега се опитах да спра противоалергичните - от събота не съм давала, но с вчерашна дата пак е с течащ нос и зачервено гърло, както и подкашля, не много, но снощи като си легна и се започна. Цял час кашля пристъпно, при което не издържах и му дадох Aerius. След половин час се успокои и заспа. Не знам вече какво да мисля, честно  newsm78
Сега пие Бронховаксом - по препоръка на пулмолога, от вчера и витамини - като животинки - Lion Kids май се казват, както и Герисан за подсилване - изписани от педи, както и витамин Ц. Отделно е на Бисептол, Тобрадекс за носа и някакви прахчета за кашлицата - Флумицид мисля се казват - дано не се стигне пак до антибиотик #Cussing out
Просто като отворя хладилника/аптечката и видя колко неща се дават и той пак е болен наистина ми идва да си оскубя косата  #2gunfire
А рибчо и ние сме го пили, не забелязах особен ефект, но то това е индивидуално.
Ние най - здрави бяхме след 3 месечния курс с Бронховаксом пролетта и на Имунобор перфект - цели 7 седмици и то при условие, че пътувахме доста и сменихме 3 пъти климата, че и 3 седмици на детска беше.

А всъщност дали е възможно от Бронховаксома да се разболя сега - знам, че в началото на приема може да има обратен ефект? Някой да му се е случвало такова нещо - имам спомен, че и миналия път имаше нещо подобно.

Последна редакция: ср, 27 авг 2014, 14:02 от e.damyanova

# 366
  • Мнения: 6 627
e.damyanova, много гадно.  Hug може би е добре да посетите пак доки, ако мислиш, че детенце се влошава...
на мен доки ми каза, че ериуса не бива да се дава инцидентно и не е безобиден сироп. действието му се проявявало с натрупване - при започване трябва да се пие поне 20 дни. по-добре опитай да облекчиш детенце с нещо наистина безвредно - топло чайче, инхалация с фр, повдигане на главичката, или каквото знаеш, че може да има положителен ефект.
бисептолът е аб, въпреки завъртяното в листовката на производителя "антибактериален продукт" (или нещо подобно), тобрадекса също, има и малко кортикостероид в него. всъщност детенцето ти в момента приема аб.  Confused

# 367
  • София
  • Мнения: 2 296
Бисептолът е "химиотерапевтик" и изобщо не е безобиден, за съжаление. Помага за определени бактерии, но е хубаво да се приема, както и антибиотикът, след направена антибиограма, когато е сигурно, че микроорганизмите са чувствителни на него.
Описваш ситуация, която ми е много, много горчиво позната - аз съм била в същата като сина ти, с тази разлика, че преди 37 години е имало много по-малко лекарства и информация от сега. Бисептол, антибиотици, кортикостероиди, пристъпна кашлица - напълно омагьосан кръг. Смятам, че тогава съм получавала алергия към част от лекарствата, която ме е карала да кашлям, което е водело до още антибиотици и бисептол и кортикостероиди.
Трябва да знаеш, че противоалергичните и кортикостероидите потискат имунната система и организмът е много по-податлив на заразяване. В такъв случай трябва да се опиташ да ограничиш контактите с инфекции. Аз например почти не съм ходила на детска градина, защото в мига, в който отивах, се разболявах за по един-два месеца. С годините го израстнах, но боледувах много и в училище.
Лекарите лекуват на парче конкретен симптом. Никой не гледа голямата картина. Затова ще го блъскат с лекарства, без да мислят защо реагира по този начин. Нищо чудно и той, като мен, да прави алергия срещу лекарство или/и срещу бактерия. 
Не ми се мисли какво преживяваш, но на твое място бих помислила за друг лекар, за намаляване на лекарствата и спиране за известно време от детска градина.

# 368
  • Мнения: 6 018
на твое място бих помислила за друг лекар, за намаляване на лекарствата и спиране за известно време от детска градина.
Спирането от Дг не винаги е удачно и възможно - особено, ако за да пребивава детето целодневно вкъщи единият от родителите трябва да напусне работа  Confused
Моята дъщеря е алергична към вируси и за съжаление не мисля, че може без КС препарат да караме, поне за сега. Надявам се да израсте проблема, но засега положението е такова. Остава вариантът да работим в посока подсилване на имунитета, за да ограничим до колкото е възможно тези близки срещи с вирусите  Tired Да, боледува повече от средностатистическо дете, но това е положението и се опитвам да го приема, трета година вече  Confused

# 369
  • Мнения: 152
Благодаря за вниманието Ви.
Наистина ситуацията все повече ме притеснява, за това се опитвам да намеря изход. Смених лекари няколко пъти, другите бяха още по - зле, но.........Също така 3 месеца през зимата не е ходил на детска градина, но за съжаление пак боледуваше, макар  и у дома. Сега юли и август отново не е на детска гредина, но в началото на юли беше с червено гърло и налепи, после към края на месеца изкара летния вирус и сега уж се беше позакрепил, но ето от вчера пак е болен, а от 1.09 имах намерение да го пускам, но ще видим какво ще е положението. Относно лекарставата мн пъти ми е идвало да спра всичко и почти успявах на 2 пъти, но резултатът беше трагичен - след седмица се връщахме с бясна сила седмици назад  Rolling Eyes, за това и толкова ме е страх в момента да го направя отново.
Просто не знам къде да потърся помощ за справяне с тази ситуация, а смея да твърдя, че чета доста, интелигентен човек съм и се опитвам да правя най - доброто за детето си, но не знам защо така се получава. Имам и аз пример пред себе си - брат ми също беше много проблемно откъм боледуване дете, с астми, алергии, сливици и какво ли не - днес е здрав като бивол млад мъж - да се чудиш как се случва това. Май ми остава да чакам и сина ми да порасне  baby_neutral и да премине този период.

# 370
  • Мнения: 6 018
e.damyanova,  Hug Аз много добре разбирам как се чувстваш. Само не обвинявай себе си, че не правиш най-доброто за него (и през това минах). Ето, и брат ти  е доказателство, че това поне има шанс да се израсте и...е по-малкият дявол. Сигурно звуча кофти, но в този смисъл - аз съм благодарна, че все пак е това, а не нещо много по-сериозно. От лошо по-лошо има, хората са го казали.

# 371
  • София
  • Мнения: 2 296
Спирането от Дг не винаги е удачно и възможно - особено, ако за да пребивава детето целодневно вкъщи единият от родителите трябва да напусне работа  Confused
Да, така е.
Може да се мисли за спиране, ако на детето това му се отразява положително - намалява боледуванията или избягва усложненията. Явно случаят не е такъв, за съжаление.
Иначе никакви пари или кариера не може да бъде по-важно от здравето на детето (или пък на родителя - последното го научих по лошия начин). Да не говорим, че дори само от финансова гледна точка две или три боледувания на месец като платени прегледи, изследвания и лекарства е една заплата за повечето хора.

# 372
  • София
  • Мнения: 1 504
Здравейте!
Искам да ви попитам за ваксината тази която е задължителна на 6 години!
След като сме били Пентаксим преди ,сега реимунизацията пак ли трябва да е с Пентаским или с Тетраксим?
Благодаря!  bouquet
Ами независмо от пентаксима, на 6 се бие тетраксим...поне нашата педи така направи, а и на децата около нас ситуацията беше същата...
Относно пчелното млецице - не знам, учудвам се, че чак пък толкова е увеличило апетита на децата ви/но щом това е целта няма лошо/ Принципно Прясното ПЧЕЛНО МЛЕЧИЦЕ е гъсто, пастообразно, непрозрачно вещество, произведено от пчелите кърмачки за храна на личинките. Богато на органични киселини, аминокиселини, витамини , макро и микроелементи, ензими , белтъци, мазнини и др.Има широко спектърно лечебно и имуностимулиращо въздействие върху човешкия организъм. Високохранително и лесно усвоимо.
това е инфото, което имам от едно много добри пчелари...и напълно им вярвам, защото до тях се допитват пчелари от цяла България... Дори и лиофилизирано - свойствана не би трябвало да се променят много....Аз също отдавна давам пчелно млецице, но не съм наблюдава увеличаване на апетита при нито един от двамата....
e.damyanova - трудно е да повярваш, че някакви гранулки ще излекуват детето ти...но не пречи да пробваш и да се довериш на хомеопат, който вярваш...иначе не знам дали ще стане...
с червено гърло и налепи, после към края на месеца изкара летния вирус и сега уж се беше позакрепил, но ето от вчера пак е болен, а от 1.09 имах намерение да го пускам, но ще видим какво ще е положението. Относно лекарставата мн пъти ми е идвало да спра всичко и почти успявах на 2 пъти, но резултатът беше трагичен - след седмица се връщахме с бясна сила седмици назад  Rolling Eyes, за това и толкова ме е страх в момента да го направя отново.
Просто не знам къде да потърся помощ за справяне с тази ситуация, а смея да твърдя, че чета доста, интелигентен човек съм и се опитвам да правя най - доброто за детето си, но не знам защо така се получава. Имам и аз пример пред себе си - брат ми също беше много проблемно откъм боледуване дете, с астми, алергии, сливици и какво ли не - днес е здрав като бивол млад мъж - да се чудиш как се случва това. Май ми остава да чакам и сина ми да порасне  baby_neutral и да премине този период.
ТИя налепи в крайна с/ка от какво се оказаха - правихте ли микробиология...пишеш в началото, че сте имали стафилококова инфекция....успяхте ли да се преборите със стафилокока/защото това е доста трудна задача/ и може би част от проблемите ви идват от него, вкл и алергиите...тъй като наличието му в организма дори и при липса на клинична картина/температура, сопол, подкашляне, червено гърло/ може да доведе до алергична реакция...

Последна редакция: чт, 28 авг 2014, 08:10 от EmiR

# 373
  • Мнения: 6 018
ЕмиР, защо си мислиш, че ние не сме наясно с поднесената информация относно пчелното млечице  newsm78 Всяка от нас, които даваме такова, сигурна съм, сме се поинтересували преди това какво е. Да не говорим, че аз лично съм учила Пчеларство в университета (зооинженер съм), а съпругът ми и баща му са пчелари. Не знам защо реши, че не сме информирани  newsm78
e.damyanova - трудно е да повярваш, че някакви гранулки ще излекуват детето ти...но не пречи да пробваш и да се довериш на хомеопат, който вярваш...иначе не знам дали ще стане...
Е, класическите хомеопати не лекуват с гранулки, а с разни течни форми   bouquet

# 374
  • Мнения: 588
Благодаря ти, Емирче!
И аз мисля сега от 1. 09 да започна да давам Саменто, та да видим как ще е с болестите   в градината!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт