В къщи настана радост голяма, МАЙСКОТО бебче вече е в скута на мама

  • 32 299
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Здравейте мамчета, ами да и аз за пастета съм в шах и не мисля да й давам, и да убедена - съм казаха ни пастет-имал мнооого желязо Joy Joy казаха ни вече и др месо да й давам, но ще изчакам до 6 мес. Жълтък и дадохме днес - четвъртинка с пюрето, утре ще пропуснем и вдругиден пак.  Зъбите ни започнаха от вчера е кисела и е невъзможна, ползвате ли някакво обезболяващо - чесалките не помагат Grinning
Лека вечер майчета Heart Eyes

# 706
  • София
  • Мнения: 2 143
Теоритично в пастета наистина би трябвало да има много желязо, защото се предполага, че се прави от черен дроб. Дали обаче наистина е така е друг въпрос. Thinking

# 707
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Здравейте, МАЙчета!
Аз минавам набързо, само да почерпя с половин виртуална тортичка за реалната половин годинка на Ники    ura
Направо ме сърбят ръцете да спретна една такава вкусотийка, защото ми се вижда много оригинална идеята всичко да е наполовина  Grinning   cook

# 708
  • Мнения: 1 048
Здравейте,

Честита половин годинка на Ники  Heart Eyes все така да расте здрав и обгрижен с обичта на мама и тати   bouquet

Ние днес рано рано бяхме при доки, сложиха ни последнта ваксина (синфлорикс) и на 2 дек сме пак на преглед (май тогава е хепатитната).  ooooh! пак забравих да питам за крем за лице, както и да е - ще импровизираме Thinking

Продължаваме с месните пюрета, с плодовите, безглутеновите каши. Вече може да давам жълтък. Добре сварен, разделен и  1/4 в зеленчуково пюре (в дните без месо) Дава се малко и се следи за обрив. След 02.12 ще въведем глутена със сутрешна попара

Тая вечер не се наспах  Rolling Eyes станах и в 5:30.... отивам да си спретна кафе  chef

# 709
  • София
  • Мнения: 529
Здравейте,
Честита половин годинка на Ники! Ние също онзи ден (поправям се. Бях написала вчера. Смятайте колко съм изтрещяла) имахме празник, но не можахме много да се зарадваме. Половин рожденникът беше страшно крив. Изобщо от няколко дена е малък ад. Не знам дали е от смяната на времето, от зъби, от капризи, но просто изведнъж стана нещо страшно. Стискам палци бързо да мине и този период.

Захранването ни също е малко в застой. Опитахме плодовете и зеленчуците, които се водят като първи, но досега заместено ядене нямаме. Хапва, харесва му, но стига бурканче или малко по-малко. Отказва повече и си търси млякото. И си го получава. С бясно бебе е по-добре да не се спори.   Mr. Green Това дете има толкова характер, че не го мисля.

Бузите ги оправихме. След като купих какви ли не безумни кремове на мустела, клоран и последният да затвори вратата, накрая го пробвах с едно кремче, останало ми от германия. Бакимото сигурно го знае - на кауфман бебшкия крем. Струва под 2 евро и с две намазвания си реших проблема.

Мони, стискам палци добре да понесе ваксината.

Genni, аз също бих се въздържала от пастет. Изследвахте ли кръв? Ако няма сериозен дефицит на желязо ми се вижда съвсем неоправдано.

За спането и ние сме по гръб. Бях споменала за нашето вълшебно костюмче за сън - с него няма много много мятане на ръце  Grinning Напоследък почна по-често да се обръща от корем по гръб. Не че не можеше, но.... Обратното обаче не ще да го прави. Завърта се настрани ако иска да докопа нещо и се връща. За сметка на това почти се вдига да сяда без помощ и без да се държи. И по цял ден се упражнява това да прави. Това е едно упорито говедо  ooooh!

# 710
  • София
  • Мнения: 2 143
Мони, препоръчвам ти кремчето на Веледа за студено време, много е хубаво. Ники го мажа зимата като ходим на ски, в планината е доста студено и ветровито, а бузките си му остават хубави, кожата не изсъхва и не се изрива.

Моето зверче не ще да спи вкъщи, което е ужасно. По принцип спи 3 пъти през деня и вкъщи успявам да я приспя някак само за първия сън, след това трябва да сме навън и количката да се движи. Докато времето беше хубаво и беше светло до късно беше ок, но сега вече ми става студено да меря улиците по 3-4 часа, и се изморявам. ooooh! Как ще я караме не знам.

Тази половинка торта наистина е много идейна. Simple Smile

# 711
  • Мнения: 41
Привет и от нас!
Честита 1/2 годинка на Ники и всички други бебчовци, които сме пропуснали, пожелавам всички бебчета да са много здрави всичко друго ще си дойде по реда си Hug!
Сега като се сетя миналата година по това време ми беше толкова лошо а сега си имаме едно малко човече което по цял ден лудее и аз покрай него  Crazy!
С храненето ние за сега сме добре вече обедното ядене е изцяло заменено с млечно-зеленчуково пюре,
а следобед давам по някоя друга лъжичка каша преди млякото и смятам в края на месеца да заменя с нея следобедното хранене.
Въртим се от гръб по корем предимно на дясната страна явно и е по лесно, от корем на гръб не дава никакви индикации!
И нас ни тормозят много тези зъбки венеца вече и е страшно надут, постоянно хапе играчките си и издава такива звуци че някой би си помислил че в детската стая има мечка Laughing така че се моля скоро да се похвалим и ние че феята на зъбките е дошла че положението е ....!
Преди седмица ни подариха бънджи гащи е направо се влюбихме в тях, малката хем се кефи много в тях хем се изморява и спи супер, закачам и няколко дрънкалки и шоуто започва Crazy!
При нас спането е предимно настрани и от време на време е по гръб с вдигнати нагоре ръчички.
Последните мерки от преди три дни при нас са 69 см и 7.300кг доки ни каза че сме от високи те мадами Wink!
Майка Зайка чувала съм за тези бишкоти ама се чудя дали ще ми е необходима по голяма биберона за шишето сигурно с бишкотата става по гъсто?
Хубав ден на всички  bouquet  bouquet  bouquet !

Последна редакция: чт, 30 окт 2014, 16:19 от Viktoria Atanasova

# 712
  • Мнения: 1 048
Здравейте отново,

за сега сме ту игриви, ту поспаливи...но очаквак, както всяка вечер, след 17:30 да се качи горе на черешата  #Crazy Joy все едно е пила ред бул, няма спиране.

Научи се да се обръща от легнало положение на четири крайника и започва да пружинира на едно място, ама бясно, а аз й припявам "покажи на тея хора как са мяташ"  hahaha hahaha hahaha
Другото постижение е седене самостоятелно без залитане, пък и да залитне, сама се изправя Simple Smile

Соник ще го имам в предвид това за кремчето  Peace

Днес послучай изтормозената сутрин й дадах тиква - изяде си цялото бурканче, гонеше лъжицата   chef Ще пооранжеверем с тая тиква  Thinking Blush

Сега съм подготвила цяло бурканче круша, да видими дали ще се изхарчи  Thinking Но трябва да изчакаме да почне сделка или не Simple Smile това ни е времето за ядене хаха

Отивам да сгъна малко пране...пффф човек като си седи в къщи, все намира нещо да ровичка...

# 713
  • Мнения: 741
Здравейте и от нас. Аз се въстанових успешно и сега пак се гледаме с бебче. Като ви чета, колко сте подвижни вече и ме хваща срам! Аз си отглеждам един малък търтей явно, защото нашия само си лежи по гръб, настрани мрази да го обръщам, така си и спи. Замята единия крак да се обърне по корем, на не си дава много зор,чака да му помогна. Пъне се да сяда, сам не може да се задържи, тупва се гюленцето и се кикоти на себе си. Тези дни сме на изледване-кръв и урина, питах доки за ортопед, каза,че няма нужда, не бил подвижен,защото е дебел и как няма да е дебел, днес на обяд изяде 100гр. пюре(картоф,морков и тиквички,много се хареса,давам идеи) и все едно нищо не беше ял. Пропищя ми ушите за мляко и резултата+180 мл. АМ! БРАВО! Както и да е изтропа едно злато мъжката и заспа, ей го на още кърти вече 2ч.,гимнастика щях да му правя-грънци, сега ще стане гладен и хайде пак МЛЯКООО! Въпросче: кога да мина на 2-ка АМ? Веднага,като навърши 6 мес. или да чакам малко?
Зъби нямаме, само текът тези лиги, текът...6 пъти се преобличаме. Новото е,че започна много да се движи, докато пие мляко, дърпа ми ръцете, вади си биберона , мънка, защо ли незнам и аз. Много ме щипе, търка се във врата ми,хапе, ръмжи, поглежда ме в очите и се хили. Joy ММ вика, че бил затъжен, така си изразявал любовта... Heart Eyes Хайде шишо се събуди с рев.  bouquet

# 714
  • София
  • Мнения: 1 544
Вики Атанасова, плазмона се разтварят идеално и не е необходимо по- голяма биба. Ние сме още с 0+ ( да и е трудно, та да не я мързи да суче...уж) и с бишкотата вътре не съм забелязала затруднение или забавяне в скоросттана изпиване на млякото.

Pancake_86, аз вече взех една 2ка мляко и постепенно замествам 1ца с 2ка, за да не се запече яко при рязката смяна. При 180 мл. вода слагам 5 х 30 гр. единица и 1 х 30 гр. двойка и така постепенно увеличавам двойката и намалявам единицата.

Моникат, как приготвяш крушата? Печеш ли я?

# 715
  • Мнения: 1 048
 Blush Майка зайка  Blush готова на хип...изяде днес цялото бурканче, утре ще се менкат памперси на поразия  hahaha
Иначе имам мн домашни продукти, но понеже в някакъв етап са били пръскани, не ми се рискува, за това за момента давам купешки. Като дойде ред на намачкани те, не пюрираните храни, ще сваря тиква. Имам и компот чета мини от белени праскови без захар и с изворна вода -с тях мисля да правя кисел
Във фризера имам тиквички...все нещо ще стане домашно Simple Smile но по нататък

# 716
  • Мнения: 741
Майка Зайка-Благодаря за отговора и аз ще процедирам като теб.  Hug
Крушата-аз имам домашна и му правя пюрета. Не отнема много време, а и не струва 2 лв.
Измивам, обелвам, почиствам добре, сварявам я в малко водичка 10 мин. са много даже.Пасирам я с останалата неизвряла водичка и става чудно. Пасатора трябва да е хубав обаче с ефтините не става гладко. Внимавай с крушата, че запича,аз я мешам с ябълка обикновено.   bouquet

# 717
  • Мнения: 1 557
Добро утро!

skandity, честита 1/2 годинка на Ники  bouquet!

tartaleta123, стискам палци бързо да отмине този период, че като са кисели са си изпитание за нервите Mr. Green.

Viktoria Atanasova, страхотни мерки имате Heart Eyes!

monicat, браво на малката за постиженията!

Pancake_86, голям лакомник си имаш ти и аз се чудех кога и как да преминем на АМ 2 и мислех да питам педи на следващата консултация. Благодаря на Майка Зайка, че сподели за въвеждането  bouquet!

Ние беснеем по цял ден, върти се, иска да седи, научила се е да запъва с краката и по тоя начин се избутва нагоре, докато не си удари главата в таблата на легълцето, в момента се опитва да "убие" един жираф hahaha. Зъби няма изгледи да се покажат, но пада лигавене и хапане на поразия. Снощи така ме ощипа по ръката, докато я държах, че ми се прирева.

Успях да заменя следобедното хранене изцяло с каша и без особено усилие, с пюрето на обяд рядко се случва да не я дохранвам, сега се опитвам да вдигна количеството каша, изяжда около 80-90 грама, а четох, че препоръчителното количество е 150.

Хайде, оставям ви, че започва да надува гайдата!

Последна редакция: пт, 31 окт 2014, 09:39 от mishka88

# 718
  • Мнения: 10
Добро утро мами, Велинка преди два дни стана на пет месеца и бяхме на консултация. Качила е 370 гр, което ми се видя малко, но педиатърката каза, че е нормално гледало се общото тегло и височина и подкожната мазнинка а тя си имала. Каза ни да въвеждам месо и жълтък като ги редувам, но нищо не каза за каша а гледам, че почти всички тук давате newsm78. Освен това вече втори месец гънките на крачетата са асиметрични и незнам да се тревожа ли или е временно. Тя нищо не каза, само че ще ги наблюдава.
Искам да питам тези, които сами си правят пюретата, откъде вземате месото, това от магазина дали става?
Това е засега приятен ден на всички.

# 719
  • Мнения: 57
Добро утро майчета, аз пак съм тук, наваксвам  hahaha
Честита половин годинка на Ники, и на всички пропуснати бебета, всички да са живи и здрави много щастливи и обгрижвани от мама и тати  Heart Eyes
Ние даваме каша отдавна , но нашата педиатърка каза че не ги одобрява, но аз пак давам.
И до тук беше, нашия малък принц се събуди и ме вика  Joy
Хубав ден на всички Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт