Лятото си е в разгара-ноемврийчето с ритници ни дарява - Тема 6

  • 26 260
  • 723
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 493
Аз от вчера сутринта не съм я усещала моята беболинка! И малко се филмирам. Мислех, че няма да изпадам в крайности, но непрекъснато я мисля и и говоря - " Ритни бе мамо, ритни, че да мога се успокоя" "  Embarassed

Успокоява ме факта, че моя приятелка ми сподели за нейна бременност, че бебчо хич не ритал и все ходила по доктрои да види как е. Всичко си било ок. Явно поспаливо бебче. Всичките са различни!

# 601
  • Мнения: 1 318
Хелийка, дълги и щастливи години съвместен живот!   bouquet
И аз се вкарах във филми сега покрай тъжните новини... стоя и ги мисля едни неща, чак ми е болно...

# 602
  • Мнения: 240
 Otiroz, съжелявам.
 Относно имената, ние вече имаме и мъжко и женско. Понеже са ме гледали само на обикновен видеозон, не съм много сигурна в пола. С първата бременост исках да носи името на мъжо ( преди 10 години, такава любов....) , но той не се съгласи. Сега бъдещия батко носи буквата на баща ми ( свекъра си не познавам). С това реших ако е момиче (според доки ще е) да носи нашите букви и двамата сме със С. Милото е съгласен. Ако е момче ще носи името на мъжо, той незнае, но ако е писано ще научи Simple Smile.
  И при мен няма много движения от страна на бебо. Леко погъделичкване или нещо като мускулно свиване, но рядко. Силни ритници още няма.

# 603
  • София
  • Мнения: 276
Хелия , Честито! Желая ви дълъг семеен живот, изпълнен с много щастливи мигове и детски смях!

Аз по принцип не се паникьосвам лесно, гледам да си мисля позитивно и да си повтарям, че всичко ще е наред. Но след историята на Зори, снощи не можах да заспя, много я мислих и взеха и мен да ме обземат малко панически мисли,че никой не е застрахован от такова нещо. Сега си казваме всичко да е наред до раждането, но после цял живот ще им треперим на тези деца. И аз като Mimikona му се моля на малкия да даде едно ритниче на мама, за да се успокой,че всичко е наред.

За активността на бебета знам, че някои са много по-активни от други, но това не значи че има някакъв проблем. Например, сестра ми е била доста мързелива и мама каза,че тя се е стресирала дали всичко е наред, но всичко си е било нормално. Аз пък съм била малка футболистка.  Mr. Green
Явно нашия мъж се е  метнал на мен, че напоследък си спретва цели мачове с ритници.  Laughing

# 604
  • Мнения: 5 037
Хелия честито

# 605
  • Мнения: 427
Здравейте...Отироз..съжалявам мила.....Аз също съм в някакъв филм...преди 3 години в тази 26 г.с. загубих моите кукли,и сега,както и с Радостина съм в някакъв малък АД докато премине.....За име аз съм измислила,на ММ не му харесват много....но ще видим,ако все пак има промяна в пола и за момиче имам готово име.Честит брак на Хелия,дълъг семеен живот и много прекрасни мигове ви желая....  bouquet А как ви е кожата мамета,аз хем се мажа и пак ме сърби адски много,понякога съм като шугава  ooooh!....Аз онзи ден бях на ЖК,качила съм 500 грама,после бях при доки да видиме бебс,всичко му е ОК,900 грама е.Оххх дано така до края да е всичко  Praynig

# 606
  • Мнения: 433
Аз след лежането в патологията на Майчин дом  в трети месец миналата бременност и нещата които видях там, се убедих, че до раждането всичко може да се случи. За треперенето си е треперене нон стоп - после като се роди става една идея по-лесно, защото поне ти е пред очите. Но страховете от ужасни болести сигурно свиват стомаха на всяка една майка. Човек трябва да е по корав явно, за да не се съсипе сам, аз не съм такава за жалост и преживявам всичко и си мисля страхотии почти постоянно.

Освен, че съм и аз в доста страшни седмици, а и ни предстои пътуване доста дълго, освен ужаса който изпитвам от самия път и от откачалките на него, ами и за това как ще ми се отрази и на бебето. Да не говорим, че в града, в който отиваме няма болница, няма никакви лекари, както з мен така и за детето. Всички са на мин 40км разстояние. Но ситуацията е такава, че няма как да не отидем. Те ми викат кефи се, че отиваш в отпуска, аз ако им споделя филмите в главата ми, най-добре да се залостя и да си седя в нас...

# 607
  • Мнения: 204
Момичета,

стига негативни мисли за днес  Hug   bouquet
уикендът идва, а за някои и по-дълга почивка.

мен специално ме чака обикаляне покрай ремонта ама какво да се прави  Rolling Eyes

Хелия, честито   bouquet Да се обичате много  Heart Eyes

исках да ви питам, някоя от вас ползва ли колан за бременни вече цяла седмица имам сериозно напрежение в долната част на корема, дори когато съм седнала , а пък да не говорим като съм права или ходя  ooooh! и вчера като бях на консултация докторката ми препоръча да си взема колан за бременни. погледнах някои в нета, ама ми е трудно да си поръчам така, по-скоро може би да ида до някой магазин да пробвам. Пишете моля ви, ако ползвате такъв дали помага и от къде сте го взели   bouquet

# 608
  • Мнения: 1 858
Отироз, толкова е тъжно... Cry, думи нямам... Нищо, сега само напред трябва да гледате и кураж!

Кайсия благодаря за информацията, и аз ще съм в 23-та седмица когато пътувам:) А и като облека по-широки дрехи на ми личи в интерес на истината.

Хубав уикенд момичета и стискам палци всичко да е наред!

# 609
  • Мнения: 39
Отироз, приеми силна прегръдка и гледай напред! За съжаление на всички ни се случват лоши и понякога страшни неща. Другият път ще успееш, грижи се за себе си!!!

# 610
  • Мнения: 2 563

Не забравяйте, че независимо дали е с даун или нещо друго, то е преди всичко детенце. Такива деца и майки нямат нужда от сълзи и съжаление, напротив. Съжалението е възможно най-лошото нещо, което може да причините на тази майка и такова дете. Казвам това, защото обикновено хората като видят детенце с увреждане и не знаят как да реагират. Моя съвет е просто да игнорирате увреждането и да видите детето.
Съжалявам за лирическото отклонение. Но не се сдържах, надявам се не съм засегнала никого. Просто споделям.


Много се радвам, че го написа това.  Peace Има жени, които и да разберат, че носят дете с Даун, си го раждат и си го обичат. Ако на мен ми излезе амниото с такава диагноза, първото нещо, което ще направя е да седна със семейство и приятели и да помислим какво да правим, а не да си запиша час за аборт.

И аз съм пила алкохол - глътки розе и бира. А пък онзи ден се сецнах и пих оксикодон и ефлексор по предписание на лекаря, защото крещях от болка. И аз не съм фен да си пренебрегваш здравето само и само едно хапче да не пийнеш.

# 611
  • Мнения: 26
otiroz , съжалявам за случилото се!  Hug Каквото и да каже човек в такъв момент ще е малко!Желая ти бързо възстановяване и съм сигурна, че догодина ще си имате най-желаното на света!
Хелия, честито!Желая ви дълго семейно щастие и най-сладкото бебче!
Момичета, вчера минах ФЕ при д-р Емил Христов във Варна.За втори път!Че бебка първия път се разсърди и ни обърна гръб!  Joy Хубавите новини са, че сърцичето и е добре и се развива нормално!Падна ми още един камък от сърцето!  ooooh!
Приятен и слънчев ден на всички!

# 612
  • Мнения: 2 358
Против алкохола и цигарите съм, пълен въздържател съм откакто съм забременяла съм малкия. Не ми липсва нито бирата, нито цигарите, нищо.

И аз правих обременяване с глюкоза, но нещо не мога да разбера дали са ОК нещата, довечера съм при Начев той да каже.

Давайте идеи за заглавие за следващата тема, за да мога да пусна анкета до утре примерно.
И да попитам решихте ли кой ще пуска новата тема и дали има желаещи, ако няма ще се помъча да я направя, но ако има ви я оставям  Wink

# 613
  • Бургас
  • Мнения: 312
Против алкохола и цигарите съм, пълен въздържател съм откакто съм забременяла съм малкия. Не ми липсва нито бирата, нито цигарите, нищо.

Абсолютно подкрепям  Peace
Отироз, много съжалявам за загубата и те прегръщам силно.
За мърдането исках да споделя, че моята бебка е мнооого активна и даже малко ме притеснява. В понеделник съм на ЖК, надявам се всичко да е ОК.
На работа ходя все още, но мисля след около 1-2 седмици да се прибирам и да работя от вкъщи, защото цял ден в офиса ми идва множко.
Исках и за килограмите да споделя... Миналата бременност качих 40 кг. , засега съм около + 12, надявам се че няма да стана пак кит, но да са живи и здрави дечицата, после с повечко воля пак се отслабва.
Моля да ме добавите на първа страничка:
07.11 - втора бременност, Бургас
Искам да попитам има ли мами, които да раждат или са раждали в Токуда или Надежда, да споделят мнение, защото аз се двоумя между тзи 2 клиники.

# 614
  • Мнения: 5 037
Да дам предложени за заглавие.Дано ви хареса.В тон на обсъжданата тема.

Независимо от килограми,ще бъдем горди НОЕМВРИйски мами.

Общи условия

Активация на акаунт