Бебе на 3м не яде, плюе и прави мостове...

  • 5 001
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, моля за съвет. бебенцето ни е на 3месеца роди се 3,960кг изписаха го 3,700кг и 54см. Храним го с Аптамил1 и кърма тъй като кърмата е около 30-50гр го дохранваме с Аптамил. От 2-3седмици обаче бебето през деня не иска да яде от гърда(иначе кърмата с шише си я яде), нощно време пък яде само от гърдите и  заспива яде към 12ч и после към 4-5ч. и после като се събуди окончателно много рядко иска да яде от гърдите. За съжаление започна да стиска устни и да плюе и храната след като изяде около 30до60гр, почва да се надига и да мърда доста и да мрънка. Иначе вода пие по много. И след като спре да плюе храната ако му дадем вода си пие и то доста. Сега започна да си смуче юмручето и да мрънка постоянно. Мислех че е гладно но като му дадем да яде мляко и започва да плюе и да бута шишето. Сменяхме храната с Хип но нямаше ефект. Пак се върнахме на Аптамил. Първият месец беше на 4,600кг, втория на 5,200кг а сега в третия е 5,600кг и е 62см. Яде веднъж 60гр друг път 90гр много рядко над 100. Струва ми се че не наддава достатъчно. Също така не можем да го оставим и за две секунди само, постоянно се надига с краката и прави мостове. Иначе е усмихнато бебе обръща му постоянно внимание, спи спокойно през нощта. Коликите вече почти спряха. Дайте съвет какво да правя с храненето - да сменям храната ли или друго нещо? И какво да правим с мрънкането и постоянното надигане и тръшкане? Извинявайте за дългото описание на ситуацията ама не можах по-кратко. Благодаря предварително.

# 1
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
 Аз отдавна минах по този път - но се сещам, че на това му казваха - "кърмаческа стачка"..., има доста инфо по въпроса. Според мен добре си наддава детето, не се вглеждай в грамовете и милилитрите, за да не се изнервяш, бебето усеща това. Жегите жапочнаха (уж), възможно е да е му става топло при хранене и да се изнервя и за това да се надига. Иначе, това че е жилаво и активно - какво по хубаво от това - ако искаш да е в безопасност когато сте сами - слагай го на пода...
А да, пробвай и със смяна на шишето - мойто прояде с обикновено шише от 2 лева, после пак се върна на Авентските като и мина стачкуването... Сега пак стачкува, като не си чете книгите, за това и ги сменям  Joy

# 2
  • Варна
  • Мнения: 777
По отношение на храненето не мога да дам съвет. По отношение на тръшкането Simple Smile дъщеря ми беше същата. Извивки,мостове - страхувах се да не си повреди кръста. Като стана на 5 месеца започна да обикаля спалнята така по гръб - надига се и се изтласква с крака назад. И сега 6 години по-късно не е станала по-кротка.
Иначе и на мен ми се струва, че си наддава детето.

# 3
  • Мнения: 2
Напълно възможно е да е "кърмаческа стачка". Като прочетох за нея и доста неща съвпадат. А и май го свикнахме да го гушкаме и носим на ръце и сега като го оставим да лежи и почва да мрънка и да се тръшка. Не знам има ли как да го от учим някой да го носи цял ден?

Последна редакция: ср, 16 юли 2014, 00:11 от aleks1404

# 4
  • Мнения: 96
Аз първия месец имах проблем, много ме боляха зърната като започваше да суче и дори пускаха кръв, и исках да се изцеждам и да и давам да яде от шишето за няколко дни докато ми мине, но майка ми изрично ми каза че ще направя груба грешка.. Тя е имала кърма с мен но е била рядка и е започнала да ми дава Humana с шишето.. и повече не съм поискала да суча от гърдата и, понеже от шишето пуска много по лесно, не е нужно такова усилие както от гърдата.. доколкото съм чувала децата на адаптирано мляко трябва да наддават повече от тези на кърма.. незнам какво е мнението на педито но според мен за последния месец 0,400 грама не е много добре.. моята е само на кърма роди се 4,390 54 см , изписаха ни 4,000  сега е на 2 месеца 6,300 61 см.. Моята също докато суче в един момент (понякога в началото на храненето, понякога по средата)започва да се дърпа и да мрънка но като я задържа да не изплюе зърното си продължава да си хапва.. Незнам ... щом не яде по много опитай се тази по малка доза да я даваш по често.. Надявам се да съм помогнала някак  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 16
Здравейте, мами! Иние имаме проблем. Синът ми е на 3м.почти, но е доста злояд изглежда... От както се е родил, все със зор се храним. А от няколко дни направо си е кошмар. Изцяло е на АМ.Пробвали сме какви ли не...най си яде Хип. Дали от топлото или от това, че започна от веднъж да пие вода...отказва да яде повече от 70-80 гр. на ядене. Понякога яде и по-малко. Дневно му се събират не повече от 600 гр храна(някога яде и по над 10 пъти). Миналият месец беше наддал 1200, но този за 20 дни около 350 гр. Притеснява ме, че може би се нагълтва с вода и се насища. Мислих да пробвам варианта на 60 мл вода вместо 2 да слагам 3 лъжички АМ и след като си го изяде да му давам само водичка (примерно 30грама, защото нея си я поема с голям апетит)  Поне да знам, че е напълнил тумбака качествено. Какво ще кажете дали е добър вариант това?

# 6
  • Мнения: 97
Здравейте, мами! Иние имаме проблем. Синът ми е на 3м.почти, но е доста злояд изглежда... От както се е родил, все със зор се храним. А от няколко дни направо си е кошмар. Изцяло е на АМ.Пробвали сме какви ли не...най си яде Хип. Дали от топлото или от това, че започна от веднъж да пие вода...отказва да яде повече от 70-80 гр. на ядене. Понякога яде и по-малко. Дневно му се събират не повече от 600 гр храна(някога яде и по над 10 пъти). Миналият месец беше наддал 1200, но този за 20 дни около 350 гр. Притеснява ме, че може би се нагълтва с вода и се насища. Мислих да пробвам варианта на 60 мл вода вместо 2 да слагам 3 лъжички АМ и след като си го изяде да му давам само водичка (примерно 30грама, защото нея си я поема с голям апетит)  Поне да знам, че е напълнил тумбака качествено. Какво ще кажете дали е добър вариант това?

Не е добра идея. Спазвай точно указанията за приготвяне на млякото, иначе може да се запече бебо.

# 7
  • София, България
  • Мнения: 28
Здравейте! И ние имаме проблем с храненето. Михаил е на 4 месеца вече и е само на кърма от шише. От около два месеца храненето стана приключение, не иска да яде, всеки път изяжда различно количество, като за целия ден в момента рядко достигаме до 700-750 мл (а според педиатърката ни трябва да яде поне 800 мл). Пробвах какво ли не: хранене на по-чести интервали, хранене  в просъница, хранене на по-дълги интервали, пропускане на хранене, но нищо не става. Имам чувството, че ако го оставя сам да определи колко да яде ще хапва колкото да не умре от глад. Другото, което е, че последния месец беше качил само 400 г. и малко ме притесни. Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно и какво е помогнало?
Забравих да кажа, че и той като яде се тръшка, маха с ръце, прави мостове и се опитва да се избута с крачета, а от седмица крещи по цял ден.  #Crazy

# 8
  • Мнения: 16
Здравей! Оставам с впечатление, че на бебета ни им е топло и затова отказват да ядат. А какво става като му дадеш вода? Защото и моя се мръщи на млякото, но виж водата я цока неустоимо Simple Smile. Грамажите които споменаваш никак не са малко (на фона на нашите едва около 600, понякога и по-малко) Ако пие вода-намали я, аз сега пробвам този вариант. Иначе и ние сме същата картинка...тръшкане, бутане с ръце, език и т.н....

# 9
  • Мнения: 1 897
Забравих да кажа, че и той като яде се тръшка, маха с ръце, прави мостове и се опитва да се избута с крачета, а от седмица крещи по цял ден.  #Crazy

Това ми прилича на рефлукс.Бебето повръща ли? Защото и дъщеря ми е така от 1-2 седмици и се оказа,че има скрит рефлукс.Отказва да се храни,реве,рита,маха с ръце,прави мостове и си извива главата назад.Педиатърът ме светна,че е това.От 2 дни я храня със спринцовка - права и горе-долу е по-добре.Препоръча ни едно сиропче,но мисля първо да я заведа на гастроентеролог да потвърди.Обаче ако стане много зле,ще го взема.Дано помогне,че вече и аз  #Crazy

# 10
  • София, България
  • Мнения: 28
Вода не пие никаква, защото я отказва, а в моментите когато пие вода, значи е гладен и аз давам шишето с кърма. Според мен бебо се чувства най-добре след като е изял 650 мл за деня и може да си спи спокоен през нощта, но мен ме притеснява много и затова настоявам за още малко.
За рефлукса педиатърката ни каза, че не е това. Тя се съмнява за непоносимост към белтъка на кравето мляко и затова аз съм на много стриктна диета, което ме побърква допълнително с цялото това неядене на бебо.
Иначе крещенето спря и установих, че го прави когато много му се спи, но му е трудно. Сега е доста по-добре, откакто разбрах.  Grinning

# 11
  • Мнения: 57
Това с извиването на гърба, пищенето и неяденето го преживяхме. Ядеше по 30мл и започваше да се извива и да пищи. Оказа се рефлукс, който не е с обичайните симптоми. И едва го откриха. Педито обясняваше, че са колики да не се тревожа, но когато почна да слабее не ми беше никак забавно. Лечението беше хранене на често и помалко и едно лекарство. Както казах едва го откриха и то я водихме при "светила". А и ми бяха казали, че има алергия от млякото - нямаше нищо подобно!

Общи условия

Активация на акаунт