Прекомерна загуба на тегло

  • 2 291
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте,

Много съм притеснена и не зная какво да правя. От известно време насам сестра ми отслабна много. Притеснявам се причината да не е някакъв сериозен проблем. Има апетит и си хапва даже немалко.

Има две неща, за които се сещам в момента, които евентуално биха довели до това състояние - пуши. И другото е, че миналата година претърпя аборт. Може ли нещо на хормонално ниво да се е отприщило?

Искам да й пуснем изследвания, но какви? Бихте ли ме насочили към определен специалист? Ендокринолог ли да търсим?  Cry

Благодаря предварително за всяко едно мнение.

# 1
  • Мнения: 2 103
При хиперфункция на щит. жлеза има загуба на тегло.

# 2
  • Мнения: 385
Да,ендокринолог,проблеми  на  щитовидната жлеза има такива симптоми.

# 3
  • Мнения: 2 103
То не е лошо и гинеколог да я види,  и гастроентеролог , и пулмолог. Обаче тя трябва да има желание да търси причината, ако съзнава, че има проблем.

# 4
  • Мнения: 16
Благодаря, момичета, за отговорите...
Ще идем първо при ендокринолог. И след това други специалисти при нужда. Иначе сестра ми се чувства добре. Не се чувства отпаднала.

# 5
  • Мнения: 3 144
Булимия? Забележи дали ходи за дълго в тоалетната след хранене. Често след стрес, например аборта, се отключва това нарочно повръщане след хранене.

Ако нямаш такива съмнения, пълна кръвна картина и при личния лекар.

# 6
  • Мнения: 16
Нямам съмнения за булемия. Ще минем тази седмица през ендокринолог. Може наистина да пуснем и пълна кръвна картина.

# 7
  • Мнения: 141
А от колко време е така? Ако изживява някакъв стрес е възможно да отслабва... А спортува ли нещо? Както и другите казаха - ендокринолог, а оттам насетне каквото той ви посъветва  Peace
Братовчедка ми беше точно по същия начин. Загуби първото си бебенце и вследствие на това отслабна драстично... Но сега пак е бременна и всичко вече е наред Simple Smile
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт