подути крака -9 месец

  • 4 643
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
мами здравейте!тази сутрин се събудих и след около 10 минути краката ми се подуха така,че чак пръстите си ги чувствам твърди и като ги свивам боли малко (все едно зимата като ти измръзнат краката,след като се стоплят ) сутринта и очите ми бяха леко подпухнали  и ръцете също леко подути в пръстите...влезнах да видя в интернет какво пише и много се уплаших,затова се обадих и на аг-то ми и той каза да не се притеснявам да чакам живот и здраве до понеделник като се видим щял да ми пусне изследвания..обадих се и на една позната гинеколожка и тя ми каза да си следя и кръвното,да вдигна краката и ако не спаднат да отида в болницата ... адски се страхувам в 9 месец съм ..моля ви споделяйте опита си,ако ви се е случвало,че съм направо в потрес и се побърквам ..

# 1
  • UK
  • Мнения: 5 999
На мен в седмия месец ми се случи(но само в долните крайници беше при мен), но аз бях и двуплодна бременност и съчетана с високо кръвно, иначе, изследванията си ми бяха ОК, нямах белтък, предполагам това ще ти пусне, аз не бих чакала до понеделник, а бих се отнесла в първата лаборатория и бих си пуснала една ПКК и една урина Peace Това и джипито може да ти каже, дори Hug

# 2
  • Мнения: 10 604
Премери си кръвното. Ако имаш високо кръвно+подуване, тогава е притеснително. Ако не може да се успокоиш - отиди на лекар, за да ти пуснат изследвания още днес.
 Hug

# 3
  • Мнения: 64
това си мислех и аз да отида още днес преди няколко дни ми беше пуснал изследвания пкк и урина в урината имах завишени левкоцити,но той каза,че всичко е нормално ... много се притеснявам...искам всичко да е наред

# 4
  • Мнения: 10 604
Колко ти е кръвното?

# 5
  • Мнения: 8 952
Най-важното е да си следиш кръвното налягане! Може да доведе до прееклампсия.

Често в напреднала бременност се случва да е високо, дори и преди това да не си имала проблеми.

Аз бях по същия начин. С подути крака. Като измерих кръвното се установи, че е високо и последните седмици от бременността се наложи да приемам хапчета за кръвно. Нормализира се едва седмици след раждането.

Премери кръвното още сега!

# 6
  • Мнения: 64
кръвното ми е 116 на 77

# 7
  • UK
  • Мнения: 5 999
Според мен е ОК възможное  изследванията също да са ОК, а да е вследствие на бременността и топлото време, лято е, все пак  Hug

# 8
  • Мнения: 64
Най-важното е да си следиш кръвното налягане! Може да доведе до прееклампсия.

Често в напреднала бременност се случва да е високо, дори и преди това да не си имала проблеми.

Аз бях по същия начин. С подути крака. Като измерих кръвното се установи, че е високо и последните седмици от бременността се наложи да приемам хапчета за кръвно. Нормализира се едва седмици след раждането.

Премери кръвното още сега!


според теб да изчакам ли до понеделник за изследвания както ми казва аг или да отида да си ги пусна сега

# 9
  • Мнения: 8 952
Сигурна ли си?

Ако е такова, не е високо.

Най-достоверно мерят механичните апарати. Електронните често дават отклонения.  
Кръвното се засича от там, от където започне да се чува пулса изобщо, а не където се чува най-ясно /защото примерно мъжът ми така смяташе  Crazy/

За другите изследвания не мога да кажа.
Но ако много се притесняваш и имаш възможност, пусни ги сега. Не е добре за теб да имаш тревоги сега.

# 10
  • Мнения: 64
Според мен е ОК възможное  изследванията също да са ОК, а да е вследствие на бременността и топлото време, лято е, все пак  Hug
силно се надявам да е така..но съм доста притеснена

# 11
  • UK
  • Мнения: 5 999
ако бяхте на мое място какво бихте предприели
Отивам в АГ болница там има спешен кабинет, описвам си оплакванията, те знаят, как да действат, имат апарати мерят и кръвното когато има нужда! Hug

# 12
  • Мнения: 64
ако бяхте на мое място какво бихте предприели
Отивам в АГ болница там има спешен кабинет, описвам си оплакванията, те знаят, как да действат, имат апарати мерят и кръвното когато има нужда! Hug
аз съм от асеновград,където няма такова нещо,единственият варинт е да изчакам до 2 часа,когато започва работа моят аг ,мога да отида евентуално да си пусна изследвания,като ги заплатя,най-важното ми е да сме добре ,само ако може да ми кажете освен урина трябва ли и кръв , а аз между другото преди 3 дни си бях пуснала и двете ,аз го споменах май,извинявам се ,ако се повтарям

# 13
  • UK
  • Мнения: 5 999
Белтъка е в урината, ПКК е единствено за хемоглобина, може би, вече загубих спомен, какво беше, обърнете се към джипито си Hug

# 14
  • Мнения: 64
Белтъка е в урината, ПКК е единствено за хемоглобина, може би, вече загубих спомен, какво беше, обърнете се към джипито си Hug
само урина е,да

Общи условия

Активация на акаунт