Безшумен абсорбатор за вграждане

  • 6 085
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 207
Здравейте,

Бихте ли ми препоръчали безшумен абсорбатор за вграждане. От коя марка/ модел сте доволни?

Благодаря!

Поздрави!

# 1
  • Мнения: 5 927
С интерес очаквам да ти отговори някой. Моят е "Тека". Уж прилична марка,но е толкова шумен,че само чакам нещо да му се развали и го сменям. Всъщност шума не ме дразни,но имам холокухня и ако някой гледа телевизия в момента в който нещо се готви, е голям проблем-телевизорът се увеличава доста,аспираторът шуми....
Не ти помогнах много,но поне знаеш да не купуваш "Тека" .

# 2
  • Мнения: 148
И аз си купих ТЕКА,шумен е определено,но пък ефикасен.

# 3
  • Мнения: 207
pipipetrova, W, благодаря ви!Може ли да ми напишете моделите, които имате, ако не ви затруднява... Днес в магазина продавачът се кълнеше, че по-безшумни от Тека няма и съм много озадачена...

 Shocked

# 4
  • Мнения: 5 927
Съжалявам,че толкова късно отговарям. TL1-62

# 5
  • София
  • Мнения: 346
Моят е за пълно вграждане.Работи изключително тихо.Ето го модела:http://www.bosch-home.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1 … 0%B8/DHL555B.html

О,не видях,че питането е било отдавна  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 5 927
Моят е за пълно вграждане.Работи изключително тихо.Ето го модела:http://www.bosch-home.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1 … 0%B8/DHL555B.html

О,не видях,че питането е било отдавна  Rolling Eyes

Много ме учудва,че казваш,че е тих. На всички степени е повече от 50 децибела,дори доста. А за безшумен се смята този,чиито децибели са под 50.Моят е уж такъв,ако може да се вярва на данните на производителя,но въпреки всичко е ужасно шумен-за мен.Скоро видях аспиратор,към който се доближих доста,за да проверя дали въобще работи.Но не е за вграждане,а коминен тип.

# 7
  • София
  • Мнения: 346
Моят е за пълно вграждане.Работи изключително тихо.Ето го модела...

Много ме учудва,че казваш,че е тих. На всички степени е повече от 50 децибела,дори доста. А за безшумен се смята този,чиито децибели са под 50.Моят е уж такъв,ако може да се вярва на данните на производителя,но въпреки всичко е ужасно шумен-за мен.Скоро видях аспиратор,към който се доближих доста,за да проверя дали въобще работи.Но не е за вграждане,а коминен тип.
Ами факт е,че е тих.Мъжът ми в първия момент си помисли,че не работи.На 1ва степен не се чува въобще,а на 2ра се чува едва доловимо.Може би има значение и това,че отворът на комина и с диаметър 15 см.Помещението ни е почти 40 квадрата.

# 8
  • Мнения: 37
Моят е за пълно вграждане.Работи изключително тихо.Ето го модела:http://www.bosch-home.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1 … 0%B8/DHL555B.html

О,не видях,че питането е било отдавна  Rolling Eyes

Много ме учудва,че казваш,че е тих. На всички степени е повече от 50 децибела,дори доста. А за безшумен се смята този,чиито децибели са под 50.Моят е уж такъв,ако може да се вярва на данните на производителя,но въпреки всичко е ужасно шумен-за мен.Скоро видях аспиратор,към който се доближих доста,за да проверя дали въобще работи.Но не е за вграждане,а коминен тип.
Може ли повече инфо -  марка, модел.

# 9
  • Мнения: 1 597
Илианка, по отношение на Боша аспиратор за пълно вграждане - той ефикасно ли пречиства въздуха при такова голямо помещение? Много ми е важно, защото при мен хол, кухня и трапезария са около 40 м@, малко повече.

# 10
  • Мнения: 5 927
Вилка,разбирам,че ме питаш за марка и модел на безшумния,който съм видяла. Бях на гости и то в чужбина, така че никакво инфо не мога да дам,освен че беше Горение.

# 11
  • Мнения: 37
Вилка,разбирам,че ме питаш за марка и модел на безшумния,който съм видяла. Бях на гости и то в чужбина, така че никакво инфо не мога да дам,освен че беше Горение.
Благодаря, правилно си разбрала и марката все пак е нещо.

# 12
  • София
  • Мнения: 346
mumbas,за мен това е най-добрият аспиратор.Квадратурата ми е горе долу колкото твоята.Като минус мога да отбележа,че е за вграждане в малко по-дълбок шкаф от другите.Съпругът ми покрай работата си е виждал какви ли не модели,от евтини до скъпи,но винаги шумни/по-шумни от нашия на високите си степени/ и дори и да се ползват винаги при готвене,в помещението се усеща мирис,макар да е слаб,вследствие на което се бяхме насочили към модела Инка на марката Фабер.Но впоследствие решихме,че искаме 4ка котлони,два от които да са индукционни,а такива намерихме на Бош.И така взехме същата марка фурна и аспиратор,за което съм безкрайно щастлива.Доколкото знам,важен и диаметъра на вентилационния отвор,освен това винаги като готвя,открехвам леко и прозореца.Не ангажирам никого с мнението си  Peace

# 13
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Съжалявам,че толкова късно отговарям. TL1-62

Доволни ли сте от него? Днес ми го препоръчаха, моята кухня е 3мх3м. С един или два мотора е? В магазина ми казаха, че е с 2, но сега погледнах в интернет и пише един...

Общи условия

Активация на акаунт