На море в ТУРЦИЯ - тема 32

  • 112 214
  • 777
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 602
Stop

Има ли изискване за валидност на паспорта минимум 6 месеца преди изтичането му?

 newsm78

Намерих това:
Министерството на външните работи уведомява, че в съответствие с публикувания на 11.04.2014 г. в Държавен вестник на Република Турция закон, на територията на страната няма да се допускат чужди граждани, валидността на документа за международно пътуване на които е по-малка от 60 дни от последния ден на планирания престой на турска територия.

Виж сайта на МвНР и за всеки случай питай в туристическата агенция, с която ще пътувате.  Peace

# 736
  • Мнения: 4 145
Здравейте. Приключи и нашата почивка в Кушадъсъ - хотел "Сюрмели Ефес". Сравнявайки хотел "Сюрмели" с предишния, в който сме били "Батихан" /което е неизбежно/ предпочитанията ни са за Сюрмели, заради по-голямата територия, хубавия плаж, хубавата стая и въобще всичко.
pemi много ме зарадва   bouquet
бях набелязала батихан за догодина, но след тези плюсове, включвам и сюрмели в списъка
как е чистота в стаите и из хотела

# 737
  • Мнения: 242
Stop

Има ли изискване за валидност на паспорта минимум 6 месеца преди изтичането му?

 newsm78
Това изискване може да го прочетете на сайта на външно министерство или на сайта на посолството на Турция в България. Не мисля, че трябва да се експериментира с тези изисквания.

# 738
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
... И в тази връзка да питам - има ли заминаващи на 26.09 за Мармарис?

Има Peace. И то с Емералд, но от Пловдив.

В кой хотел ще сте?

# 739
  • Мнения: 48
Здравейте,
Имам една питанка.Знам,че при повечето от хотелите възраста при децата е до 13 год.Това се отнася за времето на почивката или когато сме резервирали?

# 740
  • Мнения: 6 031
Здравейте,
Имам една питанка.Знам,че при повечето от хотелите възраста при децата е до 13 год.Това се отнася за времето на почивката или когато сме резервирали?

В повечето хотели възрастта се смята към момента на напускане на хотела.

# 741
  • Мнения: 556
Здравейте!

Ще пътуваме с колата до Кушадасъ, но още не е изплатен лизинга. Знаете ли какви документи ще са ни нужни за преминаване на границата ( освен стикера от винетката ) .
Също така, да нося ли акта за раждане на детето с нас, или не го искат?

# 742
  • Мнения: 43
Към
pemi


Сега за пътуването - Дорис... За втори път пътуваме с тях. Избрахме ги защото ни вземат от града в който живеем и ни връщат пак тук, без допълнително оскъпяване и без други условия. Автобусите и на отиване и връщане не бяха от най-новите, но така или иначе пристигнахме /знаем, че не е най-приятното пътуване през нощта, но това е .../. Случихме обаче на един вечно пушещ шофьор Красимир /с татуировки/ , който постоянно държеше своя прозорец отворен и пушеше цигари през 15 минути или чоплеше семки, които плюеше през прозореца. Един господин на отиване на предната седалка зад шофьора 2 пъти се скара, защото през нощта е студено да е отворен прозореца и струята въздух отива в предните седалки с много гадно свистете. На връщане пак тоя Красимир , но вече споменатия господин вдигна скандал и нямаше пушене в автобуса. По време на скандала  шофьора заяви, че е пушач и никой не му е правил забележка досега за това, дори се изказа, че в някои цивилизовани държави е разрешено пушенето. Че то и наркотиците вече са разрешени някъде!!!!!!!!! Още по изненадани останахме, че водачките на групата Ива и Деси не взеха никаква страна в спора, а просто си мълчаха!? Силно разочаровани останахме и от мръсните седалки на автобуса навръщане - някога червени, сега черни от мръсотия. Но както казах пътуването с автобус е единственото неприятно нещо в цялата почивка.
Прекарахме супер и препоръчвам хотела на всеки. Simple Smile

 newsm10
[/quote]    Май сме били в един и същ автобус. И ако не се лъжа стояхме на седалките пред вас.(бяхме доста назад ) на връщане в неделя.Споделям мнението за Дорис, но имам и други забележки към тях, които за сега не ми се коментират.
Иначе изкарахме много хубаво самата почивка, като изключим условията в хотела ни (Мелике).

# 743
  • Мнения: 32
Аз вече резервирах за НГ така че ......да се подсигуря по на време.За Кушадасъ ми отговориха че е около 15до 20гр.maqicjo много благодаря за отговора значи ще предпочетем основната сграда
[/quote]

    mimi0585,  как резервира за Нова Година ? През агенция или самостоятелно?
Спомням си за една НГ бяхме коментирали  какви са цените за Мирамар.
Сега сте решили за Турция ли?
[/quote]


Разкажи на коя оферта се спря, че и ние май ще празнуваме НГ в Турция. Все още се чудим къде. Идеи?
П.п. Били сме само в Истанбул през НГ 2012 на яхта по Босфора и в Кушадасъ това лято - PALM WINGS. Присъединявам се към всичко написано до тук за хотела. Без забележки.

Последна редакция: вт, 02 сеп 2014, 13:57 от nikich

# 744
  • Мнения: 2 966
Би ли разказала как беше на яхтата?

# 745
# 746
  • София
  • Мнения: 1 851
и аз гледах офертите на Юбим, за Истанбул за Нова година. Смутиха ме обаче два факта. Първият бе много ниската цена на пътуването. По 280лв. докато при останалите фирми най-евтиното бе около 400лв newsm78.
Това както и да е Simple Smile. По-лошото бе, че като потърсих мнения на пътували с фирмата се ужасих.
НЯмаше нито едно положително Peace.
Просто пътуванията с тази фирма са като във филм на ужасите.
Затова си помисли добре преди да платиш, за да няма после провалена Нова година.

# 747
  • Мнения: 3 281
Да прочетох ги и аз но всичките са за лошите им автобуси и лошо отношение към пътниците.За самите резервации няма лоши отзиви.Мен ме интересува само резервацията за хотела.Нищо повече.С господина който контактувах ми направи много добро впечатление.Отговаряше на въпроси въпреки че ще пътуваме с кола.Надявам се изненадите да са от приятните.

# 748
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 865
и аз гледах офертите на Юбим, за Истанбул за Нова година. Смутиха ме обаче два факта. Първият бе много ниската цена на пътуването. По 280лв. докато при останалите фирми най-евтиното бе около 400лв newsm78.
Това както и да е Simple Smile. По-лошото бе, че като потърсих мнения на пътували с фирмата се ужасих.
НЯмаше нито едно положително Peace.
Просто пътуванията с тази фирма са като във филм на ужасите.
Затова си помисли добре преди да платиш, за да няма после провалена Нова година.

Ниската цена е защото не включва транспорт, според мен  Peace

# 749
  • Мнения: 3 281
Точно така а транспорта е 120лв на човек  Peace

Общи условия

Активация на акаунт