В момента чета ... 30

  • 36 070
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте,

Аз съм на Черно мляко на Елиф Шафак. В началото съм, едва на 50 -та страница. Надявам се да не е от ноези прехвалени книги, които накрая не се нищо особено (поне за мен). Такава например ми беше - Яж, моли се и обичай.

# 721
  • Мнения: 484
Много ми хареса "Берлинските тополи" на Анне Рагде. Ще си потърся и другите части, макар че почти си развалих удоволствието, след като прочетох първото изречение от анотацията на третата част  Rolling Eyes.
Започнах "Игра на изкормвач" на Исабел Алиенде. В началото съм и много ми харесва - типична за Алиенде. Въвеждане на героите с подробно описание на житието и характерите им, както тя си знае и както обичам Simple Smile. Да видим по-нататаъ, как ще е като се намеси криминалният елемент.

# 722
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Аз съм на Черно мляко на Елиф Шафак. В началото съм, едва на 50 -та страница. Надявам се да не е от ноези прехвалени книги, които накрая не се нищо особено (поне за мен). Такава например ми беше - Яж, моли се и обичай.

Не е никак прехвалена  Laughing Просто е необичайна за Шафак и точно това ми хареса. Някои от другите и книги са доста прехвалени според мен.

_dexter_, въвеждането на героите при Алиенде си е супер, защото в това и е таланта, но крими елемента и куца. Трябваше да си стои в собствения жанр, а не да прескача в този на мъжа и  Laughing

# 723
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Здравейте,

Аз съм на Черно мляко на Елиф Шафак. В началото съм, едва на 50 -та страница. Надявам се да не е от ноези прехвалени книги, които накрая не се нищо особено (поне за мен). Такава например ми беше - Яж, моли се и обичай.
След несполучливия ми опит с "Любов", нищо не е в състояние да ме накара да посегна към друга книга на този автор.

# 724
  • Мнения: 1 103
На мен "Любов" ми хареса. Други не съм чела  Peace
4 ти том на Грин, стигнах до Автобиографична повест и установих, че той е руски писател... Приемах, че е от скандинавските страни , заблуда  ooooh!
Но сега оставям тази времнно и взимам една на Спаркс , че ме зарибихте  Peace

# 725
  • София
  • Мнения: 2 402
И аз започнах "Игра на изкормвач". Не ми харесва особено. Почти безусловна фенка съм на Исабел Алиенде, но основното заради което я харесвам - сладкодумието, магическия реализъм, богатия образен език - просто не е на място в един криминален роман и не успява да ме увлече. Подробното разпростиране в житието и битието на героите за мен не е предимство в този жанр, очаквам повече динамика. Не знам дали ще я дочета. Другото ми разочарование беше "Дневникът на Мая" - много тежка ми дойде и въобще не изпитах съчувствие и симпатия към героинята.

Започнах и "Raising steam" на Пратчет. С него не мога да сбъркам Simple Smile

# 726
  • Мнения: 484

_dexter_, въвеждането на героите при Алиенде си е супер, защото в това и е таланта, но крими елемента и куца. Трябваше да си стои в собствения жанр, а не да прескача в този на мъжа и  Laughing
На мъжа й? Не знаех, че и той е писател Simple Smile. Може ли малко инфо, моля  Hug?

# 727
  • София
  • Мнения: 4 899
Отделно на четеца преполових Биографията на Фреди Меркюри.

Откъде си я свалила? На български ли е?
Може ли линк  Praynig

# 728
  • София
  • Мнения: 1 782
Поисках си я в чети.ме   bouquet. Напиши ми имейл и ще ти я изпратя  Hug. На български е  Peace.

# 729
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 327
Здравейте, изгубих ви дирите!  Embarassed

Svet65, колко много книги! Ти си четящ терминатор.

Merry, и аз останах с прекрасни впечатления от героите от остров Гърнзи.  Peace

Аз бях отпуск и се насладих на "Зеленият път", "Клуб на любителите на книги и пай ......", "Мираж", а сега довършвам "Тангра и неговият син".

# 730
  • София
  • Мнения: 4 899
Мишчице, сърдечно ти благодаря!   bouquet

Миле, хареса ли ти "Тангра и неговият син"?

# 731
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 327
Прекрасна, прекрасна, прекрасна!  Heart Eyes

# 732
  • София
  • Мнения: 4 899
Радвам се! И за мен е прекрасна книга и тъй като ми беше дадена за четене, смятам сега да си я купя, за да си я имам. Не съм очаквала, че български автор би предизвикал такова удовлетворение у мен. Петте звездички в ГР ми бяха малко, за да я оценя.

# 733
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Петте звездички в ГР ми бяха малко, за да я оценя.

  Peace Peace Peace

# 734
  • Мнения: 10 697
Значи тръпна в очакване на "Тангра" -та  Hug Hug Hug

Освен,че тръпна и в очакване на филма за Нюансите  Crazy Crazy Crazy

Общи условия

Активация на акаунт