Цветя, подходящи за гроб

  • 13 675
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 448
Здравейте !
Моля ви, кажете ми има ли цветя, които мога да посадя на гроба на мама, които да са издържливи на слънце и рядко поливане. Едва ли ще мога да ходя по-често от 2 пъти месечно. В магазина за семена ме отчаяха. Разпитвах продавачката за калдъръмче, мак, арилис и каквото бях чела из форумите. Но според нея не съществува цвете, което да издържи. И когато я попитах как тогава гробовете са пълни с различни цветя, тя отговори, че или роднините ходят постоянно да поливат или си плащат на някой, който се занимава с това. Вярно ли е ?

# 1
  • Мнения: 25 677
Не, не е вярно.
По-добре отиди в някой разсадник и се консултирай със специалистите. Има достатъчно сухолюбиви растения, все ще намерят нещо, което да ти препоръчат.

# 2
  • Мнения: 22 867
Препоръчаха ни калдъръмче и почвопокривни седуми. Все още нищо не сме засадили, така че не мога да споделя опит. Peace

# 3
  • Мнения: 15 379
Калдъръмчета - красиви, не изискват особено поливане и се размножават самички всяка година.

# 4
  • Мнения: 1 375
Тагетес(Tagetes)-има дълъг цъфтеж(от пролет до есен),с разнообразни топли цветове и издържа на суша...Едногодишно е и трябва всяка пролет да ги обновяваш.

Калдаръмчето има кратък цъфтеж, само напролет.

# 5
  • Мнения: 22 867

Калдаръмчето има кратък цъфтеж, само напролет.

Цъфти цяло лято в двора на баба, на сайтовете за цветя му дават срок на цъфтеж  юни-август, дори юни-октомври. Peace

# 6
  • Мнения: 1 375
Сори,заблудила съм се с друго цвете,което ми расте само напролет ...Сега погледнах в нета -на калдаръмчето му дават цъфтеж от юни до август.
В такъв случай аз лично нямам опит с калдаръмче Simple Smile,no за тагетеса съм сигурна,че става за случая на авторката  .

# 7
  • Мнения: 448
Много ви благодаря ! Продавачката ми даде 1 опаковка мак, който аз си поисках и 1 аубреция, която не знам дали беше подходяща за случая или просто ми пробута... Каза да ги посадя края на август, защото нямало да издържат на жегите без да ги поливам редовно. Права ли е ? Освен това за калдъръмчето каза, че изобщо не се сади сега.
А има ли цвете, което мога да посадя сега, а да даде цъфтеж скоро или ще трябва да чакам пролетта ?

# 8
  • Мнения: 448
В крайна сметка отидох в разсадник и ми казаха същото- мога да посадя някакви зелени растения, които да издържат, но нямат цвят. Нищо с цвят нямало да издържи без поливане. После отидох до съседната оранжерия и попитах и там за всеки случай. Жената беше много мила и ми даде бегония и тагетес. Каза, че имала клиентка, която все такива взимала точно за гроб. Ходела 2 пъти месечно. Посадих ги на гроба, заедно със семената - мак и аубреция и за щастие оттогава все вали.

# 9
  • Мнения: 1 032
Мисля, че и това е подходящо - http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=187.
Добро решение е и чашковидната звъника (не съм виждала засята такава в гробища), ако нямаш много време за поддръжка, а искаш да е озеленено.

Общи условия

Активация на акаунт