На море в ТУРЦИЯ - тема 32

  • 112 216
  • 777
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 52
Здравейте. Приключи и нашата почивка в Кушадъсъ - хотел "Сюрмели Ефес". Сравнявайки хотел "Сюрмели" с предишния, в който сме били "Батихан" /което е неизбежно/ предпочитанията ни са за Сюрмели, заради по-голямата територия, хубавия плаж, хубавата стая и въобще всичко.
pemi много ме зарадва   bouquet
бях набелязала батихан за догодина, но след тези плюсове, включвам и сюрмели в списъка
как е чистота в стаите и из хотела

Чистотата в стаите, в самия хотел и на плажа е добра. Няма от какво да се притеснявате. Само камериерките не смогват да почистят преди обеди и продължават и в следобедните часове. Но, както писах вече, ние се разбрахме да не ни безпокоят в следобедните часове. Само си изберете по-отговорна фирма, а не като "Дорис" с пушещия шофьор и мръсни седалки.

# 751
  • Варна
  • Мнения: 3 956
И ние щахме утре за Гърция/Фанари ама
http://www.gismeteo.ru/city/weekly/71310/
го дава до понеделник дъжд и 21 градуса SadSadSad
До края на другата седмица да се стопли до 24 градуса SadSadSad а това е малко за дядовските ми кокали.
Затуй днес смених еврото за турски лири и прашим към Айвалък.До там ми е 590 км , а до Фанари - 500.Тръгваме без резерваций окуражени от Roksy11 и се надяваме да нямаме проблеми.Ако някой се интересува от свободно пътуване в Турция без ТА(това ни е второто) да пита , ще отговоря другата седмица.

# 752
  • Мнения: 32
Би ли разказала как беше на яхтата?
Пиши, ако искаш на лични, да не спамим, че темата е морска  Grinning

# 753
  • Мнения: 152

И на мен ми омръзна с тези монитори. Пътуваш, за да се срещаш с хора, да опознаваш местата,през които минаваш, да чуеш какво ще ти каже екскурзоводката, а не да гледаш в някакъв монитор. Нали през останалото време само това правим-телевизия, компютри, и други "монитори".

А аз съм на противното мнение. Блазе на клиентите на Ориент и Турс Клуб,защото имат забавления по дългия път.И никой не може да им попречи да гледат къде минават или да слушат това което им говори екскурзовода.А ако не ти се гледа монитора,просто го гасиш и готово.Всичко е въпрос на личен избор.
[/quote]

Така е. Обаче може би ми се струва, че някак си се подчертава наличието на тези монитори. Ето видиш ли ние пътуваме с монитори пък вие не. Просто така го усетих.

# 754
  • Мнения: 29
Виждам че сте обсъждали НГ с фирма Юбим. Мои познати бяха с тях през август в Кушадасъ и се прибраха страшно разочаровани от автобуса и водачката.Автобуса мръсен отвътре,водачката била доста неразговорлива ,возила се общо взето като куфар,шофьорите карали зле.Накратко-да се вземат парите на записалите се за почивка,без да се държи на качество. Така че за мен тази фирма вече е изключена от фирмите на които човек може да се довери.

# 755
  • Мнения: 35
Здравейте, дами, напомням ви, че  някоя от вас трябва да оформи новата тема 33, дали може Татяна отново да помогне или е още на почивка.... Thinking

# 756
  • Мнения: 41
И ние щахме утре за Гърция/Фанари ама
Приятна почивка!!!  newsm10  sport027

# 757
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 15
Здрравейте колебе я се между Батухан,Пайн Бей и Сюрмели.Кой бихте ми препоръча ли.Благодаря!

# 758
  • Мнения: 2 156
Мониторите са само в плюс, особено ако имаш деца. Много по- удобно е, а не да
ангажират всички с филм по избор на персоналът.
Крайно време е да пътуваме нормално, сами виждате турските автобуси как изглеждат,
а мен ме беше срам , като слязох от нашия преди години..

# 759
  • Мнения: 4 145
откога са тези монитори в автобусите на турс клуб
юни ги нямаше  newsm78

# 760
  • Мнения: 2 156
За "Турс клуб" не зная, но "Ориент" ги имат от три години,
но едва тази попаднахме на такъв автобус и пътуването беше приятно.

# 761
  • Мнения: 112
Здравейте!

Ще пътуваме с колата до Кушадасъ, но още не е изплатен лизинга. Знаете ли какви документи ще са ни нужни за преминаване на границата ( освен стикера от винетката ) .
Също така, да нося ли акта за раждане на детето с нас, или не го искат?

Здравейте, в момента сме в Сюрмели, Кушдасъ. За колата ви трябва пълномощно, преведено на турски от лицензиран преводач, заверено в турското посолство. Нашето го заверихме в Бургас- от 9,30 до 12,00 часа се оставя и в 16,30 часа се получава. Акт за раждане не са ни искали, но ние бяхме взели копие за всеки случай.
Хотела, храната и анимацията са много добри, но за съжаление ние днес си тръгваме. Ако имате други въпроси относно пътуването на драго сърце ще отговоря.

# 762
  • Мнения: 596
Здравейте!

Ще пътуваме с колата до Кушадасъ, но още не е изплатен лизинга. Знаете ли какви документи ще са ни нужни за преминаване на границата ( освен стикера от винетката ) .
Също така, да нося ли акта за раждане на детето с нас, или не го искат?

Здравейте, в момента сме в Сюрмели, Кушдасъ. За колата ви трябва пълномощно, преведено на турски от лицензиран преводач, заверено в турското посолство. Нашето го заверихме в Бургас- от 9,30 до 12,00 часа се оставя и в 16,30 часа се получава. Акт за раждане не са ни искали, но ние бяхме взели копие за всеки случай.
Хотела, храната и анимацията са много добри, но за съжаление ние днес си тръгваме. Ако имате други въпроси относно пътуването на драго сърце ще отговоря.



Може ли да опишете по-подробно престоя си в Сюрмели? Кога Ви настаниха, каква е обстановката в хотела, басейни, занимания за децата, почистване на стаите, храна, напитки.....Ще Ви бъда много благодарна.

# 763
  • София
  • Мнения: 1 428
Здравейте!

Ще пътуваме с колата до Кушадасъ, но още не е изплатен лизинга. Знаете ли какви документи ще са ни нужни за преминаване на границата ( освен стикера от винетката ) .
Също така, да нося ли акта за раждане на детето с нас, или не го искат?

Здравейте, в момента сме в Сюрмели, Кушдасъ. За колата ви трябва пълномощно, преведено на турски от лицензиран преводач, заверено в турското посолство. Нашето го заверихме в Бургас- от 9,30 до 12,00 часа се оставя и в 16,30 часа се получава. Акт за раждане не са ни искали, но ние бяхме взели копие за всеки случай.
Хотела, храната и анимацията са много добри, но за съжаление ние днес си тръгваме. Ако имате други въпроси относно пътуването на драго сърце ще отговоря.



Може ли да опишете по-подробно престоя си в Сюрмели? Кога Ви настаниха, каква е обстановката в хотела, басейни, занимания за децата, почистване на стаите, храна, напитки.....Ще Ви бъда много благодарна.

....и какви пари, колко дни, колко души?

# 764
  • Мнения: 523
Ние тръгваме с Ориент 99 в петък за Дидим  /Palm Wings Beach Resort/,още не са ми се обадили за часа и мястото на тръгване  Mr. Green.Като гледам прогнозата на времето ,хич няма да става за плаж ,дано не познаят руснаците  #Cussing out.Може ли някой по-запознат да ми каже ,как се ползват тези монитори.И още-ако аз искам да поспя ,а на съседната седалка гледат,дали няма да пречи светлината  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт