Деца с очни проблеми - тема 8

  • 145 896
  • 760
  •   1
Отговори
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511





 
 

ДЕЦА С ОЧНИ ПРОБЛЕМИ


 Специалистите, на които ние се доверяваме:

гр. София

д-р Алек Топов, Болница "Токуда" - http://www.tokudabolnica.bg/
д-р Иван Константинов, Очна клиника "Ден" - http://www.eyeclinic-den.com/
д-р Росица Лолова, МБАЛ "Св. Анна" - http://www.sveta-anna.eu/
д-р Галя Димитрова, Детската очна клиника на Александровска болница. Частен кабинет - ул." Пенчо Славейков" 33, тел. 415-4919
д-р Илиян Шандурков, Клиника "Академик Пашев" - http://sobalpashev.com/bg/home
д-р Виолета Чернодринска, Специализирана очна клиника "Визус" - http://www.visusbg.com/

гр. Варна

д-р Светла Николова - Детски Очен Център "Изгрев", ул. "Балчик" №5, 052/828186; 0887 883 690; http://www.facebook.com/ochencentarizgrev
доц. Контрова - ул. "Иван Аксаков" №1, тел.052/608 053



 Проблемите на нашите деца:

mari_eta - Хиперметропия и езотропия. Лекуващ лекар д-р Светла Николова, гр. Варна

~Ина~ - Работна диагноза-Ретинопатия на недоносеното/ROP/; Фактическа- Персистиращо първично стъкловидно тяло/PHPV/. Следствена диагноза на дясното-освен горните две,вече и с кератопатия завършена фаза,склерокорнеа. Ляво око-афакия,амблиопия. Лекуващи лекари: проф. Клеменс (Германия), д-р Константинов (Очна клиника "Ден") и д-р Шандурков (Клиника "Академик Пашев")

happy mama - Миопия и астигматизъм. Лекуващ лекар като малка д-р Петкова , сега - д-р Шишкова, гр. Пловдив.

Небесна - Далекогледство и страбизъм. Лекуващ лекар д-р Алек Топов, Болница "Токуда".

SvetlaK - Вродена птоза на клепачите.

danielad - Висока миопия и висок астегматизъм. Лекуващ лекар д-р Виолета Чернодринска (Специализирана очна клиника "Визус"). Не е доволна от д-р Димитрова, Болница "Токуда".

МИШЕЛ - Преден увеит и синехии- ляво око, далекогледство и астигматизъм. Лекуващи лекари д-р Чернодринска -лекуващ и наблюдаващ, консултации с доц. Алексиева, д-р Константинов ("Ден"),  д-р Димитрова ("Токуда"), д-р Маринова и д-р Кемилев.

Шънди - Хипоплазия на зрителните нерви (ONH). Лекуващи лекари д-р Константинов и д-р Чернинкова.

*Diamond* - Опериран за Epiretinal Membrane. Лекуващи лекари проф. Кампик (Мюнхен, Германия) и д-р Филева (Клиника "Св. Петка").

Неврит на зрителния нерв и увреждане на ретината. Лекуващи лекари д-р С. Николова, доц. Контрова и доц. Митов (гр. Варна).

carpe diem - Кератоувеит на ляво око, вероятно от херпесен характер след прекарана варицела. Усложнения - неврит на очния нерв, с тежко увреждане на ретината, вторична глаукома. Лекуващи  лекари д-р Светла Николова (Очна болница -Варна) и д-р Драганов, извършил операцията за вторичната глаукома. Последствия от заболяването - 20% зрение на ляво око вследствие на безвъзвратно увреден зрителен нерв. В момента синът ми е на 18 г., две години след острия стадий на неврита и трабекулектомията (операция за глаукома) е в ремисия, с нормализирано налягане на окото и поддържащо лечение с кортизонови капки.

Октопод с рокля - Далекогледство (+8 на лявото и +7 на дясното око). Лекуващ лекар д-р Лолова (МБАЛ "Св. Анна")



 Алтернатива на лепенките за оклузия от M’eye Patch - http://meyepatch.co.uk/ 1, 2, 3, 4, 5.


Откъде пазаруваме:
Kids Optics - http://www.kidoptics.com/ - гр. София
Joy Optics - http://joyoptics.com/ - гр. София, гр. Варна, гр. Бургас, гр. Пловдив, гр. Хасково, гр. Враца, гр. Стара Загора
Solelil - гр. Стара Загора, бул. "М. Методи Кусев" №43 на ъгъла с ул. "Васил Левски", тел. 0893 480 701

предишна тема

Последна редакция: пт, 04 юли 2014, 10:22 от mari_eta

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Нека добрите новини от Милена и Елфичка орисат новата тема!

# 2
  • Мнения: 2 172
Още веднъж Ви благодаря за хубавите думи!  Hug

vesssrusss операциите ги правихме при д-р Боева в частната клиника "Тримонциум".Можеше и в хирургиите на Пещерска пак при същата докторка, но там е много пренаселено, имаше тридневен престой и това ни отказа.А в Тримонциум бяхме самички в отделението.Анестезиологът е страхотен!Въобще всички бяха чудесни!Изказвам специални благодарности на д-р Боева за професионализма и отношението!   bouquet Платили сме съвсем съвсем скромна сума на регистратурата.Ако бяхме в хирургиите нямаше да плащаме съвсем нищо.Всичко си е по клинична пътека.

Няма някакви специални противопоказания за очите след операция.Просто се капят капки по 5 пъти на ден и се маже с мехлем 2 пъти.И това трябва да е с продължителност 1 месец.Хубаво е навън да излизат с шапка с козирка/периферия, но то това е хубаво да се прави от всички дечица с очила /че и без/.За телевизията не е казано нещо конкретно.Просто да не се прекалява.Изобщо няма някакви съществени забрани.Децата си виждат идеално, само са им леко зачервени очите в основата, заради шевовете.Но не изпитват никакъв дискомфорт.Не ги болят, няма напражение, няма нищо.Всичко мина буквално за няколко часа.Настаниха ни в 11:30.Операцията започна в 13:00 и приключи в 13:50.Тръгнахме си към 16:30 и с това "мъките" ни приключиха /надявам се/.
Правят се изследвания/кръв от пръста и урина/ преди това и консултация с педиатър.Може в същия ден, може и в предходните дни.
През цялото време аз и таткото си бяхме в стаята при детето.

Последна редакция: пт, 04 юли 2014, 11:53 от elfi4ka

# 3
  • Мнения: 46 518
Благодаря за новата тема!
Присъединявам се към пожеланията за добри новини  Hug

# 4
  • Мнения: 54 445
Привет! Hug

Благодаря на Мариета за хубавата тема!  bouquet

Поздравления за Елфичка и Милена! Hug Hug Hug

С пожелание за здраве и добри новини за всички!  bouquet

# 5
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Само хубави новини в новата тема  Hug

# 6
  • BG
  • Мнения: 4 457
И аз се записвам да следя темата, знам че такива постове "записи" не са приятни, но иначе има вероятност да не ви намеря в новия вид на форума.

# 7
  • Мнения: 367
I az se zapisvam otdaleche, za tova nqmam i kirilica!
Pozdravleniq na decata-geroi izdyrzhali operaciite, i na tehnite vseotdajni maiki!

 ooooh!

# 8
  • Мнения: 3 743
Хиперметропия на 6г дете наскоро установена, чета за метода Бейтс, някой да е пробвал и да се е получило подобрение?

# 9
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Мариета благодаря за новата тема.  Hug

Дано чуваме все повече добри новини.

Елфичка браво на вас.   bouquet Странно когато бях с малкия на преглед в Пловдив никой не ми каза, че имате добри специалисти опериращи страбизъм. Всички казваха София и Варна.

Момичета на последния преглед ми казаха, че малкия има астигматизъм. Но за сега не му изписват очила. Нормално ли е при децата?

Питам, защото при мен изписаха очила едва когато бях в 6-ти клас и след една година канско главоболие.

# 10
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Момичета на последния преглед ми казаха, че малкия има астигматизъм. Но за сега не му изписват очила. Нормално ли е при децата?

Не всяко дете има астигматизъм.Имайки го,той си остава до живот.Често,при много малко отклонение не се налагат очила.С годините обаче окото по-трудно компенсира,дига диоптъра и се налагат очила.

# 11
  • Мнения: 367
Хиперметропия на 6г дете наскоро установена, чета за метода Бейтс, някой да е пробвал и да се е получило подобрение?

Imam knigata!

# 12
  • Мнения: 40
Здравейте на всички!
Включвам се сега и аз - имам дъщеря на 2г. Едно прекрасно усмихнато и весело дете - нормална бременност, нормално раждане. Преди повече от година установихме нистагъм - вроден, астигматизъм и късогледство. Преглеждали сме се в 3та градска, Александровка и Визус - в момента лекар ни е д-р Велева и сме доста доволни от отношението и вниманието. Трептенията на очите са много фини, интересното е, че дясното трепти повече, там нистагъма е хоризонтален - а лявото почти напълно незабележимо, и кръгово. При фиксация - нистагъма спира, при разширяване на зениците също. Прогнозите са доста добри, и да има ограничена видимост - ще е леко намалена, поне според лекарката. Справя се нормално в ежедневието, но по принцип гледа нещата от по-близо. Сега по-настоящият ни проблем е, че често жми. Присвива очи и вътре, и вън - независимо, че е постоянно с очила. Капахме капки за евентуална алергия към УВ лъчи, и първата седмица бе по-добре, но сега пак е същото. Плюс това няма секрети, зачервявания и други симптоми. С очила е вече от 3 месеца, може и малко повече да са. Носи ги и ги търси. Няма проблем с носенето. При преглед се установи, че ако са на очите й - астигматизъмът се коригира напълно (ако мога така да се изразя). Днес взехме и фотосоларни очила, които да носи само навън - и аз очаквах, че като с магическа пръчка от раз ще спре да присвива очи (надявах се, че светлината  е най-големия и дразнител), но тя пак го прави. И сега се чудя - трябва ли да посвикне с тях и евентуалния навик да жми да изчезне с времето? Защото незнам вече къде да търся причината за това присвиване...

# 13
  • Мнения: 367
Здравейте на всички!
Включвам се сега и аз - имам дъщеря на 2г. Едно прекрасно усмихнато и весело дете - нормална бременност, нормално раждане. Преди повече от година установихме нистагъм - вроден, астигматизъм и късогледство. Преглеждали сме се в 3та градска, Александровка и Визус - в момента лекар ни е д-р Велева и сме доста доволни от отношението и вниманието. Трептенията на очите са много фини, интересното е, че дясното трепти повече, там нистагъма е хоризонтален - а лявото почти напълно незабележимо, и кръгово. При фиксация - нистагъма спира, при разширяване на зениците също. Прогнозите са доста добри, и да има ограничена видимост - ще е леко намалена, поне според лекарката. Справя се нормално в ежедневието, но по принцип гледа нещата от по-близо. Сега по-настоящият ни проблем е, че често жми. Присвива очи и вътре, и вън - независимо, че е постоянно с очила. Капахме капки за евентуална алергия към УВ лъчи, и първата седмица бе по-добре, но сега пак е същото. Плюс това няма секрети, зачервявания и други симптоми. С очила е вече от 3 месеца, може и малко повече да са. Носи ги и ги търси. Няма проблем с носенето. При преглед се установи, че ако са на очите й - астигматизъмът се коригира напълно (ако мога така да се изразя). Днес взехме и фотосоларни очила, които да носи само навън - и аз очаквах, че като с магическа пръчка от раз ще спре да присвива очи (надявах се, че светлината  е най-големия и дразнител), но тя пак го прави. И сега се чудя - трябва ли да посвикне с тях и евентуалния навик да жми да изчезне с времето? Защото незнам вече къде да търся причината за това присвиване...


Лекарите правили ли са измерване на налягането и очните дъна?

# 14
  • Мнения: 2 156
Имам питане към тези от вас, чиито деца се лекуват от мързеливо око.
Изказвам предварителните си благодарности към отзовалите се с отговор.
Проверяват ли при всеки контролен преглед диоптрите? Защото при нас не го направиха при последното посещение; т.е. гледахме картинки като закриваха ту едното око, ту другото, но не ни пратиха на ... ( не знам как да го нарека - микроскоп, компютър?). И го оставиха със същите очила. А разликата в състоянието на зрението на болното око е чувствителна - значително подобрение

Общи условия

Активация на акаунт