Да скъсим дългият лист имена

  • 9 362
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 263
Първо да кажа, че темата за момента е все още хипотетична. Искаме дете и просто темата с имена много ме вълнува и обичам да си представям как ще се казва номер две, момиче или момче.

На който му се умува нека помечтае заедно с мен и ми помогне да намеря нещо по следните критерии

- харесваме класически, стари имена
- искаме две лични имена като едното ще е със С (тоест има вероятност Сибила или Самуил да са едното от двете)
- международно
- да не са с М и Ф

Какви са първите ви реакции и кои имена ви харесват? Как бихте ги съчетали? Нови предложения, които не са в списъка?
 

# 1
  • Мнения: 4 569
Камелия, Лидия
Дамян, Захари

Щом е хипотетична тематата, на 90% съм сигурна, че избраното име няма да е от тези. Peace

# 2
  • Мнения: 8 909
Лора и Лидия
Дамян и Теодор

# 3
  • Мнения: 1 092
Отдавна не съм писала тук и попадам на тази забавна темичка. А как се казва номер 1?
Сибила не ми харесва - никак, а Самуил много
Харесвам Доротея, даже съм го обмисляла за номер 2 за  мен, Също Лидия (но по други причини не бих го ползвала)
Теодор също ми харесва

# 4
  • UK
  • Мнения: 4 309
Захари и Полина.

# 5
  • Мнения: 263

Филип Мартин (първото име избра таткото, а второто е на неговите родители). Не живеем в България и тук е нормално да има две имена детето, но си му викаме Филип.

Искаме второто да е на моето семейство кръстено, като и бабата и дядото са със С, но няма значение дали е първото или второто име. Както ни звучи по-добре!

Мислите ли Агата за остаряло, до степен на странно?
Камелия ми харесва, защото е нежно, звучно и е име на цвете, каквито сме с таткото.
Теодор много ми харесва, но ако им викат Тео и Фил, много глупаво се получава.

Само за да добиете представа за вкуса ни ето имена, които сме харесали, но не бихме използвали по различни причини - Магдалена, Малена, Елеонора, Алиса, Герда, Грета (последните две още си ни харесват), Мая, Мирела. За момче Симеон, Григор, Момчил, Натанаил.

# 6
  • Мнения: 3 031
Лора и Лена
Самуил и Дамян

п.с. Хубави имена си предложила, поздравления  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 44 151
Лора, Самуил и Теодор ми харесват. Другите никак.
Повечето  от списъка ми идват трудни за съчетаване с второ лично...та много зависи какво ще е и другото име.

С Тео и Фил не разбрах кое е глупавото в слечая.

# 8
  • край морето
  • Мнения: 44
Много ми харесват Лора, Доротея, Дамян и Самуил.
Други предложения - Алина, Изабела, Лилия, Евелина, Ева, Давид, Симон.

# 9
  • Мнения: 3 031
Мислите ли Агата за остаряло, до степен на странно?
Напротив, много си е хубаво.

В същия стил предлагам Едит и Ида.

# 10
  • Мнения: 6 993
Лена-Сибила, Сибила-Лидия, ако правилно съм схванала, че имената ще са двойни  Laughing
Агата много го харесвам аз лично.

# 11
  • Мнения: 263
Лена-Сибила, Сибила-Лидия, ако правилно съм схванала, че имената ще са двойни  Laughing
Агата много го харесвам аз лично.

Няма да са с тире. Просто две първи имена, но се ползва само едното.

Самуил Георги - Samuel George
Агата Сибил - Agatha Sybille
Теодор Самуил - Theodor Samuel

Майка ми и баща ми обожават имената Самуил и Сибила. Аз Сибила с а накрая (както е побългарено) не харесвам особено, винаги ми е звучало като кобила. Не харесвам и значението (гадателка).

Също така не ми звучи добре, когато и двете имена са с еднакви окончания или може би тогава просто едното поне трябва да е кратко.

На въпроса защо не Теодор и Филип - Тео и Фил, може би заради Теофил (любов към Бога)...но тава май аз съм си го измислила като причина.

Не намирам име със С за момиче, което да ми харесва повече от Сибила. Не харесвам Силвия, Станислава и тем подобни, София е хубаво, но безкрайно масово (около нас всички рускини, украинки, латвийки, словенки, хърватки и т.н. все София и Максим си кръщават децата).

# 12
  • Мнения: 6 993
E, с тире, без тире, това са комбинациите, които ми харесват.
Сибил без а аз лично не мога да го възприема, като сгрешено Шибил ми звучи Blush

# 13
  • София
  • Мнения: 44 151
Тео и Фил...ама само ако винаги вървят заедно и се казват в този им ред...Simple Smile така де, за мен това не е причина за отказ.
За женско със С бих винаги предпочела Сара, това Сибил, ми е крайно неприятно Simple Smile
Агата ми е напълно далеч от бг имената(не че Сара не е), като цяло не го възприемам много.

# 14
  • Мнения: 172
Лена - прекрасно име, много ми харесва Simple Smile
За момче - Самуил и Теодор

Общи условия

Активация на акаунт