Странични ефекти от кортикостероиди?

  • 2 953
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 765
Здравейте.
Искам да попирам, ако на някой му се е случвало за колко време преминават страничните ефекти от кортикостероидите? Наложи се да ми бият Медрол, а след това и да пия 1 седмица Медрол по схема, както и да се мажа по лицето с Елоком и Адвантан. От спирането им минаха 2 седмици, а още съм супер подпухнала в лицето, не мога да спя и очите ме болят.  Има ли вероятност да си остана така и изобщо да не изчезнат тези странични ефекти?  Confused Благодаря предварително за отговорите и успокоението   bouquet

# 1
  • Мнения: 6 166
вероятността за странични ефекти е малка:

http://www.znam.bg/com/action/showBook?bookID=895&elementID= … 9&sectionID=5

# 2
  • София
  • Мнения: 16 203
По време на Медрола е трябвало да намалиш силно солта и захарта, че в комбинация с него водят до тежко задържане на вода в тялото. Очевидно са пропуснали да ти кажат навреме.

# 3
  • Мнения: 1
Здравейте, имам въпрос относно задържането на вода и страничните ефекти от дълъг прием на кортикостероиди. Доста ми е подпухнало лицето, шията и ръцете(общо взето горната част на тялото). Лекарите ми казаха, че е нормално, но и аз не се притеснявам, понеже съм наясно какво преминават тези лекарства. След 10тина дни спирам приема, понеже се спират постепенно. Та въпроса ми е някоя мама, която е минала през подобен случай, колко време след спирането се нормализират нещата(дни, седмици или месеци).
Бих се радвала да чуя и други случаи, за да бъда наясно.
Благодаря ви предварително!

Общи условия

Активация на акаунт