За проходилката

  • 6 652
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 934
Цитат на: Liorena
Цитат на: firebird
Проходилката създава следните вредни навици:

ходене и избутване на пръсти
ходене с много изнесен напред център на тежестта
ходене с разчитане на подвижна опора

и повишава риска от детския травматизъм.

И двете ми деца са проходили малко по-късно - на 16 и на 17 месеца - но за сметка на това много стабилно, в момента, в който се пуснаха да ходят, нямаше падане, а само подпиране с ръце или сядане на дупето.
Детето трябва да е узряло за лазене, изправяне и ходене, не бива да го насилваме да прави тези неща, преди да е укрепнало и преди да ги е осъзнало.


много се извинявам, ама за какво изобщо обясняваш, като няма да те разберат, не си хаби мастилото на клавиатурата.


Защо да не обяснява???
Вярно, че всеки взима сам решенията как ще постъпи, но това не означава, че тук в клуба за взаимопомощ няма да питаме и отговаряме на различни теми.....Пък и всяко мнение за мен е ценно...все пак всеки споделя виждане и опит!  

# 46
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Цитат на: Liorena
Цитат на: firebird
Проходилката създава следните вредни навици:

ходене и избутване на пръсти
ходене с много изнесен напред център на тежестта
ходене с разчитане на подвижна опора

и повишава риска от детския травматизъм.

И двете ми деца са проходили малко по-късно - на 16 и на 17 месеца - но за сметка на това много стабилно, в момента, в който се пуснаха да ходят, нямаше падане, а само подпиране с ръце или сядане на дупето.
Детето трябва да е узряло за лазене, изправяне и ходене, не бива да го насилваме да прави тези неща, преди да е укрепнало и преди да ги е осъзнало.


много се извинявам, ама за какво изобщо обясняваш, като няма да те разберат, не си хаби мастилото на клавиатурата.


Simple Smile

Един каубой отишъл на църква и заварил само свещеника. Никой друг нямало. Свещеникът казал: "Ако си само ти, няма да има служба!"
Каубоят се ядосал и отговорил: "Бог да ме убие, ако аз заваря в обора само една крава и не я нахраня!"
Свещеникътсе сконфузил и дръпнал една проповед. И както не бил говорил от сума време, проповедта продължила с часове, обхванал де що има теми и когато накрая млъкнал, каубоят казал: "Бог да ме убие, ако аз заваря в обора само една крава и я накарам да изяде храна за цяло стадо!"

Е, дори само един човек да разбере, значи не съм писала напразно... и внимавам да не дам сено като за цяло стадо  Grinning

# 47
  • Мнения: 2 807
Цитат на: malina_m
Bertoni е моделът, казаха ми да е с 8 колелца, а не с 6)


Защото със шест колелца по-лесно се обръщали...

# 48
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: firebird
Проходилката създава следните вредни навици:

ходене и избутване на пръсти
ходене с много изнесен напред център на тежестта
ходене с разчитане на подвижна опора

и повишава риска от детския травматизъм.

И двете ми деца са проходили малко по-късно - на 16 и на 17 месеца - но за сметка на това много стабилно, в момента, в който се пуснаха да ходят, нямаше падане, а само подпиране с ръце или сядане на дупето.
Детето трябва да е узряло за лазене, изправяне и ходене, не бива да го насилваме да прави тези неща, преди да е укрепнало и преди да ги е осъзнало.


И двете ми деца са слагани в проходилка. Освен това лазеха и се изправяха по мебели. И двете проходиха точно седмица преди първия си рожден ден/случайно съвпадение/. И двете нямат и са нямали нито един от трите вредни навици, в травматология също не сме ходили. Насила нищо не съм ги карала да правят, най-малкото пък да седят в проходилка.
Добре, че оцеляха въпреки мен.

# 49
  • Мнения: 2 807
Цитат на: firebird
Цитат на: Liorena
Цитат на: firebird
Проходилката създава следните вредни навици:

ходене и избутване на пръсти
ходене с много изнесен напред център на тежестта
ходене с разчитане на подвижна опора

и повишава риска от детския травматизъм.

И двете ми деца са проходили малко по-късно - на 16 и на 17 месеца - но за сметка на това много стабилно, в момента, в който се пуснаха да ходят, нямаше падане, а само подпиране с ръце или сядане на дупето.
Детето трябва да е узряло за лазене, изправяне и ходене, не бива да го насилваме да прави тези неща, преди да е укрепнало и преди да ги е осъзнало.



С горепосочените вредни навици не съм много съгласна, всичко си е индивидуално и зависи от възможностите на детенце...

Моето бебе беше един месец в проходилка, след което проходи - само на 9 месеца и две седмици. Ходеше си доста стабилно...

Не съм го насилвала да прохожда, разбира се, сам се пусна да посрещне Тати, който в това време се прибра от работа. Пет минути след това вече се разхождаше из целия апартамент, като взимаше самичко и завоите Simple Smile

А пролази(става въпрос за лазене с четири крака като куче) месец и половина след като проходи  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 734
Проходилката е отречена по цял свят като помощно средство за ходене. Има повече минуси отколкото плюсове. Детето само трябва да проходи когато се почувства готово за това, а не когато амбициозни майки го насилват и му вредят вместо да му помагат. Защо се хвалите колко рано са проходили децата ви? Колкото по-късно проходи детето толкова по-добре. Тук не става въпрос за бавно развиване или нещо подопно, а за укрепване на ставите. Все пак тези стави ще му служат цял живот!

# 51
  • Мнения: 2 452
Цитат на: sia
Проходилката е отречена по цял свят като помощно средство за ходене. Има повече минуси отколкото плюсове. Детето само трябва да проходи когато се почувства готово за това, а не когато амбициозни майки го насилват и му вредят вместо да му помагат. Защо се хвалите колко рано са проходили децата ви? Колкото по-късно проходи детето толкова по-добре. Тук не става въпрос за бавно развиване или нещо подопно, а за укрепване на ставите. Все пак тези стави ще му служат цял живот!


  202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu   202uu
Laura

# 52
  • Букурещ
  • Мнения: 7 833
Цитат на: sia

Защо се хвалите колко рано са проходили децата ви?


защото са неинформирани.

# 53
  • Мнения: 17 407
Интересно докога  ще продължавате? Тоя бил неинформиран, оня бил не знам какъв! Айде сега, всички го знаем това за ставите! Най- много да се обърка момичето, както винаги мненията са притиворечиви.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: sia
Проходилката е отречена по цял свят като помощно средство за ходене. Има повече минуси отколкото плюсове. Детето само трябва да проходи когато се почувства готово за това, а не когато амбициозни майки го насилват и му вредят вместо да му помагат. Защо се хвалите колко рано са проходили децата ви? Колкото по-късно проходи детето толкова по-добре. Тук не става въпрос за бавно развиване или нещо подопно, а за укрепване на ставите. Все пак тези стави ще му служат цял живот!


Защо приемаш фактите като хвалба? Всяко дете прохожда тогава когато е готово и е по възможностите му. И на проходилката само името и свързано с прохождането. Не прочетох никъде някой да твърди, че проходилката е 'научила" детето да ходи. Но пък всички се забавляват вътре. На което не му харесва просто не се слага...амбициозни майки, дрън-дрън...а пък шанс да не сме инфорнирани просто не ни се дава.

# 55
  • Мнения: 544
Цитат на: sia
 Защо се хвалите колко рано са проходили децата ви? Колкото по-късно проходи детето толкова по-добре. Тук не става въпрос за бавно развиване или нещо подопно, а за укрепване на ставите.


 Sad

Че кой се хвали? Това са факти - тези, които казват 1год. и ... хвалят ли се, че не са проходили рано?! Confused  И що за глупост е, че е по-добре да се проходи късно - ако детето ми е готово да проходи, аз вързано на столчето ли да го държа, че да не вземе да го направи Simple Smile

Е, извинявай, ама не мисля, че може от амбиция да накарам детето ми да проходи по-рано и без да е готово. Че, то тогава щеше да има и проходили на 5 месеца Grinning  Grinning

Просто някои деца се отпускат на 9 мес. други на 1г.2мес. и всичко е нормално.

# 56
  • Мнения: 2 807
Цитат на: sia
 Колкото по-късно проходи детето толкова по-добре. Тук не става въпрос за бавно развиване или нещо подопно, а за укрепване на ставите. Все пак тези стави ще му служат цял живот![/quote


Това съвсем не е така!
Всяко дете се развива ИНДИВИДУАЛНО и всичко е съобразено именно с темпа на развитие на детето... Някои прохождат, други проговарят по-рано...
А за тази работа си има и педиатри, които доста прецизно проследяват развитието на бебетата и казват кое е добре и кое не... Синът ми например стоеше сам с напълно изправени крачетата, облегнал се разбира се на мен или на дивана САМО на 3 месеца. Педиатър и ортопед се изказаха, че е стабилен и започваме по-рано със следващите физически упражнения. Та затова и ходеше сам на въпросните месеци... И всичко това след предварителна консултация със съответните специалисти...

Нима, ако детето ви иска да стои, седи или ходи по-рано от установените СРЕДНИ месеци за БГ, и след консултация със специалист, Вие ще го спирате Confused:  Confused:  Confused: Не мога да го повярвам!

# 57
  • out of space
  • Мнения: 8 573
[quote="angelica
Че кой се хвали? Това са факти - тези, които казват 1год. и ... хвалят ли се, че не са проходили рано?! Confused  И що за глупост е, че е по-добре да се проходи късно - ако детето ми е готово да проходи, аз вързано на столчето ли да го държа, че да не вземе да го направи Simple Smile

Е, извинявай, ама не мисля, че може от амбиция да накарам детето ми да проходи по-рано и без да е готово. Че, то тогава щеше да има и проходили на 5 месеца Grinning  Grinning

Просто някои деца се отпускат на 9 мес. други на 1г.2мес. и всичко е нормално.[/quote]

  202uu

# 58
  • Мнения: 1 734
Темата беше за проходилките, добри ли са за децата или не!
Правилно е че когато детето е готово, тогава трябва да тръгне, но САМО, без чужда помощ. Ами защо са ви тогава проходилки Confused:  Confused:  Confused:

# 59
  • Мнения: 2 693
Момичета, хайде да не става скандал от тая тема, а?
Започва да ми прилича на друга една подобна, в която майките на 3-4 годишни деца, които още серат и пикаят в памперси обвиняват в изродство тези, които са помогнали на своите деца по-рано да се спасят от хартиените гащи. Много е смешно отстрани! Защо веднъж и завинаги не стане ясно, че ако едно дете се развива по-бързо умствено и/или физически, не значи непременно че майка му е амбициозна - може да е въпрос на ген Wink ? Да не говорим, че става въпрос за индивидуалност, не можем да сложим всички бебета в някакви рамки, които са изгодни за един или друг.

Трябва ли да се срамувам, че детето ми проходи на 10 месеца? Да го пазя в тайна ли, какво? От страх да не ми кажат "Аууууу срамота, как можа!" и да не подклаждам комплекси, да го държа вързан до първи клас ли? Ами не става - аз съм 46 кила и не мога да мандахерцам 10-15 килограмово суперподвижно бебе на ръце постоянно. Да не говорим за това, че дефиниции каква майка съм аз и какво е най-доброто за сина ми, може да дава човек, който ни е "погледал" поне няколко дни. Това е.

Общи условия

Активация на акаунт