Как започна раждането при вас?

  • 3 937
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте,може ли да ми опишете с няколко думи как започна раждането при вас?Какви симптоми имахте и колко често бяха контракцийте? Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 69
В 5:30 часа сутринта месец и седмица преди термин се събудих и 30 секунди по късно водите ми буквално гръмнаха. Не знаех точно какво се случва, затова станах и тръгнах към тоалетната, когато бум.. отново. След преглед в Щерев половин час по-късно (не успяхме да се ориентираме къде е Тина Киркова) и установяване на раждане, се прибрахме вкъщи, за да се оправя и подготвя, тъй като нито бях готова, нито имах болки.
Към 12 вече бях в болницата и към 12:30 започна едно пристягане, което явно бяха контракциите. Първо на 20 мин. за по 10 сек, след 3-4 часа леки болки на 15 мин за по 15 сек. и накрая малко по-неприятно усещане на 10 мин. за по 20 сек.... Разкритие в 18:30 3 см и на въпроса ми след 00:00 часа ли ще раждам, беше отговорено с "оооооо да".. Еми ок, в 20:30 излязох съвсем спокойно да си взема зарядно от мъжа ми и 15 минути по-късно започнаха много болезнени контракции. Установиха седем и половина см разкритие и раждане. Спукаха ми наново водите и в 21:31 след няколко напъна родих... ММ точно влязъл вкъщи и аз му звъннах, а той  Shocked Shocked Shocked  "Ама нали сега бях при теб?" .. Ама то детето бърза да излиза, няма с нас да се съобразява.

За мен раждането беше 45 мин.

# 2
  • Мнения: 46 511
Падна ми тапата в 24 ч., 3 дни след термин.
Започнаха безболезнени контракции. Отидох в болницата чак сутринта в 7 ч., защото мъжът ми ме накара. Оказах се с 4-5 см. разкритие.
До последно, до 14 ч. и почти пълно разкритие имах смешни контракции, може да се каже, че нищо не усетих.
Направиха ми секцио, защото бебето беше разположено лицево.

# 3
  • БУРГАС
  • Мнения: 176
Десетина дни преди термина цяла нощ имах болки в корема като че ли ей сега ще ми дойде цикъла.Усещах ги в полубудно състояние,но не им обърнах внимание.Към 7 сутринта започнаха контракциите-първите три бяха през 14 минути,оттам нататък през 4.Но не се разбързах много,пих кафе,ядох едни банички,къпах се,тогава още не боляха много,макар,че бяха начесто.Родих в 7 вечерта.

# 4
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Първият път с контракции през нощта и падане на тапата сутринта. Родих на обяд.
Вторият път почти без симптоми... Shocked Бях на рутинен преглед за запис на тонове, когато след него доки реши да ме прегледа.  Shocked Вече бях с 6 см. разкритие и веднага ме ''изстреляха'' към болницата. Контракциите започнаха час преди раждането. Всичко стана много бързо. Crazy След 2 часа се беше родила моята кукла.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 254
И с двамата юнака раждането мина горе-долу еднакво (че и като часове в денонощието), само дето второто по-бързо и леко. Ден-два преди раждането ми падаше тапата, след това цяла нощ с леки болки и чудене днес ли ще се ражда. Сутринта рано в болницата, 4-5см разкритие, по някое време ми пукат водите,епидурална (вторият път ми я сложиха късно и си усетих хубаво силните контракции, но пък родих много по-лесно, с 3 напъна и помощ от доктора) и на обяд бебе. Simple Smile

Сега ще видим как ще е, решила съм да е без упойка този път и да устискам повече в къщи преди да тръгнем за болницата, живот и здраве ще видим през февруари. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 364
 Беше преди почти 6 години, но си спомням, че на 01.10 сутринта ми падна тапата (терминът ми беше на 02.10). В полунощ ми се спукаха водите, изкъпах се, избръснах се и айде към болницата...Никакви контракции, нищо. Направиха ми клизма и към 2:30 ми включиха системи, и болките започнаха. Бяха ужасяващи, не бях изпитвала подобно нещо дотогава. Биха ми епидурална към 5:30 - при разкритие 6 или 7 см. В крайна сметка достигнах пълно разкритие чак към 7:20. Направиха ми епизиотомия и чак тогава излезе малчо - в 7:55.
 Надявам се този път по-бързо да стане  Wink

Общи условия

Активация на акаунт