Заслужава ли си...

  • 19 278
  • 471
  •   1
Отговори
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Дори нямам сили и хъс да пиша. Това, което излиза наяве в последните дни ме обезвери тотално. Що за изроди са завзели страната ни и се опитват да управляват живота и да грабят от имуществото ни? Даже и идея си нямам колко мърша има под цялата тази история около олигарсите и другите задкулисни играчи, които в момента са раздвижили туловищата си и завоня непоносимо.
Снощи седнах срещу сина си и просто ей така му обясних, как в една демократична законова държава хората живеят свободно, сигурно, осигурено и справедливо. Отдават се на кариерата си и семейството си без да се страхуват, че някой ще ги ограби, пребие, прегази, убие и ще му се размине.  Без да се страхуват от политически чистки след избори или че някой подло ще ги извози и ще им вземе препитанието, ще поругае името им..
Обясних му, че всичко изброено горе се случва ежедневно в държавата ни и се счита за нещо нормално, защото нито политиците, нито висшите чиновници се засрамиха от долните си клевети и явни лъжи. Очакваме прокуратурата да ни защити, а не малка част от прокурорите действат поръчково, като начело на тази гадория е самият Цацаров. Ходи насам-натам по малкия екран обяснява раздразнено някакви неща...уж много важни и убедителни..и след това излиза едно голямо нищо. Но междувременно са съсипани едни избори, са съсипани едни хора, са съсипани банки и бизнеси.
Едни изроди там горе по Софията, всеки ден се заиграват помежду си, карат се, дърпат се, лъжат се..нямат достойнството и на насекомо да застанат дори зад думите си.
От отчаяние даже нямам сили да пише повече, то е написано и се вижда навсякъде.
Не ми остана нищо друго освен да бутам детето си към терминал 2, защото не искам най-хубавите му години, а и целият му живот да мине в неравностойна борба с тези, които са държавната хранилка вече поколения наред.
Вие бихте ли се борили за достойното си място в тази държава?
Моля да пишат тези, които все още имат достойнство, чест и съвест!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 497
Бих, но вече ми се струва все по-невъзможна задача.
Още повече през последната година, в която имам чувството, че съм участник в някакъв цирк.

Винаги съм твърдяла, че основно заради нас, гражданите, сме на такъв хал. Но въпреки факта, че спазвам всички правила, плащам си редовно данъците, паркирам правилно, не минавам на червено, чакам на опашките, плащам такси за какво ли не, вече виждам, че не съм била съвсем права.

Живеем в държава, в която и да си нарушител, никой не те забелязва. Даже си живееш по-добре.

Не знам какво да кажа повече.
Дори нямам сили да коментирам. Наистина съм без думи.

# 2
  • Мнения: 6 365
Ами така ще е, докато оригиналността на мисълта ни се ограничава до "вижте там как е, юруш към терминал 2!"

А истината е, че човек и тук може да си изгради живот, в който да е недосегаем за тия проблеми. Но се иска малко проглеждане. Така че може спокойно да не се борите за България, но се борете тук за себе си, пък каквото сабя покаже. Предишните поколения и по-лошо са виждали. Сега на практика имаш всичко на тепсия- и пак да мрънкаш е срамота.

# 3
  • Мнения: 4 418
Заслужава си да се бориш за това да имаш позитивни мисли и да се чувстваш добре, да си щастлив.
Това може да го имаш навсякъде, въпрос на настройка, позициониране, очаквания и т.н.

# 4
  • Мнения: 10 547
Мисълта ми по вектор стига доста далече. Преди три години направих една от най-големите грешки в живота си и върнах съпруга си от другия край на земното кълбо с вярата, надеждата и желанието да живеем в България. Да, бе, да.
Имаше преди време тема за личното усещане за достигане на дъното. Аз дъното го минах отдавна. Сега дълбая към земното ядро. Реално нищо не ми липсва. Водят ни от тези, дето сме добре. А мизерията я усещам и с отрязаните си миналата година нокти. Повсеместната и, уви, далеч не само материална мизерия и нищета на духа, тялото и разбирането за живот.
Пътят си съм го избрала вече. Отказва няма да има.

Да се боря за кого? За а/ мангалите, б/ крадливите политици, в/ самозбравилите се олигарси, чиито слуги от т. б, се стремят към всичко друго, но не и към реална политика?
Борете се. Аз обещавам от време на време ще пускам новините да ви стискам палци в борбата и да ви пращам по пакет ориз чрез някоя международна организация.

# 5
  • Мнения: 46 526
...без да се страхуват, че някой ще ги ограби, пребие, прегази, убие...

Тези неща стават навсякъде. И ако има човек, който не се страхува, той просто не вижда нещата реално.

# 6
  • Мнения: 6 365
А другото, което ме дразни е, че родителите възпитават новото поколение да заминава. Да замени ценни, невидими неща срещу няколко десетилетия комфортен живот. Живот, от който пак една върхушка е обрала каймака и пак подхвърля на бачкаторите уж луксозни благинки. И какво? Ще има малко по-хубави тротоари, малко по-хубаво жилище и една идея по-префинени удоволствия. Ще умре от рак в луксозна клиника, със съчувствена грижа. Ще се превърне от човек в елемент от една още по-голяма и по-хищническа система, в която няма да загине внезапно от инцидент, но ще бъде смелен и убит бавно и фино. Защото човек не губи душата си в лоши условия: губи я в прекалено добри. То не че западните държави са прекалено добри, ама пак има хора- хващат се на лъскавото.

Касита, ако се бориш за себе си и семейството си, останалите няма да оцелеят. Оцелява силното. Мангалите и политиците закономерно ще измрат, както измряха голяма част от комунягите, уж ония, нахъсените. Останаха пак оня вид хора, които не се предават.

Отстрани няма да изглежда добре. Знам как се пишат новини, знам какви са стиловите изисквания за страни като нашата- та нещата ще изглеждат много зле. И в това зле ще расте нещо важно. Винаги е било така.

# 7
  • Мнения: 10 547
Майка ми чакаше да измрат комунистите. Преди да измрат всички, вероятно тя ще си отиде.
Аз да чакам да измрат олигарсите и крадливите политици.
Децата ми да чакат да измре следващата партида ...
Не! Борбата ще е другаде, а пътят започва от Терминал 2.

# 8
  • Мнения: 6 365
Комунистите измряха по-рано от очакваното. Всъщност много от тях измряха доста рано, но продлжиха да живеят физически. В момента някои групи вече са мъртви, само дето още не го знаят. И тяхното време ще дойде.

Обясни ми за какво ще се бориш отвъд Терминал 2. Не какви ще са условията, това го знаем- а каква ще е идеята, какъв ще е духът. Българин ли ще си, що ли, фройдист ли, модернист ли...гражданин на света или друго някакво създание.

# 9
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
...без да се страхуват, че някой ще ги ограби, пребие, прегази, убие...

Тези неща стават навсякъде. И ако има човек, който не се страхува, той просто не вижда нещата реално.

Така е, стават...но си има и съответното наказание за стореното.
Убиецът от Джебел, който закла майка и дъщеря, е син на моя бивша колежка. Той от малък създаваше проблеми и редовно се разминаваше с възможно най-леките наказания. Уж насърчително, за да поправи...И поправи ли се?
На синът ми му избиха зъба, защото е зубър и астматик и не може да се защитава. Прокурорката по приятелска линия прекрати досъдебното производство, като напълно загърби останали деяния на провинилия се - сбивания и заплаха на учител. Синът ми е напълно убеден вече, че ако посегне на някой ще му се размине, тъй като има добра характеристика и му е за пръв път, пък и е непълнолетен. Иди му обяснявай, че не е така след като той сам беше свидетел на случилото се и разбра по свой си начин как действа "машината".

# 10
  • Мнения: 46 526
Така е, стават...но си има и съответното наказание за стореното...

Съгласна.
Мисълта ми беше, че загубата си е загуба. Нищо не може да върне нещата, както преди. И предвид масовите убийства по училища, например, не мога да повярвам, че има човек, който е спокоен за децата си, дори в т.нар. бели държави, в които след това ще си получи наказанието.

Не мога да го твърдя, но почти съм сигурна, че и на запад намират начин да отърват хората, които имат позиции. Намират начин да им затворят устата...

Такъв е животът, навсякъде е борба и оцеляват по-приспособимите + късмет.

# 11
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не. Това отдавна вече не е държава, а разграден двор, от който силните на деня непрекъснато влачат където каквото докопат. И където господстват законите на безнаказаната нагла престъпност и недопустимото безхаберие и нехайство. Колкото и да се пъне народът, гласът му е глас в пустиня. И аз съм от тези, които са се насочили навън. Дори за мен да е късно, децата ми при всички положения няма да останат тук.

# 12
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Ще умре от рак в луксозна клиника, със съчувствена грижа.

По-добре със съчувствена грижа, отколкото захвърлен в жилищито си да се отнасят към теб като чумав...и лекарите..и останалите хора.
Това не е химера, а ежедневието на доста хора. Майката на моя приятелка умираше от рак като дереше тапетите от стаята си, защото морфина не можеше да я успокои. Почина обезумяла от болки по финансови причини.

Последна редакция: вт, 24 юни 2014, 10:44 от _Mishel_

# 13
  • Мнения: 2 022
Заслужава ли си да се бориш за дома си, да го направиш по-добър и по-удобен за теб и семейството ти?
Или е по-добре да идеш да живееш у съседа?

# 14
  • Мнения: 6 365
Мда, а една приятелка живее в страната, където изключват петгодишни от детска градина, защото си носели пластмасово пистолетче. Ама добре че не реши да гледа Батман в оня мол в Денвър, Колорадо.

Ха познай до три пъти колко са помогнали навременните мерки и намеси за стрелците от мола, Сенди Хук и подобни.

Аз лично повече ще се разбера с мутрите, отколкото с Брайвиковците и други откачалки.

Убиецът от Джебел на наша почва убива един път. Отвъд Терминал 2 обаче може и да е сериен убиец, може да си има арсенал от пушки, може да участва в сборища и организации- въпреки училищни психолози, намеси, писане на доклади и какво ли не. Щеше и да е на психиатрични лекарства, от които след време щеше да изтрещи още по-качествено.

Аз лично предпочитам да живея в държава, където заплахата е от джипове- мога да ги избегна. Но не и нещо като Сенди Хук.

Общи условия

Активация на акаунт