Лятото си е в разгара-ноемврийчето с ритници ни дарява - Тема 6

  • 26 276
  • 723
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 5 037
АГ може да ти даде само 14 дни без прекъсване.От там нататък ЛКК.Освен да си вземеш от ЛЛ за нещо 14 дни и после 14 дни от АГ.

# 646
  • Мнения: 80
когато сме записани на женска консултация не е ли само той да ни издава болнични,а не ЛЛ

# 647
  • Мнения: 26
когато сме записани на женска консултация не е ли само той да ни издава болнични,а не ЛЛ
Първия болничен ти го издава личния АГ специалист, а от там нататък става през лекарска комисия...

# 648
  • Мнения: 628
Здравейте, момичета!

Изтръпването на ръцете е нещо нормално за сегашното ни състояние - известно е като "синдром на карпалния канал". При мен също го има - почти всяка сутрин, като се събудя, китките ми са изтръпнали, но след малко раздвижване всичко си идва на мястото.  Peace

През последните дни ми е адски горещо и задушно, седя си спокойно на дивана или пред компа, а от мен се лее пот ooooh! Наливам се с вода, ама ефекта е почти никакъв, освен, че имам чувството, че с толкова течности ще удавя бебчо Mr. Green Crazy Иначе дребосъчко е наред, подритва ме от време на време, особено ако не му хареса позата, в която си подпра корема Flutter

Лека и спокойна вечер ви желая!  bouquet

# 649
  • София
  • Мнения: 276
И аз да се оплача от работата. При мен колежките са ок и нямам проблеми. Но от днес имам страшни болки в кръста, явно от седенето. А уж гледам да се раздвужвам. Вие как се справяте?
И друго, ако искам един месец болничен, преди 45 дневния какво би писал АГто като причина ако нямам проблеми?  Чудя се, защото нали септември ще искам бележка за пътуване със самолет, а там се посочва че всичко е ок с бременността.

АГ-то ще измисли причина за болничния и без да имаш проблеми, бременността сама по себе си, дори и да не е рискова, пак си има неразположения, особено в късните месеци, вече трудно се ходи на работа. Аз си взимам болнични още от втория месец (без да имам проблеми, да чукна на дърво) и АГ-то ми издава направление, в което пише като причина "риск от аборт" и че съм нетрудоспособна и нямам проблеми с ЛКК-то. На мен ЛЛ ми даде първите два болнични за по 7 дни и после ми каза, че трябва на комисия да отида и за това веднага се записах на ЖК.

Аз за сега някак си се справям с жегите (то с тези дъждове, не че много ги има), но си имам  вариант с климатика, ако стане много непоносимо.
DanyV, ако нямате климатик, може един  вентилатор да си вземеш, нагласяш го да не духа в теб и върши много добра работа, според мен с охлаждането. Поне като си у вас да не умираш от жега.
Да попитам мамите, които пият магнезий- Магнерот или Магнерич е по-добрия вариант (на мен по телефона лекарката ми каза Магнерот да си взема, но аз все пак да се поинтересувам) и може ли без рецепта да се вземе, че на преглед съм в Сряда, а тя ми каза още сега да го купувам?

# 650
  • Мнения: 5 037
когато сме записани на женска консултация не е ли само той да ни издава болнични,а не ЛЛ
ЛЛможе да ти издаде примерно грип или нещо различно.Но и той може да дава болничен,нищо че си на ЖК.

# 651
  • Мнения: 240
  Аз днес бях на преглед. Бебо нещо много се криеше, доки каза че всичко е наред , в 24 седмица съм. Акушерката нещо не ми хареса кръвното 130/70 , каза да се го меря и в къщи.
  Утре сутринта ще ходя за болничен. Малко ми е странно, харесвам си и работата и колегите, искам да работя, но жегата и стоенето по цял ден на стол ми идват в повече ( то и кг си казват думата Simple Smile ).
  Мисля да си измисля някъкъв режим, първо да спра сладкото и газираното и да намаля хляба, пък после ще видим. Че както качвам, не ми се мисли до ноември как ще изглеждам .

# 652
  • Мнения: 5 037
За кръвното трябва да спреш и соленото или поне да го намалиш.

# 653
  • Мнения: 240
  Аз солено не ям, но сладко и газирано. . .Simple Smile  Пък и доста качих преди бременноста и сега още ...то всичко това си казва думата.

# 654
  • Мнения: 9
zdraveite az sam nova kato cqlo v bg mamma s termin 7 noemvri sam ta mislq 4e tova e pravilana tema za men
bix iskala da popitam dali ima nqkoq ot vas koqto da e prokarvqvala i da sa i kazvali 4e vsi4ko e nared s neq i bebeto

# 655
  • Мнения: 493
Е, не мога да не коментирам! За кирилицата, както и да е. Но поне препинателни знаци може да ползваш ! Може и някоя друга главна буква!
Относно твоя въпрос - да има.

# 656
  • Мнения: 433
Аз пия магнерич, май е въпрос на избор, и двата препарата са добри. Единия е бг другия вносен. Дават се без рецепта.
И на мен мн се ходи на работа, минава ми времето бързо, а и обичам работата си. Но основния проблем са ми болните колеги. Вече се оплаках във фб. Ще изкарам още малко и после може да пусна и болничен.

Я кажете има ли някой да пътува или да е пътувал в тези месеци на дълъг път - става дума за над 300км с кола. Някакви съвети, изисквания? Аз ще отида и на лекар ореди това да ми каже лекарства и всичко, но все пак.

# 657
  • Мнения: 9
Извинявам  че не съм ви писала на кирилица но телефона ми няма такава!!! Това ми е първа бременност и не съм наясно с много неща , поради тази причина започнах да пиша тук .

# 658
  • Мнения: 1 614
o_fortuna , аз пътувах от Пловдив до Варна, от там до Плевен и после до Пловдив. С почивки и климатика в колата нямах проблеми. След повече пътуване и омалява кръста, но не ми беше удобно да лежа. Други проблеми нямах.

# 659
  • Мнения: 493
Аз също пиша от телефона си. Ето тук можеш да пишеш на кирилица -

http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php

препинателни знаци, обаче не слага вместо теб!
O_fortuna, aз съм пътувала , а и доста пътувам. Основният риск е от евентуална катастрофа. Хубаво е да си правите почивки, за да не стоиш дълго седнала!

Общи условия

Активация на акаунт