На море в Гърция 2014 - VIII

  • 54 181
  • 761
  •   1
Отговори
# 720
  • софия
  • Мнения: 25 828
Таис, другия модел се слага с двойнолепящо тиксо, което също не е добър вариант, защото сложено на дограмата няма махане от там. Освен, ако не купиш и разтвор за махане на лепенки. Има ги (мрежите) в Практикер, от време на време ги пускат и в Лидл.

Снощи ходихме в Лимни. Красота и спокойствие! Напомня леко за Скиатос с тесните, стръмни улички, църквата на върха на хълм, до която стигаш по стръмни каменни стълби, масички до самото море, които по-силна вълна оплисква. Атмосферата е като от преди - бабите се събрали на раздумка при пристанището, младежите на кея се закачат без мобилни устройства, бяха инсталирали два телескопа и деца гледаха звездите, а възрастни им обясняваха, запазени от стария тип "супер маркети" - едно по-голямо общо помещение и вътре всичко едно върху друго, отпред - по една щайга от плод или зеленчук и разкривен стол. Но боядисан бяло. Няма викове, няма форсиране на гуми или висока музика. Чудна атмосфера!
Пътят до там е широк и хубав. На връщане на два пъти лисички пресекоха шосето. Едната беше доста опитомена. Застана край пътя и наблюдава преминаването на колата. Явно тук на остова има доста лисици, защото видяхме и на връщане от Аг. Николаос преди няколко вечери пак.

До момента, от тръгването от София сме навъртели повече от 1000 км. Това ни е най-разхождащото море. Знаете, че съм мърда, но тук е толкова истинско, а и вие толкова ярко бяхте описвали, че е грехота. Мисля, бяхме на почти всички споменати места в северната част. Не съм откривателка като вас, но обещавам онагледен и систематизиран материал като се върна Simple Smile  Добре, че първата седмица повече си стояхме на балкона, но имахме нужда и от годишното нищоправене вечер, защото през годината ни е лудница. Сега искам още поне седмица тук, но нямаааа.

Последна редакция: чт, 31 юли 2014, 16:37 от zvanche

# 721
  • София
  • Мнения: 292
Здравейте, Simple Smile
Първо да благодаря за халвата и да кажа,че много ми хареса срещата! Пак ще дойдем!
И един въпрос- как е водата през септември? Наложи се в последния момент да отложим ваканцията. Майка ми се разболя. Отмених и резервацията. Поне от хотела казаха, че нищо не им дължа, въпреки че в букинга ми излязоха повече от сто евро неустойка.
Слава богу майка е по-добре и сега ще планирам море през септември. Не знам дали да се ориентирам пак към Ситония, или да слизам надолу?
Сега ще отидем някъде за два дни, може би в Созопол или Лозенец. Че детето само разнася пояса и пита кога отиваме на море. Добре,че нищо не разбира.

# 722
  • Мнения: 816
Туцка е професорът по Корфу Grinning, дано се включи.

По снимките на Понтес и Phile точим лиги всички Stuck Out Tongue
Дано се включи и със съвети за настаняване.

Извинете, сега видях по-старите постове: не смея да се намесвам с настаняване - всеки има специфични изисквания, аз например не отсядам в големи или средни хотели, нямам представа за АИ и т.н. Препоръчвам карта на Корфу и разгледайте добре, вижте и списъка  с плажовете, забележителностите и подредете приоритетите си, ако се спрете на нещо ще се включа /ако имам някакви наблюдения за мястото, щото то островът си е бая голям/  Peace.

Комари има - на някои места много, на други по-малко. Ние на море тръгваме с торба противокомарни препарати и не му мислим много, но за радост не сме и попадали на място с много насекоми /може би Камена Вурла е най-комарното ни преживяване след Китен/. За оси - имам страх, но не ми е направило впечатление да има много /например на Тасос ми се видяха доста в повечко жилещите твари/.

На нас приоритет са ни малки семейни хотелчета или такива тип студия - далеч сме от мислълта за ALL IN или големи шумни места. Предпочитаме по-малки и спокойни местенца с хубава гледка от хотелчето. Затова сме се насочили към западната част на острова. Гледам в booking вече почти всичко е пълно за периода за който ние сме се запътили - 06-13.09. Дали ще можем да си намерим хотел на място или да резервираме и плащаме отсега??? Като гледам че почти всички хотели, качени в booking от западната част на острова са пълни и малко започвам да се притеснявам....?
А малко инфо за ферибота - разписание, цени и пр. ??
Благодаря предварително.

# 723
  • София
  • Мнения: 12 374
Звънче, оцвети ми утрото с този разказ и ме върна в едно от най-приказните градчета в Гърция, благодаря ти  Hug Особен е този остров..уж с повечко камъни, много борове и селска дивотия, пък някак влиза под кожата на човек. А може би точно за това  Heart Eyes

Има ли много народ сега? Септември като цяло беше спокойно, с изкл. на Едипсос.
Вие ходихте ли на Елиника, плажа, който откри emonaem? Много ми е мерак да го видя, Канатадика също.

За мрежата не знаех, че има и с тиксо. За това море няма да се уредя, но за догодина поне ще разуча вариантите. Че гърците не се напрягат много да слагат мрежи  Wink

# 724
  • София
  • Мнения: 679
На нас приоритет са ни малки семейни хотелчета или такива тип студия - далеч сме от мислълта за ALL IN или големи шумни места.

Ако сте без дете и пристигнете по-рано на избраното място със сигурност ще си намерите места. Ако сте с дете - не бих рискувала, все пак пътят отнема около 10-11 часа /с чакането, товаренето и прехода на ферибота около 2,5 часа, на място също ще имате пътуване/, иначе до самата Игуменица пътят е около 6,5-7 часа, в зависимост от темперамента на шофьора.

Ето разписания, през сезона лодките са доста начесто. Цените грубо бяха 40 евро за кола и по 10 евро за пътник /сега виждам, че на първата страница са дадени точно такива цени/.
http://www.corfu-kerkyra.eu/html/english/timetable.htm

http://www.ionionlines.eu/#/time-tables/4546460631

Таис, били сме все през юли.

# 725
  • Мнения: X
Даааа, Лимни е красота. Бяхме паркирали на едно площадче, и слизайки изобщо не съм се огледала. Връщаме се по тъмно за да се прибираме и виждам някаква мъждукаща светлина през вратата на една схлупена постройка. Излюбопитствах и се оказа малка църквица от хиляда осемстотин и ...... година. Отворена в 23 ч. без жив човек вътре. И всичко си е там. Красота отвътре.  

И ние засичахме лисици. Някои кльощави, някои охранени. Ровиес го видяхме по тъмно. На селския площад има няколко кафенета и таверни. Пристигаме по тъмно и очакваме да е полупразно, но не. Насядали хората по масите, хапват и пийват. Говорят си. Идилия. Ния овърша площада. Разгони всички котки (много котки бе), а хората и се радват. Няма намръщени физиономии, няма забележки....

Това лекарство ще го потърся - и за баща ми и за ММ.

# 726
  • София
  • Мнения: 12 374
Хехе, моята овърша котките в Лимни, сигурно още я помнят.

И да знаете, сърдита съм на всички, които бяха на Евия  Crossing Arms Видяли сте лисици, делфини, тюлените, всякаква фауна, а ние само зайците на Лихадонисия, като при това те ни създадоха проблем, че трябваше да гоним звяра да не влиза в храстите при тях.
Не сте честни!

# 727
  • Мнения: 249
Докато ви четох за комарите и комарниците гледах една реклама по ТВ за мрежа за комари, която се самозатваря
 с магнитчета и се загрепя с велкро лепенки или габарчета. Струваше 25 лв и подарък- гривни за комари. От тези стоки, които се поръчват по телефона. Топ шоп или нещо подобно.

# 728
  • София
  • Мнения: 12 374
парцалеса, тази ли е:
http://www.youtube.com/watch?v=MDR4z7smyrU

Кога ще пуснаш снимки, много им се надявам..вие бяхте в далечна част на острова, нали?
Извинявай, ако те бъркам с някого  Peace

# 729
  • Мнения: 4 430
Момичета, здравейте! Нахлувам в темата, без да съм чела назад, но имам едно спешно питане.  Blush

Родителите ми ме помолиха да им букна почивка в Гърция. Харесахме една оферта на Албатрос Турс, но никога не сме ползвали техните услуги, не са ми познати и като име. В нета не намерих отзиви, с изключение на един негативен от 2012 г. за екскурзия до Янина и сага със счупен автобус.
По принцип баща ми е скептичен към екскурзии/ почивки с автобус (предпочита със собствен транспорт) и много ме притеснява да не се разочароват.

Молбата ми е ако имате отзиви, чели сте нещо, да ми дадете инфо за тази ТА и да знам дали да им резервирам с чиста съвест!

Благодаря ви предварително   bouquet

# 730
  • Мнения: 287
 За комарниците. Миналата година за пръв път в Кефалония в хотела нямахме мрежи. Оказа се, че няма нужда от тях. Силно впечатление ми направи липсата на комари. Нито муха, нито комар видяхме.

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 40 960
Привет! Peace
Да попитам...някой да е отсядал в Порто Лагос Rolling Eyes Мнения и впечатления...?Идея къде да търся сем.хотели?
Благодаря!

# 732
  • София
  • Мнения: 721
На Китира комари нямаше, за 2 седмици обикаляне - нито един. Както при Ани- нито оси, нито мухи, голям рахат.
Не съм забравила за обещания разказ и снимки, но нашата ваканция още върви, от понеделник ще съм в къщи и ще се отчета.

# 733
  • София
  • Мнения: 12 374
И на Евия нямаше нито комари, нито оси през септември. Сега не знам как е.

На Наксос една оса/пчела не видях. Видяхме много кошери, но не сме се приближавали за да притесняваме обитателите  Wink Иначе те явно не летят из плажовете и селцата, за щастие.

А медът от мащерка е едно от чудесата на острова, уникален вкус и аромат  Heart Eyes

# 734
  • софия
  • Мнения: 9 590
Септември на Лефкада почти нямаше комари. Единственото място където ме нахапаха беше до един храст пред стаята и то защото седнах близо до него. На метър и половина от там, на масата никой не беше ухапан  Laughing
Оси имаше много на Егремни близо до скалите.

Общи условия

Активация на акаунт