Давате ли коластра на вашите бебета?

  • 6 159
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте!Искам да Ви попитам давате ли допълнително коластра на вашите бебета?Нашата педиатърка ни я препоръча ей така за профилактика.Иначе сме си напълно здрави.Още се колебая.....

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Давах на бебето си докато беше малко само кърма  Simple Smile

Ей така, за профилактика, не бих давала нищо. Имунната система на детето има нужда да се развива без допълнителни "патерици".

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Имаш още 12 дни до края на месеца да смениш тая "лекарка" с истинска такава. Есенно време може да се наложи "профилактично" да даваш АБ в противен случай. Ако кърмиш детето ще е перфектно.

# 3
  • Мнения: 11
И аз съм на мнение,че ако е здраво детето няма нужда от каквото и да е профилактично още повече,че е само на кърма.И аз се учудих,но си викам сигурно аз не съм в час нещо:))

# 4
  • Мнения: X
Колко е голямо това бебе, с какво се храни?

# 5
  • Мнения: 11 079
Не, никога не съм давала имуномодулатори, вече 6 години. А и прочетох назад, че бебето ти е само на кърма (браво за което).
Така че, съвсем сигурно - получава всички необходими хранителни вещества и имунни фактори от нея, няма абсолютно никаква нужда от животинска коластра. Както и от никакви други добавки на този етап...  Педиатърката да не е дистрибутор на коластрата или да са я пратили на екскурзийка в чужбина, семинарче, нещо?

# 6
  • Мнения: 11
хаххах,да наистина е дистрибутор хихиих.това беше първото нещо ,което си помислихме с мъжа ми,но не дава вид на такава,но знае ли човек.Иначе бебка е на 3 месеца и се кърмим:))

# 7
  • Мнения: X
Е, това вече е прекалено наистина, що за търгаши има...

# 8
  • Мнения: 21 275
Сменяй я  Peace

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
хаххах,да наистина е дистрибутор хихиих.това беше първото нещо ,което си помислихме с мъжа ми,но не дава вид на такава,но знае ли човек.Иначе бебка е на 3 месеца и се кърмим:))

Здраво бебче на 3 мес, което е само на кърма е безумие да бъде тъпкано с каквото и да е друго.
Прави си изводите сама, тази жена е може би добър и нахален дистрибутор, но не и добър лекар, щом ти дава такива идеи  Peace

# 10
  • Мнения: 11
Благодаря Ви!!! Heart Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 39 759
Аз лично не бих давала нищо допълнително на кърмено бебе.
Навремето (даже вече не помня какво) давах на каката. Педиатърката рече за малкия "не съм правила изследвания, а и той няма нужда". И така приключихме въпроса с "добавките".

# 12
  • Мнения: 11
Коластрата няма да навреди по никакъв начин,сигурна съм.Просто ми стана интересно,как ей така от нищото да даваме коластра.Бих давала коластра примерно есента,да подсилим имунитета за зимата или ако сме болни,но сега не виждам смисъл.Да превантивно,но бебето ми прекалено мъничко за да му давам каквото и да е,превантивно!

# 13
  • Мнения: X
Напротив, коластрата съдържа белтък от краве мляко, който определено може да навреди на тримесечно бебе.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Срещала съм мнения, че коластрата всъщност изобщо не е толкова полезна, даже понякога вреди и при големите дори, а какво остава за малко бебе...

Общи условия

Активация на акаунт