Банята-21 тема

  • 85 322
  • 743
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 545
Lady April, честита баня! Много ми хареса избрания стил! Много добре се е получило.
Трябва и аз да покажа нашата, която преди две седмици стана готова. Ние също ще слагаме стъклен параван, но при по-добри финансови времена, че ни очаква и кухнята да довършим  Rolling Eyes

mimikona, да, шкафовете за баня с вградена мивка са си скъпички и поне аз докато се оглеждах за нашата баня, все в този ценови диапазон бяха - 400-450 лв. нагоре. А и аз търсех такъв, който е висящ, а не на крачета.

# 271
  • Мнения: 1 326
Охх, при нас нещо се закучи работата. Почти накрая сме. Майсторът взе да слага душ батерията и хоп- изходите на водата нещо криви( батерията си е на старото място-не са местени водопроводите) и не може да се сложи новата  #Cussing out. Очевидно с едновременните батерии се е регулирала тази кривина или там не знам какво беше, не разбрах. Та утре с още един водопроводчик ще мъдруват какво да измислят. Моля се да стане, че иначе не знам какво ще стане.

# 272
  • София
  • Мнения: 83
Ние сме готови, ето и обещаните снимчици

https://drive.google.com/folderview?id=0B54OHsvMnBQMTWp4V3JQeHBj … p;usp=sharing_eil

https://drive.google.com/folderview?id=0B54OHsvMnBQMMmRybnlDT0w2 … p;usp=sharing_eil


Остават аксесоарите и едно лед огледало в тоалетната, но това са дребни неща.



# 273
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Lady April честита баня, много хубав стил. Направиха ми впечатление сифоните и се зачудих защо така сте ги поставили, после прочетох, че майсторът е действал по свое усмотрение.

larakroft1 честита баня и на теб, много е хубава.

Радвам се като темата се пълни с хубави бани.

# 274
  • Мнения: 1 597
larakroft1 , много е хубава банята ти особено голямата. И според мен тя е от категорията остарява, но стои красива. Има бани, мебели и обзавеждания, които и съвсем нови изглеждат демоде, износени и подтискащи. Но твоята баня и след 20 години ще изглежда много добре. Честито!

# 275
  • София
  • Мнения: 861
Здравейте, предстои ни изграждане на нова баня в апартамент ново строителство, където може да си представите повечето стени са с нестандартни форми, чупки и размери  #Crazy.
Много искам да сложа душ кабина, за да се запази по-дълго останалата част от банята. Проблема е, че в единственият ъгъл, където може да се постави стените не са под прав ъгъл. Не искам да правя по поръчка, поради финансови съображения. ММ, който ще го играе майстор и без това е против, та ми трябва бюджетен вариант.
Ъгъла който ще затворя е тъп, с допълнителни чупки ooooh!, но да кажем, че купя готова китайска кабина с отваряеми (не плъзгащи се) врати и я монтирам като ромб. Остава проблема със закрепването, но предполагам тези, които се закрепват с нещо като две планки, биха могли да се преправят или да се направят някъде по поръчка с подходящ ъгъл  newsm78
Виждали ли сте такова изпълнение и смятате ли че има някаква голяма пречка да го осъществим?
Давайте идеи моля  Hug

# 276
  • Мнения: 276
Lady April, банята е много хубава, различна и стилна! Дано нямате проблеми с нещата, които си описала Praynig

Laracroft, и двете бани са готини! В първата ми хареса премереността и че, както е писала mumbas, тя ще е в категория неостаряваща. Самите цветове винаги са подходящи за баня.Може би аз не бих сложила на съседни стени тези акценти - миниквадратчетата и линиите (ама как го обясних!). Някак ми се размиват, а сами по себе си и двете са хубави, но не и едно до друго.  
Във втората баня ми допаднаха плочките, които оформят цветя - какви са, на каква цена излизат?

Викс, на нас сега едната ни баня е такава - само че не с тъп, а с остър ъгъл Crazy Мъжът ми навремето е извикал майстор, който е направил само параван с плъзгащи врати. Отдолу има борд, иззидан от плочки, а нагоре е параван от едната до другата стена, чиито водачи, ако така се наричат, са закрепени към въпросния иззидан борд. Параванът може да е различен размер, важното е да се направи стабилен.

# 277
  • София
  • Мнения: 6 219
Лара, много ми харесват и твоите баня и тоалетна. Съгласна съм с твърдението, че ще остарява и ще стои гот. Същото се отнася и за Лейди с нейното сиво.

Ние за по-бюджетно решихме параван, но реално все още се замислям дали да не изчакаме сгоден момент за кабина както си трябва.

Наистина прекрасни бани (ако съм пропуснала някоя ме извинете). Почвам да съжалявам, че не руйнахме и нашата, но пусти плочки, които много харесвам  ooooh!

# 278
  • Мнения: 13 191
Честита баня! Това любимите ми Love tiles ли са? Как са като качество?

# 279
  • Мнения: 490
Относно параваните, ако поразгледате малко дизайнерски интериори по света ще видите , че няма луксозна баня с душ-кабина Wink или поне не са много. Паравана, особено със по-специално стъкло, не е никак бюджетен.  Peace

Аз лично не си падам по душ кабините, но пък си е въпрос на вкус.

# 280
  • Мнения: 1 597
Ваня и параваните са много добро решение. А моето лично мнение е, че са даже по-доброто решение. Изпълняват функцията да отделят мокрещото се пространство, а същевременно са по-малка площ и по-лесна за поддържане. И ако са наптравени добре са и красиви. Не съжалявай. Аз дори за малката баня също ппо финансови съображения, но и поради архитектурни проблеми смятам да пусна едно стилно(по възможност) перде, което да отделя дущовото пространство. Просто банята е много тясна - само 118 см и дълга 250 см. Като на дългата страна е вратата , а на отсрещната дълга е джета. Така че какъв параван да сложа, като няма да остане място от което да се влиза зад паравана. Е малко  е притеснено, но много държах да имам 2 бани с тоалетна. http://prikachi.com/images.php?images/398/7517398Q.png ; http://prikachi.com/images.php?images/402/7517402u.png ; http://prikachi.com/images.php?images/405/7517405f.png ; http://prikachi.com/images.php?images/407/7517407a.png;

# 281
  • Мнения: 1 597
И тази показва влизането от лявата страна, където ще се сместват умивалник с тоалетнат. Плочките са испански м- милфорд заедно с мозайката. За съжаление още не са готови баните , за да се похваля с тях, само показвам как едно помещение диктува избора на организация.

# 282
  • София
  • Мнения: 6 219
При нас параван излиза по-бюджетен, заради размера. Ако отделяме душовото пространство като душ кабина размерът ще е г/д 2х2 м. стъкло, поскъпва и заради вратата. Ако е квадратно - пак същите размери и пак вратичките - смятаха ни го в разлини варианти между 1000-1300 лева. Не можем да си позволим толкова тази година...  Tired
Статичен параван 1,90х90 излезе между 300 и 500 лв.



Мумбас, харесва ми и при теб.

# 283
  • Пловдив
  • Мнения: 40 784
момичета,душ кабина Коло/полски са/ някой да има...?

# 284
  • Мнения: 490
Само да вметна, аз под параван размирам - преграждане със стъкло и врата Simple Smile, а не завеса.

Общи условия

Активация на акаунт