Априлчето започна да се смее и се опитва да щурее :)

  • 31 757
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Nova Zagora
  • Мнения: 69
Лол...пушене,пиене и кърмене??? Някак си ми звучи гадно! Аз не пуша,но смятам че няма позволено пушене докато се кърми!!! Лично мнение!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 402
elfi80, честит рожден ден, мила   bouquet идеите ти са чудесни!

anna_p, вариантът с интимен комплект за кафе или чай го имам наум, благодаря за включването

# 17
  • Мнения: 1 670
Добро утро!
Елфи, всичко най-прекрасно ти желая!   bouquet
Дао, да ти е жива и здрава Иринка, голяма дама става.  Heart Eyes
Алена, благодаря за темата и инфото за морето!
Ния вчера и днес е на втората порция двойни ваксини, от пентаксима вчера нямаше реакция, да видим днес... Confused +1250гр сме за 1мес. и е станала 63см, а в рода не сме високи. Тя е и синеока, за разлика от нас с баща ѝ, та явно на прадядовците си се е метнала.   Blush
Сега проблемът ни - не може да спи нощем това дете, суче през час, през останалото време сумти, пъшка, рита и мята глава наляво-надясно, мълчи само когато има гърда в устата.  Tired Не е нормално според мен?!
За кърменето,  пушене, увиснали гърди и т.н. няма да коментирам умишлено.  Whistling

# 18
  • София
  • Мнения: 2 335
за пушенето  по-добре един валериан в кризисна ситуация  Simple Smile
браво на големците

# 19
  • Мнения: 45
По-добре спрете да кърмите и пушете! Това е отвратително!  Confused
Първото ми дете съм кърмила 40 дни, направих зверско запушване на едната гърда, пих антибиотик и кърмата ми спря. Започна АМ и пи до две години и половина. Нямах нищо против да му давам още, но една вечер той просто не искаше да го пие и това беше краят. Сега кърмих точно 7 дни. Ако можеше да се нарече кърмене, защото изцеждах и давах с шишето. Честно казано не разбирам майките, които говорят за един вълшебен момент т.е. кърменето. Не знам кое му е вълшебното на това да умирам от болка и да ми текат сълзи от очите. Това е моят избор, да не кърмя и не мисля, че съм по-малко майка от кърмачките. Моите уважения към всички вас било то кърмачки или не. Всеки има право на избор как да гледа своето дете и такива крайни мнения са излишни.  Hug
Хубав и слънчев ден на всички!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 335
Към мамите с АМ - как процедирате с правенето на мляко, когато е на поискване... напоследък не мога да уцеля .. и когато се събуди озверял от глад, а млякото не е готово....  smile3514

# 21
  • Мнения: 2 009
честит рожден ден, elfi. Кой както иска да ми приема думите,но изказването за пушенето и пиенето...еми звучи не просто несериозно,а направо безотговорно

# 22
  • Мнения: 150
никоя от нас не е казала че майките които дават АМ са по малко майки. няма нужда да обръщаме темата в място за спорове и сърдити мами все пак сме тук да споделяме хубави неща не да оспорваме методите за отглеждане.

# 23
  • Мнения: 41
Alena ,благодарности за страхотната тема,отново е супер свежа   bouquet

Елфи ,Честит рожден ден ! Много здраве,късмет и щастие ти пожелавам  Hug

За анкетата,аз маркирах кърмене,защото все още сме само на кърма.При мен ако си спомняте хем сучем,хем давам от шише,но за мен си е кърмене.Радвам се за мамите който имат кърма и им пожелавам да си кърмят децата колкото време те искат,и да не им се налага да се цедят ,защото тогава борбата е много по-трудна и в повечето случай битката се печели от АМ .Ние сме няколко мамчета за който мача е 1:0 за нас все още.От две седмици Бобчето е супер активен,иска да е на ръце,да гледа,да го занимавам,гука,не иска да е легнал ,а аз вместо да му дам 100%  внимание му давам 50%,защото през другото време трябва да съм на помпата и по -скоро това ме кара да се чувствам леко виновна . Иначе е лесно,вадиш цица и даваш Simple Smile))))))))))))))Много пъти съм кавала че ако нямах толкова кърма,щях вече да съм на АМ и изобщо нямаше да изпитвам и грам вина.Най-важното е аз и детето ми да сме спокойни и усмихнати,а дали е на кърма или АМ не ми е чак толкова важно(това е моята гледна точка).

Радвайте се на хубавото време и много положителни летни емоции  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 11
Еlfi 80, честит рожден ден   bouquet


Алена, благодарности за страхотната  тема   bouquet

# 25
  • Мнения: 40
Поздрав за хубавата нова тема, и по този повод да покажа един от батковците на априлски бебета 2014 г. - Марти (нищо че е роден 14,03,2014)
http://snimki.be/view.php?id=77808
http://snimki.be/view.php?id=77809

# 26
  • Мнения: 276
Благодаря  Heart Eyesмомичета за хубавите пожелание

# 27
  • Мнения: 14
Запис   bouquet

# 28
  • Мнения: 63
еее аз пък от няколко майки чух че лятото не се отбива бебе незнам заради вирусите или някакво суеверие но ще се опитам поне до септември да си го кърмя.
Относно пушенето яденето и пиенето толкова 1-2 цигари може да изпушиш или да изпиеш чаша вино аз алкохол не пия но си позволявам понякога цигара като ме хванат хормоните и започна да беснея  Twisted Evil. Не давам съвет на никой никой не обвинявам всяка майка сама преценява за себе си ама това с гърдите малко несериозно звучи те при всички положения от гравитацията след някоя година ще заприличат на печени чушки така че..... не ги мислете толкова
хахааахаха на печени чушки Simple Smile или на събути чорапи Stuck Out Tongue

# 29
  • Мнения: 547
Към мамите с АМ - как процедирате с правенето на мляко, когато е на поискване... напоследък не мога да уцеля .. и когато се събуди озверял от глад, а млякото не е готово....  smile3514

Ами и моя мъник понякога се събужда озверял и  ако съм сама вкъщи и няма кой да го занимава докато му правя мляко е нещо страшно. Единственото нещо, което правя предварително е да си приготвя вода и я сипвам в термос. После като дойде момента изсипвам половината вода в шишето му и я слагам да се охлади малко в купа със студена вода, като се охлади слагам млякото и другата половина вода през това време е в купата, смесвам двете части и пак ги оставям да се охладят до температура да може да го пие.То няма какво да се направи, няма как да правим млякото по-рано, защото не е хубаво престоява. Просто с времето се научаваш да му правиш млякото по най-бързия начин.

Общи условия

Активация на акаунт