Деца с очни проблеми - тема 8

  • 145 915
  • 760
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3
Здравейте, имаме следния проблем. Синът ми е на 2 месеца и 20 дни и от около седмица открихме вродена катаракта на едното оченце. Последва ходене при специалисти,но само във Варна (понеже сме от тук) и всички казват оперативно лечение,но подходите са различни....едни казват само се маха пердето и до годинката следва втора операция за поставяне на леща, а други казват с една операция се премахва пердето и се слага леща. Има ли някой сблъскал се с подобен проблем? много сме объркани и незнаем на кого да се доверим? казват че няма време и операцията трябва да се случи до навършване на 3 месеца...иска ми се да отидем до София,но в това време как да рискуваме с малко дете на път....

# 706
  • Мнения: X
Здравейте, имаме следния проблем. Синът ми е на 2 месеца и 20 дни и от около седмица открихме вродена катаракта на едното оченце. Последва ходене при специалисти,но само във Варна (понеже сме от тук) и всички казват оперативно лечение,но подходите са различни....едни казват само се маха пердето и до годинката следва втора операция за поставяне на леща, а други казват с една операция се премахва пердето и се слага леща. Има ли някой сблъскал се с подобен проблем? много сме объркани и незнаем на кого да се доверим? казват че няма време и операцията трябва да се случи до навършване на 3 месеца...иска ми се да отидем до София,но в това време как да рискуваме с малко дете на път....

Здравейте,не знам при кого сте ходили във Варна,но тук мога да кажа,че е концентрацията на добри детски офталмолози и спокойно,може да им се има доверие.Ние ходим при доц. Контрова и доц.Митов,като последния заедно със д-р Филева ще ни правят операция за страбизъм другия месец. Доц. Контрова е доказал се дългогодишен специалист по детска офталмология(за мен най-добрата във Варна).

# 707
  • Мнения: 3
Да свързах се с доц.Контрова,но тя каза че вече не работи толкова интензивно и ме съветва да ходя при др Филева,съответно там ходихме....също бяхме при др Николова и др Хубанов,също и при проф.Групчева....лечението при първите е едно и също,но проф.Групчева предлага с една операция да се отстрани перденцето и да се постави леща с голям диоптър и от там вече рехабилитация. др Филева и др Николава предлагат операция да се отстрани пердето и след това към годинката втора операция да се постави лещата....как ще се развие този очен нерв след като няма леща, а и др Николова не дава кой знае какви надежди,докато другите казват че той вижда и има надежда да си гледа....много съм объркана Sad

# 708
  • София
  • Мнения: 10 700
Чак спешно до 3.месеца да навърши преувеличават. В действителност когато и да стане гаранция, че ще е ок след това няма.
Аз бих избрала да се смени лещата.  Моето момиченце го оперираха на почти 2годинки и смениха лещата. При бебета е по- различно, индивидуално, но са ми казвали, че слагат постоянни лещи. Говорих с Хубанов по телефона, уплашена, той се показа като съвършен простак. Радвам се, че не отидох при това животно.  Бях готова до пътуваме.

# 709
  • Мнения: 3
Чак спешно до 3.месеца да навърши преувеличават. В действителност когато и да стане гаранция, че ще е ок след това няма.
Аз бих избрала да се смени лещата.  Моето момиченце го оперираха на почти 2годинки и смениха лещата. При бебета е по- различно, индивидуално, но са ми казвали, че слагат постоянни лещи. Говорих с Хубанов по телефона, уплашена, той се показа като съвършен простак. Радвам се, че не отидох при това животно.  Бях готова до пътуваме.

А вашето момиченце с вродена катаракта ли е било? и кой я оперира?

Последна редакция: нд, 22 яну 2017, 14:53 от Milena Yordanova_560394

# 710
  • София
  • Мнения: 10 700
Да с вродена. Оперира я др.Топов.

# 711
  • Мнения: 10
Здравейте,
в момента изчитам последната ви тема, все още съм до средата, но искам да ви кажа, че вие сте страхотни, упорите и много грижовни майки. Всичко, което пишете е много полезно. Затова искам да ви попитам и аз. Преди три месеца се наложи по спешност да отидем на детски офталмолог, попаднахме при др. Оскар в Александровска болница. Дъщеря ми си беше наранила окото при падане и това беше единственото място, за което се сетих, че имат спешен кабинет. Тогава се оказа, че окото е наред, но компютърната диагностика засече +2.25 на дясното и +0,25 на лявото око. Казаха ми да отидем след 3 месеца, т.е. сега на преглед, за точно установяване на диоптър. Миналата седмица отидахме пак при др. Оскар ( детето на 2г. и 3 месеца сега), с копютър ( не знам какъв) отчета +4,25 на дясното и +2 на лявото. След разширяване на заениците с 2 капки Ciloxan, вече НЕ я прегледа с компютъра, а с една линия, на която са сложени различни лупи и после, доктора си сложи някакви по-специални очила, отново с лапма. Заключи, че има +6 Диоптъра и на двете очи и предписа очила +3 диоптъра.
Моят въпрос е така ли се преглежда дете след разширяване на зениците, без компютърна диагностика и как е възможно да има толкова голяма разлика в диоприте, при различни прегледи,при един и същ лекар.
Благодаря на всички, които ще отговорят и ще ми отделят от ценното си време в това забързано ежедневие.
Поздрави и прекрасна седмица от мен.

Прегледът при нас при д-р Оскар протече по същия начин - след разширяването на зениците той погледна очите на сина ми с лупите. И при нас разликата спрямо прегледа само с компютъра е голяма. ДО: +8, ЛО: +3.5. Засега синът ми ще носи само очила за евентуално изравняване на зрението на двете очи. Някой имал ли е такъв успешен опит?

# 712
  • Мнения: 7
Здравейте,
в момента изчитам последната ви тема, все още съм до средата, но искам да ви кажа, че вие сте страхотни, упорите и много грижовни майки. Всичко, което пишете е много полезно. Затова искам да ви попитам и аз. Преди три месеца се наложи по спешност да отидем на детски офталмолог, попаднахме при др. Оскар в Александровска болница. Дъщеря ми си беше наранила окото при падане и това беше единственото място, за което се сетих, че имат спешен кабинет. Тогава се оказа, че окото е наред, но компютърната диагностика засече +2.25 на дясното и +0,25 на лявото око. Казаха ми да отидем след 3 месеца, т.е. сега на преглед, за точно установяване на диоптър. Миналата седмица отидахме пак при др. Оскар ( детето на 2г. и 3 месеца сега), с копютър ( не знам какъв) отчета +4,25 на дясното и +2 на лявото. След разширяване на заениците с 2 капки Ciloxan, вече НЕ я прегледа с компютъра, а с една линия, на която са сложени различни лупи и после, доктора си сложи някакви по-специални очила, отново с лапма. Заключи, че има +6 Диоптъра и на двете очи и предписа очила +3 диоптъра.
Моят въпрос е така ли се преглежда дете след разширяване на зениците, без компютърна диагностика и как е възможно да има толкова голяма разлика в диоприте, при различни прегледи,при един и същ лекар.
Благодаря на всички, които ще отговорят и ще ми отделят от ценното си време в това забързано ежедневие.
Поздрави и прекрасна седмица от мен.

Прегледът при нас при д-р Оскар протече по същия начин - след разширяването на зениците той погледна очите на сина ми с лупите. И при нас разликата спрямо прегледа само с компютъра е голяма. ДО: +8, ЛО: +3.5. Засега синът ми ще носи само очила за евентуално изравняване на зрението на двете очи. Някой имал ли е такъв успешен опит?
Здравейте, нямам информация как се изравняват диоптрите. Аз за сега съм се насочила, за второ мнение при др. Лолова, макар че от както носи очилата ( 10 дни) явно е добре, защото свикна бързи и почти не ги сваля. Но аз искам още едно потвърждение, че сме сложили правилния диоптър.

# 713
  • Мнения: 6
Здравейте на всички! Много Ви моля, препоръчайте ми добри очни лекари извън България! Става въпрос за детенце на 1годинка. Ходихме по различни лекари тук , но искаме и мнение извън България. Много ще съм Ви благодарна! Приятен ден

# 714
  • Мнения: 16
Здравейте момичета, имали мами който са се сблъскали с капсулован ечемик. Сина ми е на 1.10 м и от известно време му се появи такъв ечемик. Слагахме капки торбадекс, кто размер намаля но не изчезне напълно. Офталмолог каза за сег да не го третираме с нищо. Да изчакам евентуално да се прибере сам. Но аз се притеснявам да не стане по- зле. Ще потърся второ мнение. Ако има мами минали през това може ли да споделите как беше при вас. И ако може да ми препоръчвате добър детски офталмолог в Стара Загора, Бургас. Благодаря Ви

# 715
  • Някъде там
  • Мнения: 110
Здравейте, мами . Имам нужда от съвет .

Детенцето ми е на 3г и 5 м. На 1г и 3 м след като забелязах кривене на очите го заведохме при Лиляна Димитрова в Токуда . Сложихме очила , откриха му далекогледство ( 3,5 на едното и 3 на другото)  и мързеливо око. След 6 месеца докторката каза , че трябва да започнем да закриваме окото и му назначи терапия 5 закриваме / 2 дни почиваме по 3 часа . Каза , че не се знае колко дълго ще продължи да сме се въоръжили с търпение. Можело и години да отнеме . Спомена и за операция , но нищо конкретно.

След още 6 месеца каза , че има подобрение и намалихме на 4 лепим / 3 почиваме , но увеличи часовете на 5 . Преди да е дошло времето за следващия преглед получи фациалис (парализа на лицев нерв) и имаше проблеми с мигането и затварянето на клепача на здравото око , което лепяхме . Димитрова каза да спрем докато не се оправи.

Сега , когато вече е добре , обаче Димитрова излезе в дълъг болничен и се наложи да отидем при друг лекар - записах час за Чернодринска. Като отидохме на прегледа той протече 2-3 минути . Думите й бяха : "Дошло е време за операцията , вие решавате кога да бъде ! " Аз бях останала с убеждението , че лепенката би помогнала да се избегне операцията и да се изправят очите , но тя каза , че лепенката си е свършила работата, вече криви и двете очи , а не само едното и сега ,за да ги изправи трябва да се оперира, няма друг момент. При въпрос от моя страна няма ли да му разширява зениците тя отговори , че вероятно е свалил диоптрите , но нямало смисъл сега да проверява. Това щяло да стане след операцията , за да смени и стъклата направо.

Много съм объркана и искам съвет от миналите по този път. Разбрах , че Димитрова се връща скоро и ще го заведа отново и при нея , тъй като тя го следи от самото начало. Чудя се обаче дали да не го заведа и във Варна в "св. Петка" да чуем и друго мнение . Това с операцията ми дойде в повече . Чернодринска не беше много многословна и не ми обясни как точно протича , а и аз не се сетих на момента да питам Sad

# 716
  • Мнения: 127
Привет, съвета който мога да дам - бих посетила още един-два детски офтамолози.  Мисля че всеки прилага методи, спрямо неговата практика; отделно всяко дете е индивидуално и ако на едно операция помага,  на друго не и се започва-операция, очила, пак операция. 
От личен опит споделям  - едно ми детенце криви окото от 1,7г Назначиха очила, понасят добре, коригираме само диоптъра -без закриване, без операции; това е мнението на лекаря на който се доверих - д-р Константинов /София,  клиника Ден/, само времето ще покаже дали е било правилно. Разбира се,  ходихме и на други места - Александровска -от нищо й няма,после решиха че наистина криви, ама е много е малка за разширяване на зениците, а също и в 3градска, където масово предписват упражнения на едни апаратчета, ама дали има ефект и дали са адекватна медицинска практика, спрямо нуждите на всеки пациент - не зная.
Каквото и да решиш, виж какво ще каже и Димитрова.

# 717
  • Варна
  • Мнения: 129
Здравейте, можете ли да ми препоръчате лепенки или превръзки за закриване на окото за дете на 6г. Започнах да разглеждам разни превръзки в ибей- някои се слагат на очилата, други са като пиратски, има силиконови- дали  уплътняват хубаво около окото и как се поддържат. Ще съм много благодарна ако някой има отзиви за тях. Или по-добре еднократни лепенки- от тях кои бихте препоръчали.  newsm78

# 718
  • София
  • Мнения: 10 700
Ние ползваме еднократни.  Взимам весели едни, с картинки.

# 719
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Здравейте, открих ви благодарение на Не се сърди, човече  bouquet и идвам с въпрос...
Племенницата е на 2г.6м., доста дребничка. Трябва възможно най-бързо да и се направят очила, защото има около 2.5  диоптъра далекогледство + 1.0 астигматизъм и е започнала да криви едното оче (това била и причината да я заведат на лекар). Сестра ми е посетила вече няколко оптики, но никъде нямат очила за толкова малко дете, все са за по-големи. В специализирана детска оптика ( не разбрах дали е била тази Kid Optics от първа стр.,но в Joy със сигурност е била) имали само два модела, които не били подходящи, и сега се е видяла в чудо... Ако някой може да сподели опит, ще съм много благодарна   Hug
За София става въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт