Да скъсим дългият лист имена

  • 9 359
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 263
Първо да кажа, че темата за момента е все още хипотетична. Искаме дете и просто темата с имена много ме вълнува и обичам да си представям как ще се казва номер две, момиче или момче.

На който му се умува нека помечтае заедно с мен и ми помогне да намеря нещо по следните критерии

- харесваме класически, стари имена
- искаме две лични имена като едното ще е със С (тоест има вероятност Сибила или Самуил да са едното от двете)
- международно
- да не са с М и Ф

Какви са първите ви реакции и кои имена ви харесват? Как бихте ги съчетали? Нови предложения, които не са в списъка?
 

# 1
  • Мнения: 4 569
Камелия, Лидия
Дамян, Захари

Щом е хипотетична тематата, на 90% съм сигурна, че избраното име няма да е от тези. Peace

# 2
  • Мнения: 8 901
Лора и Лидия
Дамян и Теодор

# 3
  • Мнения: 1 092
Отдавна не съм писала тук и попадам на тази забавна темичка. А как се казва номер 1?
Сибила не ми харесва - никак, а Самуил много
Харесвам Доротея, даже съм го обмисляла за номер 2 за  мен, Също Лидия (но по други причини не бих го ползвала)
Теодор също ми харесва

# 4
  • UK
  • Мнения: 4 308
Захари и Полина.

# 5
  • Мнения: 263

Филип Мартин (първото име избра таткото, а второто е на неговите родители). Не живеем в България и тук е нормално да има две имена детето, но си му викаме Филип.

Искаме второто да е на моето семейство кръстено, като и бабата и дядото са със С, но няма значение дали е първото или второто име. Както ни звучи по-добре!

Мислите ли Агата за остаряло, до степен на странно?
Камелия ми харесва, защото е нежно, звучно и е име на цвете, каквито сме с таткото.
Теодор много ми харесва, но ако им викат Тео и Фил, много глупаво се получава.

Само за да добиете представа за вкуса ни ето имена, които сме харесали, но не бихме използвали по различни причини - Магдалена, Малена, Елеонора, Алиса, Герда, Грета (последните две още си ни харесват), Мая, Мирела. За момче Симеон, Григор, Момчил, Натанаил.

# 6
  • Мнения: 3 031
Лора и Лена
Самуил и Дамян

п.с. Хубави имена си предложила, поздравления  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 44 133
Лора, Самуил и Теодор ми харесват. Другите никак.
Повечето  от списъка ми идват трудни за съчетаване с второ лично...та много зависи какво ще е и другото име.

С Тео и Фил не разбрах кое е глупавото в слечая.

# 8
  • край морето
  • Мнения: 44
Много ми харесват Лора, Доротея, Дамян и Самуил.
Други предложения - Алина, Изабела, Лилия, Евелина, Ева, Давид, Симон.

# 9
  • Мнения: 3 031
Мислите ли Агата за остаряло, до степен на странно?
Напротив, много си е хубаво.

В същия стил предлагам Едит и Ида.

# 10
  • Мнения: 6 993
Лена-Сибила, Сибила-Лидия, ако правилно съм схванала, че имената ще са двойни  Laughing
Агата много го харесвам аз лично.

# 11
  • Мнения: 263
Лена-Сибила, Сибила-Лидия, ако правилно съм схванала, че имената ще са двойни  Laughing
Агата много го харесвам аз лично.

Няма да са с тире. Просто две първи имена, но се ползва само едното.

Самуил Георги - Samuel George
Агата Сибил - Agatha Sybille
Теодор Самуил - Theodor Samuel

Майка ми и баща ми обожават имената Самуил и Сибила. Аз Сибила с а накрая (както е побългарено) не харесвам особено, винаги ми е звучало като кобила. Не харесвам и значението (гадателка).

Също така не ми звучи добре, когато и двете имена са с еднакви окончания или може би тогава просто едното поне трябва да е кратко.

На въпроса защо не Теодор и Филип - Тео и Фил, може би заради Теофил (любов към Бога)...но тава май аз съм си го измислила като причина.

Не намирам име със С за момиче, което да ми харесва повече от Сибила. Не харесвам Силвия, Станислава и тем подобни, София е хубаво, но безкрайно масово (около нас всички рускини, украинки, латвийки, словенки, хърватки и т.н. все София и Максим си кръщават децата).

# 12
  • Мнения: 6 993
E, с тире, без тире, това са комбинациите, които ми харесват.
Сибил без а аз лично не мога да го възприема, като сгрешено Шибил ми звучи Blush

# 13
  • София
  • Мнения: 44 133
Тео и Фил...ама само ако винаги вървят заедно и се казват в този им ред...Simple Smile така де, за мен това не е причина за отказ.
За женско със С бих винаги предпочела Сара, това Сибил, ми е крайно неприятно Simple Smile
Агата ми е напълно далеч от бг имената(не че Сара не е), като цяло не го възприемам много.

# 14
  • Мнения: 172
Лена - прекрасно име, много ми харесва Simple Smile
За момче - Самуил и Теодор

# 15
  • Мнения: 74
Серафима

# 16
  • край морето
  • Мнения: 44
Симона, Стела

# 17
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Захари и Доротея Simple Smile

# 18
# 19
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Гласувах за Лидия и Доротея ,Тодор и Валентин.
Камелия също ми харесва

# 20
  • Мнения: 154
Стела е хубаво - значи звезда, Сия/а/на, Саня ... има много хубави имена за момичета със С
Аз винаги много съм харесвала Лина/Лила/Лия, Лея, Лариса  - но и това, предполагам, е с доста руско звучене. Лара може би.
А Сибил, както ние го пишем, на английски /като гледам сте в англо-говоряща страна/ се чете Сибъл, наскоро попаднах на Downton Abbey, където в първите 3 сезона има такава героиня, голяма душичка и същевременно много целеустремена... На английски според мен добре звучи.

Успех с правенето на второто, пък името може да си дойде с детето  Peace

# 21
  • Мнения: 263
Момичета, темата е все още хипотетична, но след 4-5 дни може и да стане конкретна и реална, дай Боже. Стискайте палци, че не съм от търпеливите.

За момента си мисля, че ако забременея с момиче искам да е с име на цвете (като мен и таткото). Мисля си, че бих избрала Камелия, Далия или Лилия. Какво мислите за името Далия?

Далия Стефания харесва ли ви?
или
Камелия София?

За момче май се утвърждава Самуил. Таткото обожава това име.
Самуил Борис ми се струва също благозвучно. Какво мислите?

Няма да изпусна темата от очи, както вече казах за мен това е начин да мисля позитивно и нека скоро стане конкретна.

# 22
  • Мнения: 6 993


Далия Стефания харесва ли ви?
или
Камелия София?

Далия Стефания ми е прекалено дълго.
Камелия София ми звучи по-добре като София Камелия, но пак нещо дълго ми идва.
Далия по принцип не го харесвам.
Тази сутрин се събудих с името Дафина в главата - пак е цветно, макар че май дърво беше?
Но ми е много нежно и приятно.  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 15 379
Сибила - страхотно го харесвам, чудя се защо е толкова рядко срещано.

Теодор - името на моето дете Heart Eyes.

# 24
  • Мнения: 2 052
Ако искате класическо,  цветно име за момиче,  адекватно за англоговоряща страна и звучащо нормално тук,  кръстете го Лаура.
Самуил зa момче звучи чудесно.

# 25
  • Мнения: 3 033
В списъка има Лора, но може да бъде и видоизменено на Лорета.

# 26
  • Мнения: 263
Темата от хипотетична се превърна в конкретна.

Ще пиша по-нататък като добия кураж.

# 27
  • Мнения: 8 901
Темата от хипотетична се превърна в конкретна.
Честито! Стискам палци всичко да е наред, пък ще почакаме за темата.

# 28
  • Мнения: 1 786
Ами честито и от мен !

Лилия е име, което много харесвам и аз .

Камелия София ми харесва, както и Лилия Стефания
Ако сте в чужбина, то не мисля ,че биха викали на Теодор Тео , обикновено казват Теди или Тед .
Ето малко предложения за двойни имена , като може местата им да се разменят ако ви звучи по-добре .
Виктор Самуил
Виктор Теодор
Иван Самуил
Теодор Самуил
Самуил Александър
Самуил Константин
Теодор Константин
Калин Самуил
Кристиян Теодор
Кристиян Самуил
Кирил Теодор
Боян Самуил
Боян Теодор
Ангел Теодор
Ангел Самуил
Захари Теодор

Разбира се в зависимост от държавата , в която сте, някои от имената може би биха били трудни за произнасяне

# 29
  • Варна
  • Мнения: 301
  Heart Eyes ПАОЛА  Heart Eyes ще е номер 2 Wink ЖИЗ Wink

# 30
  • Мнения: 88
Самуил и Теодор

На запад ще им казват Самуел и Тео!  Wink

# 31
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Сибила Лидия или Самуил Теодор Simple Smile

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
сибила и валентин от списъка.
А как ще ги комбинирате... не знам  Laughing

# 33
  • Мнения: 263
Определено съм се спряла на Самуил и Далия.

Стана ми много кофти, когато моя приятелка преди дни роди и си кръсти детето...Далия.

Знам колко е глупаво от моя страна, но исках да е само за моето дете и да е неповторимо.

Сега почвам пак да се питам какво да е ако е момиче.

Видях, че почват хората да си наричат децата Далия, а това е толкова рядко име. Мислех, че само на мен ми е хрумнало.

Даже съм разтроена, но е май от хормоните. Вас това би ли ви спряло?

# 34
  • Мнения: 15 379
Е как да ме спре?
Синът ти е Филип, често срещано и много хубаво име. Нека е Далия, щом ти харесва.

# 35
  • Мнения: 6 993
Не, ще има достатъчно време разлика между двете деца.
Виж, ако го беше кръстила с "моето" име седмица преди моя термин, щях да умра от яд  Joy

# 36
  • Мнения: 8 901
Ако сте много близки приятелки и децата ви ще се събират често е възможно малко кофти да се получи. Но пък имаш още мнооого време, нека първо да научиш пола, после може и друго още по-прекрасно момичешко име да измислиш. Grinning

# 37
  • UK
  • Мнения: 4 308
Според мен сама ще се откажеш от това име, като му дойде времето. Толкова ще си свикнала за тези 7-8 месеца, че бебето на приятелка Х се казва така, че вече просто няма да е вашето име. А ако все пак не си се отказала, действай смело Simple Smile

# 38
  • Мнения: 505
Абе кофти си е.......

Още преди да забременея с второто си дете си мислих да го кръстя на майка ми - нещо с А. Казах си , около нас няма с буквата А никакви  имена, никой не се е сетил за нещо подобно. Нямаше никакви изгледи някой да си кръщава детето така, ама никакви. И нещеш ли брата на ММ изведнъж решава да го кръсти Анелия, при положение , че никога не са го обсъждали , при положение , че знаеха моите намеления. Ами тъпо си е. Сега нашата се казва Анита. Чудех се как да го изкривя , че да е малко по - различно. Първото ми дете е Стефан , сега и тяхното второ ще е или Стефан или Стоян. Тъпо е и то много.

# 39
  • Мнения: X
Гласувах с Лора и Валентин.

Аз също съм харесала името Далия за хипотетичното ми дете, но ММ не го хареса и ще мислим друго, когато му дойде времето.
Съвсем случайно ли тази твоя приятелка го е избрала? Много близки приятелки ли сте?
Ако да, тогава е по - добре да си измислиш твое си име, ако ли не няма лошо да го използваш.

# 40
  • София
  • Мнения: 44 133
Ако чувствам, че това е името за моето дете, няма сила да ме накара да си сменя избора, още по-малко защото приятелката...Име, което да е единствено и неповторимо, трудно ще намериш и никога няма да имаш гаранцията, че няма да има друго такова в детската, училище, в работата й, дори и че най-добрата й приятелка един ден няма да носи същото име.
Та ако е вашето име - ползвай си го, ако толкова лесно  започват да те тресат съмнения, може би наистина просто ти енаправила услуга жената и  ти трябва ново име.

# 41
  • Мнения: 4 569
Определено съм се спряла на Самуил и Далия.

Стана ми много кофти, когато моя приятелка преди дни роди и си кръсти детето...Далия.

Знам колко е глупаво от моя страна, но исках да е само за моето дете и да е неповторимо.

Сега почвам пак да се питам какво да е ако е момиче.

Видях, че почват хората да си наричат децата Далия, а това е толкова рядко име. Мислех, че само на мен ми е хрумнало.

Даже съм разтроена, но е май от хормоните. Вас това би ли ви спряло?
Да, но аз не харесвам и името Далия. Как ще е галеното? Дали ли? Дали ама надали?

Наистина има толкова много и хубаво женски имена, няма смисъл да се тръшкаш за името Далия.  Peace

# 42
  • Мнения: 3 031
На Далия може Лия за галено.

# 43
  • Мнения: 505
А защо трябва да има галени имена. Аз на моята си й викам на цяло име.

# 44
  • Мнения: 723
Не бих се отказала от име, което харесвам, само защото моя приятелка си е кръстила детето със същото име. Далия обаче никак не ми харесва. Дария също. Не ми звучат добре Wink

# 45
  • Мнения: 1 364
Лора и Лидия
Самуил

# 46
  • Мнения: 263
Роди ни се син Самуил Георги.

# 47
  • Мнения: 505
Честито!

# 48
  • Мнения: 4 569
Да е жив и здрав малкия Самуил Георги!

Общи условия

Активация на акаунт