Банята-21 тема

  • 85 361
  • 743
  •   1
Отговори
# 135
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 126
Кофти е така като бързаш и времето те притиска,но и понеделник ще дойде. Ние бяхме така в началото-пари имаме,майстор нямаме.  Crazy Звъняхме на препоръчани майстори,но всичките бяха заети и накрая тук от форума /да е жива и здрава Янтра  bouquet/,намерихме нашия майстор,който току довършваше обект. Следват по-кофти неща-голям избор на плочки,чуденки кое какво  и т.н...

# 136
  • Мнения: 2 140
То и ние сме така - майсторът ни чакаше нас, сега ние него.

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 40 843
Ох...знам,че все ще стане,ама сега тия 4 дни нищо не се прави в банята Tired
Я кажете за лепене на баня 25 кв. и коридор + кухня 15 кв. 500 лв. за труд добре ли е newsm78
А монтажа на WC,мивка,батерии,при вас вкл. ли бяха в цената?

# 138
  • София
  • Мнения: 100
момичета, да се похваля с новата баня и тоалетна...след 5 седмици тревоги и ядове се свърши. остават аксесоарите, но това са бели кахъри. благодаря на всички, които споделят опита си в темата!
 http://ivairena.snimka.bg/other/banya.829025

# 139
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 126
Ох...знам,че все ще стане,ама сега тия 4 дни нищо не се прави в банята Tired
Я кажете за лепене на баня 25 кв. и коридор + кухня 15 кв. 500 лв. за труд добре ли е newsm78
А монтажа на WC,мивка,батерии,при вас вкл. ли бяха в цената?
Къртене,смяна на ВиК,лепене и монтаж на всичко вкл. и врата, при нас излезе като труд 1000лв. Казвам го така,понеже не мога да се ориентирам ценово и не знам дали вашата оферта е добра. На мен лично ми звучи добре.

# 140
  • Мнения: 15 265
момичета, да се похваля с новата баня и тоалетна...след 5 седмици тревоги и ядове се свърши. остават аксесоарите, но това са бели кахъри. благодаря на всички, които споделят опита си в темата!
 http://ivairena.snimka.bg/other/banya.829025

Харесва ми, още повече че е в моите цветове. И аз въртя все в тази гама и по този начин - ненатрапващо, но приятно.
Със здраве да я ползвате!

# 141
  • Мнения: 493
момичета, да се похваля с новата баня и тоалетна...след 5 седмици тревоги и ядове се свърши. остават аксесоарите, но това са бели кахъри. благодаря на всички, които споделят опита си в темата!
 http://ivairena.snimka.bg/other/banya.829025
Като за София много евтина оферта! Дано лепи добре майстора ти. Въпреки, че за другия апаратмент миналата година наехме фирма, която ни "одра кожата" и пак майстора не ги налепи добре! А мен после проблемите много ме дрзнят и си ги виждам всеки път като ползам помещението!

# 142
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 126
Много хубава баня!  Heart Eyes Със здраве да си я ползвате!  Peace

# 143
  • София
  • Мнения: 2 132
На нас труд и материали (без плочки и обзавеждане) ни излиза 3000лв.

# 144
  • Мнения: 493
3000 лв за колко квдарата баня?!

Извън летния сезон, който се води най-натоварен за майсторите, на мен са ми лепили плочки и за 10лв/м2, но в сезона стигат и до 35-40 лв/м2. Зависи от плочките и големината на банята. И цената никога, ама никога не е гарант за качеството. Затова, ако може винаги искайте да видите предишната му работа!

# 145
  • Мнения: 101
sunnyday, много хубаво е станало. Би ли споделила мивката с шкафа от къде са? Търся нещо подобно. А също и ваната - с мъж ми имаме спор - той иска вана, а аз параван, но тази твоя вана ми хареса. Колко излиза?

# 146
  • Мнения: 1 808
Момичета, много харесвам бани, които не са до горе с фаянс. Иначе казано, направо ненавиждам изцяло фаянсовите. Да не говорим за окачените тавани  Rolling Eyes. Обичам високи тавани.
Та имам въпрос във връзка с тези мои харесвания и нехаресвания.
Има ли някакви плюсове на фаянс до горе, съответно недостатъци с другия вариант? Защо масово се слагат окачени тавани с лунички? Въпросът ми отново е свързан с практичността. За вкуса не иде реч. Там нещата са строго индивидуални.

# 147
  • Мнения: 493
Таван с лунички се слага за уж по разпределено осветление. Аз лично и за да напасна точно края на плочките с тавана и да нямам непокрита с плочки част. Правила съм тоалетна с пгранитогрес до височина 110 см и стана много красива. Плочката завършва с малки Г образни лайсно отгоре.

Сега, тази баня ще направя като комбинация: душа - с плочки до горе, за лесно почистване, зад мивка и WC плочки до височина 110-120 см и другите стени водоустойчив латекс, който се мие с цокъл от плочки. Идеята ми е да мога да плозвам по-скъпи плочки. Аз харесвам по натурална визия, по като стая да изглежда банята. От сега съм наясно, че извън душ зоната с параван ще трябва по-внимателно да мия пода, за да не цапам стените с латекса. Не мисля, че ще ми е проблем.

И плочките не е задължително да стигат до тавана. Може да са на височина 220 см, а нагоре латекс. Комбинирай свободно , така както ти харесва! Това е моя съвет.

# 148
  • Мнения: 2 140
sunnyday, честита баня! Много хубаво се е получило. На мен пък плочките ми харесаха най-много  Heart Eyes и мозайката, която ние така и няма да сложим. Би ли споделила откъде са?

# 149
  • Мнения: 1 808
mimikona, благодаря. Значи единствено с цел добро осветление са тези тавани. Майсторите говорят за тях като за естествен завършек на банята.

А за плочките дори в поддушовото пространство ми се иска да са на по-ниско от 220см ниво. Ще видим как ще се разбирам с майсторите, като се започне ремонтът. (Няма да е скоро, но аз започвам с проучванията.)

sunnyday, честита баня Simple Smile Би ли ми казала, каква е камината от линка.

Общи условия

Активация на акаунт