ЮНЧЕТА засмени, добре дошли в РОДЕНИ! - 1

  • 29 194
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 165
Благодаря Мики  Hug да се похваля, тази нощ не го събугдоп по часовник в 12ч да яде, оставих го и той сам се събуди един и нещо,  хапна и сесъбуди в 5ч,дано ми е спокойничък, много е сладък к а то си засмуче ръчичката ♡♡♡ или пръсчетата, голям пробрем ни чака с това, но нищо Simple Smile) само да ми е спокоен здрав, чи много се шашкам  bouquet

# 706
  • Мнения: 165
Primavera, на мен ми обясниха, че коликинда действа с натрупване. Така че не го отписвай бързо.  И ние сме с него. А щом бебето пръцка, изкарва газовете, което е добре.

Може ли Да попитам как даваш Коликинда? В смисъл дава ли го на всеки час в началото както пише в листовката , защото аз какво четох какво не ама съм запомнила до шест пъти на ден 30мин преди или след ядене, та не към давала на всеки час а на храненията от обяд докато станат шест с две думи през три часа Simple Smile

Последна редакция: нд, 20 юли 2014, 08:11 от Магдалена Величкова

# 707
  • Мнения: 2 485
Честно казано и аз не спазвам да давам на всеки час. По едно време давах три пъти на ден, но сега като се засилиха напъванията и гърченето Sad просто гледам да не стават повече от 6 пъти на денонощие.

# 708
  • Мнения: 1 273
Здравейте!
Кажете моля повече за почистването на лицето с лайка? Как се приготвя и как почиствате?
Мерси!
Аз си варя лайка (имам си изсушена, но и на аптеките продават) по следния начин - водата да заври и запарвам лайката 5 минути. Слагам съвсем малко вода - 100 грама и около 2 чаени лъжички лайка. Като се охлади достатъчно натапям марличка (и с памук става, че ми бяха свършили марлите оня ден) и "избърсвам" лицето и брадичката. После гледам поне 10 минути да не я целувам, за да си попие хубаво. Резултата не е моментален (поне при нас) - на следващата сутрин са изчезнали пъпчиците. Но пък се появяват нови.  Rolling Eyes
chilimura за ечемик знам, че се натърква със злато или го "нащъкваш" с пръст.
И аз да се похваля - снощи Надя като заспа след последното кърмене - 23,30 часа и се събуди тази сутрин в 7,30 часа. Беше много спокойна и видимо доволна, сменихме памперса, накърмихме се и все още е будна и си "приказва" с играчката над главата й.  Laughing

# 709
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Момичета, давайте идеи за новото заглавие.  Hug

Момичета днес ви наваксвам много на бързо и исках да ви попитам какво е това чиста молитва че тук по моя край не са я чували и за какво се прави ?

Ето малко ИНФО  Peace

Не виждам проблем да се ходи на плаж след секцио.
Белегът не е добре да се излага пряко на слънце (и солариум) в продължение на година, когато е периода на зреенето му. А предвид локацията му мисля, че няма как да не е покрит в случая.  Mr. Green Peace

# 710
  • Мнения: 206
А бебетата кога можем да ги водим на плаж? Simple Smile

# 711
  • Мнения: 1 680
Привет мами  Party , бих искала да ви попитам нещо-нали в началото бебчовци се хранят доста често,на малки интервали,с напредването не времето не е ли нормално храненията да стават по-малко на брой,като след първият месец се свеждат до 6 например? Thinking При нас се получава обратното-в началото спахме понякога по 4-5 часа между храненията,а сега се храним на 3 часа,дори и през нощта...,та храненията стават 8...и забелязвам,че сме доста неспокойни,освен коликите,които ни мъчат,може би скок в растежа??? newsm78
Хубав и усмихнат ден на всички ви с вашите съкровища!  Nature Sunny  ylinfant newsm30 newsm07

# 712
  • Мнения: 87
Явно ни се случват поетапно подобни неща...
И моите зърна са чувствителни, от време на време усещам бодежи в гърдите...
Но и малката суче често, това и е любимото - да спи на гърда, като малко сладко мече.

За появата на хемороидите не е необходим задължително запек. Те се появяват от качени килограми (бременност), застояла работа (продължително седене или стоене прав) и т.н.
Вътрешните могат да прокървят и без болка.
За да минат по-бързо не допускайте запек, не яжте люто, яжте фибри и пийте вода. Забравете за тоалетната хартия, ако са външни. У дома - с вода, за навън мокри кърпички или мокра тоалетна хартия (продава се в Лидл, в Карфур, сигурно и в Лили, ДМ...).

Възстановяването е нещо много относително. Всеки организъм е различен, всеки е в различно здравословно състояние, всеки разрез или разкъсване са си уникални сами по себе си. Аз сигурно още време ще си се оплаквам - трето раждане,трета епизиотомия...

Секс - при всеки е индивидуално. Смятам, че прегледът е задължителен преди това и док да се произнесе.

Бебета на плажа - не. До 6 месеца те могат само на шарена сянка и то в часове с неинтензивно слънце. Предполагам, че ако се заведе за 15 минути в 8 сутринта не е страшно,  само толкоз. Аз самата не ходя вече на плаж, защото слънцето е изключително вредно, само в много ранни или късни часове, главно където има възможност за сянка.

А,да и ние имаме пъпчици по бузките. Кожата се чисти и ние ще мием с лайка.

# 713
  • Мнения: 1 067
believe храненето на всяко бебе е индивидуално и няма правила.Така например синът ми се хранеше на точно 3 часа с една по-голяма пауза от 5 часа и така до 6-7 месечен.Нощното хранене отпадна,чак като свалихме памперса  Crazy та разбирай до 1,6 г. е хапвал АМ поне веднъж на нощ, а често и по 2 пъти  Mr. Green Не съм го ограничавала,защото пък винаги беше или в долната граница на кг. или под нея  Whistling
Маги е изключително кърмено бебе и ми е трудно да кажа колко хранения има на денонощие,но горе - долу ги докарваме около 8 с една голяма пауза от 5 часа.Иначе се храни на 2-3 часа.

За плажа да кажа,че аз бебе не бих водила.Слънцето е ужасно вредно,а нашите са малки още за слънцезащитен.Ние се гласим август за море,но ние с беба ще щъкаме  по разходки,а батко и татко на плаж  Peace

И да се оплача,че от 10 -ина дни Маги има една пъпчица на рамото,която наглеждам,но не се маха  ThinkingХваща коричка,след баня пада и като цяло седи една като гнойна.Мислех да ходим до педи утре,но ще пробвам да мажа с кремче така или иначе около 30-и сме на консултация  Whistling

# 714
  • Шумен
  • Мнения: 325
За морето ние каката я водихме за първи път на 2 месеца и половина нямахме проблеми но ходехме на плаж сутрин до към 10-11 и после в по-късния следобед добре и се отразяваше спеше си почти през цялото време затова мисля че края на август ще сме готови за море а като гледам ние сме най-малките в групата вашите бебоци са по-големи и мисля че по-скоро ще можете да ги заведете това разбира се е лично мое мнение всеки сам преценява  Peace

# 715
  • Мнения: 144

Като стана въпрос за море, вие предвиждате ли голямо пътуване? На мен ми се ходи много, може би не точно сега (по- скоро септември отктомври) но от София всички морета са ни далечко. Чудя се дали е добра идея.. септември ще сме на 3+ месеца.

Ето моите предложения за име на тема:
Мама вече мисли как да заведе мъничкото юнче на море
Юнски бебета сънуват къде през август ще плажуват

# 716
  • Мнения: 1 291
Ечемикът се причинява от стрептококи, но причината за появата им е  отслабване на имунитета. Може да е поради недостиг на сън, след раждането, по време на кърменето. Това ми го каза преди две години очната след като ме оперира и взе парите по ЗК. Но моят беше за операция, де - огромен и упорит. Имала съм по-малки и с почивка и подсилване са минавали.

Оригвам я успешно, като я държа изправена,  тупам дупето и я подрусвам. Така се и приспиваме - две в едно:-)

Малко новини: вчера я кръстихме. Беше много хубав празник! Видяхме се с приятели, които не бяхме виждали отдавна, затрупаха ни с подаръци и пожелания, и главното - Мария е вече пълноправен член на църквата.

# 717
  • Мнения: 636
believe

И да се оплача,че от 10 -ина дни Маги има една пъпчица на рамото,която наглеждам,но не се маха  ThinkingХваща коричка,след баня пада и като цяло седи една като гнойна.Мислех да ходим до педи утре,но ще пробвам да мажа с кремче така или иначе около 30-и сме на консултация  Whistling

това е от ваксината, която слагат в родилното.Не я пипай, така ми каза нашата педиатърка.Ще си  мине от само себе си

# 718
  • Мнения: 1 067
Не тази от ваксината е точно на рамото,а тази за която говоря е в заднта час към гърба(плешката)... Thinking

# 719
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
И да се оплача,че от 10 -ина дни Маги има една пъпчица на рамото,която наглеждам,но не се маха  ThinkingХваща коричка,след баня пада и като цяло седи една като гнойна.Мислех да ходим до педи утре,но ще пробвам да мажа с кремче така или иначе около 30-и сме на консултация  Whistling

Това е белегът от БЦЖ (ваксина с/у туберкулоза), която им слагат в родилното.
Вашият си е наред, щом прилича на пъпчица (дори и гнойна). Така трябва да е.  Peace
На децата без белег от БЦЖ имунизацията се поставя отново същата ваксина, но след отрицателна туберкулинова проба м/у 7 и 10 месечна възраст.  Peace

Източник

Общи условия

Активация на акаунт