Деца с очни проблеми - тема 8

  • 145 972
  • 760
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 364
А ще може ли тел. в Александровска?
Благодаря!

# 46
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Съвсем в края на деня, но все пак ще успея да ви почерпя за 7-мия рожден ден на Андриан:



Последна редакция: вт, 26 авг 2014, 18:41 от mari_eta

# 47
  • Мнения: 353
Честит рожден ден на Андриан,макар и с малко закъснение  Hug
  Момичета помагайте пак...много кривим едното оче навътре,освен закриването с оклудери правили ли сте нещо друго,все по обособено става и се притеснявам да не става мързеливо окото,тука нашият екип казват ,че "за сега нищо повече няма да правим".
Сега се ровя и търся да ходим и в София за един консулт,но вече наистина не зная на кой да се доверя.
И още нещо да попитам>забелязвате ли промяна в поведението на вашите дечица,към нервност,избухливост и тем подобни  Cry

# 48
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Мариета,честит рожденик.Да е жив и здрав  newsm59

MiSs CApRiCe,защо се притесняваш от мързеливо око.Кривенето не означава,че задължително ще стане мързеливо окото.Нали диагнозата мързеливо око е отхвърлена?Имате си и консултативни прегледи през определено време,на които ще се следи.Щом затварянето не помага за кривенето,варианта за оправяне е операция.

Ние не казахме почти на никого за операцията и сега близки приятели,познати и родата започват да ахкат как е оправил очите.Вече не кривял.И дежурното-видяхте ли,че ще го израсте детето  Joy Е,видяхме.
Само аз май забелязвам на едното оче проблемче.За части от секундата окото отново тръгва навън и после се връща в правилна позиция.Рядко го прави,почти незабележимо и май само аз го виждам.Мъжът ми не го вижда.Д-р Константинов каза,че осите са ОК на прегледа след операция.Следващата ни среща е ноември и ще видим какво ще каже

# 49
  • Мнения: 353
MiSs CApRiCe,защо се притесняваш от мързеливо око.Кривенето не означава,че задължително ще стане мързеливо окото.Нали диагнозата мързеливо око е отхвърлена?Имате си и консултативни прегледи през определено време,на които ще се следи.Щом затварянето не помага за кривенето,варианта за оправяне е операция.

Нямаме диагноза "мързеливо око",просто догадки,но аз вече търся други специалисти и мнения,не може да се чакат години,да порасне детето и евентуално "чак тогава да се направи нещо с лазер"   Stop
А до тогава детето ми така ли да стои,според мен не вижда добре и от там идва изнервянето ,неспокойството,много се отразява,не искам повече така.

# 50
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
но аз вече търся други специалисти и мнения


Няма лошо

А за какво ще му правят лазер и за какво изчакват.Операция за кривенето се прави в сравнителна ранна възраст
На колко години е детето?

# 51
  • Мнения: 353
Лазер за подобряване на зрението,нищо общо с кривенето на очето.
Сега ще прегледам отново първа страница и отивам пак да чета.
Хубав ден на всички.

# 52
  • Мнения: 54 633
Лазер за подобряване на зрението,нищо общо с кривенето на очето.
Сега ще прегледам отново първа страница и отивам пак да чета.
Хубав ден на всички.


Би ли пояснила?
За премахване на диоптър ли или нещо друго?

# 53
  • Мнения: 353
Би ли пояснила?
За премахване на диоптър ли или нещо друго?
  Ох момичета,луднах от четене...къде да отида.....
Накратко:
>Имаме направени няколко операции,като първата бе премахване на катаракти като бебе.Следващите>поставяне на лещи,на едното око,после на другото,изправяне на оченце,после на друго,много операции...
И сега е с вградени лещи и очила.
Вече повече от две години ходим само на прегледи,сложихме и очилата и само това повтарят>за сега нищо не може да се направи,като порасне,в пубертета  #Crazy
А аз виждам как детето ми постепенно съвсем изкриви едното оче(правим упражнения с оклудерчета) и много се измаря,изнервя се постоянно от най-дребни неща.
Ходихме при още "светила",във Варна,съвсем различни неща се казаха,това вече ме довърши и започнах отново да чета и да търся къде да отидем,не мога да оставя нещата така,не искам детето ми да страда,нито сега,нито в бъдеще.
Казаха ми,че в София са най-добрите,но къде,кой  Sad
Какво търся>добър детски офталмолог,не само като специалист,но и като човек с подход към детето,смятам,че заслужаваме много повече от това насила да им изкарвам думите и все да ни подминават "нямайки време" от постоянната ангажираност  Stop

# 54
  • Мнения: 54 633
За мързеливо око нямам мнение, но диоптри наистина се коригират след приключване на растежа, даже не в пубертета.

# 55
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Да добавя, че мързеливо око също НЕ се лекува с операция.

# 56
  • Мнения: 353
Благодаря и на двете,аз зная за това,но имам нужда да отида на преглед при наистина добър специалист,имам нужда от още поне едно мнение понеже минава времето,а сега с тези технологии....
А и евентуално се надявам да премахна едни съмнения,които са ми в главата от доста време.

# 57
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
За начало изброй при кого си ходила, да те насочим.

# 58
  • Мнения: 353
За начало изброй при кого си ходила, да те насочим.
Никой от тях не е споменаван в темата,търся различно мнение.
За сега не искам да посочвам имена,излиза като антиреклама.

# 59
  • Мнения: 44
Капризче, не се изнервяй - ще изнервяш и детето така. Колко е голямо детето? Имай предвид,че когато е със затворено око зрението е по-слабо и затова детето се изнервя. По този начин обаче се стимулира предаването на образа от окото към мозъка, а така и зрението. Тук е момента с търпението. За кривенето като усложнение от операциите за слагане на лещите някой лекар споменавал ли ти е? Знам, че при възрастни има такава вероятност, но за децата не съм сигурна. И наистина сподели при кои лекари си ходила, за да те насочим доколкото можем.

Общи условия

Активация на акаунт