С него в чужбина или сама в България

  • 18 023
  • 332
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 28 676
Мисля, че тук във форума, а и в реала, ще срещнеш само еднотипни съвети - "Не отивай!". Но това са странични мнения на хора, които не са били изправени пред подобен тип дилема, не са във връзката ви, и няма как да знаят нито какво изпитваш ти, нито да провидят как ще се развият отношенията ви.
Според мен трябва да пуснеш темата във форум на жени, омъжени за турци и живеещи в Турция - реални жени, с реални животи. Не впечатления от сълзливи книжлета, в които той ще те върже с бурка до печката, ще ти направи 7 деца, а баба му ще те мушка с ръжена, ако не "слушаш"  Crossing Arms

Само че не просто в Турция, а в турско село с хора с по-старомодни разбирания. Не е едно и също.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 349
А сега в БГ къде живеете  newsm78 newsm78

# 17
  • Мнения: 6 365
Хубаво, може и да има "щастливи" връзки, но я ми кажи дали:
- лесно ще научиш турски
- би ли приела исляма
- в каква религия ще се отглеждат децата ви? Едва ли ще са православни...дори и дъщерите

Какво изпитваш има много малко значение, емоциите лъжат, а реалните решения не са хич лесни. Дори да сте в огромна вила с изглед към Босфора, пак нещата може да не са съвсем наред.

# 18
  • Мнения: 6 912
Много хипотетично ми изглежда всичко. Струва ми се най-добре ако можеш да отидеш там с него за няколко дни, седмица, като почивка, да те запознае с родителите ти. Поне ще можеш да си изградиш някаква представа що за хора са и как живеят. Понеже на мен лично ми е трудно да си го представя. Ако ще трябва да живееш с роднините под един покрив за мен това е най-лошият вариант.
Но от начина, по който звучиш, сякаш не ти се заминава особено Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 6 365
Авторката каза, че я било страх да говори с майка си. Ама май ще се наложи. И няма да й хареса какво ще чуе.

# 20
  • Мнения: 3 031
Не отивай. Всичко изброено от теб (живот на село, с консервативна рода и т.н.) говори единствено за история с предизвестен недобър за теб край.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Не е ли малко раничко да си задаваш тези въпроси? Той дори не ти е предложил...Защото моите впечатления от връзки на познати с турци са, че много ни обичат, докато са в България студенти, само че като дойде време за женене и прибиране, си търсят мюсюлманка Simple Smile
Иначе, да, бих заминала за Турция, ако обичам човек и ако смятам, че си подхождаме. Което изключва живот извън европейската част, със свекъри и друго роднини и религиозно възпитание. С религиозен човек и в патриархално семейство аз и у нас не бих си избрала да живея, камо ли в чужда държава.

# 22
  • Мнения: 10 073
Вече са ти го казали.
Знай, че ако отидеш , ще живееш техния живот, не твоя.

# 23
  • Мнения: 6 365
Аз пък имам съмнение, че ако замине, ще й покажат ясно, че няма да я бъде и ще си я изпратят обратно в България. И момчето ще ги послуша и ще си вземе местно момиче.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 349
Ами със същия успех е и обратния вариант - ако те обича, ще остане в БГ  Peace Peace Peace

# 25
  • Мнения: 6 365
Я го питай би ли станал християнин. Така де, щом за любовта няма граници...

# 26
  • София
  • Мнения: 243
Не заминавай.Ако иска той да остане тук, заедно.Не смятам, че е необходимо някой да приема друга религия.Не е необходимо за да живеят щастливо, стига неговото религиозно и по-консервативно семейство да не се меси в отношенията ви.

# 27
  • Мнения: 6 365
Религията е точно най-важното в случая. Децата на мюсюлманин няма как да са християни.

# 28
  • София
  • Мнения: 243
Религията е точно най-важното в случая. Децата на мюсюлманин няма как да са християни.

хм....не знам доколко си права.аз съм туркиня, мъжът ми е българин.Никой на наикого не е приемал религията.И двамата не сме вярващи.Щастливи сме.Детенцето ни расте и нямаме намерения да го насочваме към някаква религия.
Но до някъде може би си права.Втехния случай мъжът е турчина.Тогава нещата са малко по-различни.Още повече,че той е живял и израстнал в Турция, иам доста по-различни разбирания.
Може би донякъде е така.
Но и двата случая- с приемане, без приемане - не отивай.

# 29
  • Мнения: 6 365
Знам, че според ислямски учени мъж-мюсюлманин може да вземе еврейка или християнка, защото децата ще увеличат света на исляма. Обратното обаче не се разрешава.

Но иначе православието си е традиционна българска религия и е хубаво авторката да се запита дали с лека ръка ще отгледа децата си в Турция, където, разбира се, почти няма начин да ги отгледат без религия, особено момчетата.

Общи условия

Активация на акаунт