Запушен нос???

  • 8 720
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 809
Цитат на: Liorena

най-вероятно е някой стафилокок.

И аз мисля, че може да е това...толкова време да не се оправи...

Моята дъщеричка от 1-вия ден имаше секретв носа и все ми "хъркаше" и денем и нощем.Три месеца и аз и детето се измъчихме с помпата за нос, физиологичен разтвор," стеримар"-което е   пак няк'ва морска вода ама уж "специална",Едно кремче "нисита" пак уж за втечняване на секретите по препоръка на педиатърката...абе дъжд и вятър Sad Нищо не помогна
Ей, докато разбере тая лекарка, че ТРЯБВА да му се направи на това дете ИЗСЛЕДВАНЕ Imp  луда станах.А тя ми обесняваше как всички деца имали секрет и до 6-тия месец най-късно ще се оправи.Било , моля ви се, от околоплодните води #Shocked
Направихме с 1000 зора изследването и то 2-пъти щото първия път не можеше да повярва тъпата докторка, че показа стафилококи.След като обаче и второто потвърди ни изписа "Бактробан"- локален антибиотик.
След няколко дни  (мисля 15, но не съм сигурна Embarassed )  нямаше никакви секрети , а и след като направихме пак изследване, видяхме, че са се махнали гадните коки.

Желая ти успех в борбата с докторите, но настоявай за изследване Sign Exclamation
Пиши как сте Stuck Out Tongue

# 31
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
И ние изкарахме същото ходене по мъките. Даже взех сама секрета и го дадох за изследване. Естествено цъфна стафилокок! По принцип бяхме пипнали и вирусче от каката и имахме кашлица + висока Т, та пихме 8 дена Оспамокс.
Вчера излязоха контролните резултати- няма развитие на патогенни микроорганизми.
Само, че това хъркане си продължава Sad . Заведох вчера бебока на преглед при един местен спец УНГ, да не би да има някаква органична (анатомична) причина за това запушено носле. Огледа му добре всички отвори по главата и ме успокои, че всички "дупки" са му в ред.
Каза, ако има още находка в нослето да мажем с бактробан назале.
Засега отлагаме с това мазило, поради - находка, но ме посъветва след 10-на дена пак да направим изследване.
Мен ме притеснява факта, че според микробиоложката имало стафилокок хемолитикус, само че бил непатогенен. (бъркали му булюни и не показал болестотворно развитие).
Та не знам как ще се развие нашата одисея от тук нататък, но ще информирам пак.

# 32
  • Мнения: 4 176
Цитат на: biliana333
Чак пък стафилокок........................................... Rolling Eyes  Twisted Evil Не шашакайте така хората! И моето бебе е така и на мои познати са така.Било нормално при бебета,подпомагал и сухият въздух.Питах двама лекари и казаха,че щом няма хрема само физиологичен разтвор!

То нека е само шашкане напразно, но първо от там се започва. Преди да се лекува даден симптом се правят изследвания. Така правят грамотните доктори. Нищо не минава от времето ей така. За да има хрема - има и проблем. Може да не са коки. Може да е алергия или...знам ли. Каквото и да е трябва да се обърне внимание.
Така правя аз. Това е моя поглед в/у нещата.

# 33
  • Мнения: 306
и ние сме на прага на микробиологично изследване на секрет в носа... нашето момиче от три месеца го мъчим с яслата, респ. от тогава минахме през две ангини и два бронхита, гарнирани с различни антибиотици. личната ни лекарка ни изписва все по-силен антибиотик, който ни изправя на крака, но хремата така и не минава, стеримар-а вече не ни помага… най-накрая стигнахме до специалист унг, който да ни назначи изследване. Ще ми кажете ли какво ви изписват освен Бактробан и добре ли ви понася, за да съм подготвена Sign Exclamation

# 34
  • Мнения: 1 809
henna iv, на нас само "Бактробан"-а ни го изписаха след като на изследването се видя, че това ще "умори" стафилококите
Не те съветвам да  даваш каквото и да било, преди да се установи от какво идва хремата.
А иначе самия "Бактробан" ни подейства много добре-благодарение на него се излекувахме .Нямах проблем при слагането му в нослето-използвах клечка за уши.По спомени се сещам (днес го дадох на една приятелка за бебето и съжалявам, че не мога да ти цитирам точно), че може да предизвика сърбеж  и дискомфорт в нослето.
Пиши като направите изследването.
Бъдете здрави!

# 35
На нашите микробиологични изследвания пише "хроничен ринофарингит и ларингит". Татето ги занесъл днес при педиатърката, а тя казала: Ами да, точно от това се опасявах!20 дни Бактробан, с 10 дни почивка м/у тях." Питането ми е дали ринофарингитът = стафилокок? Извинете за невежеството!

# 36
  • Мнения: 89
Опс, извинете! Гостът бях аз.

# 37
  • Мнения: 4 473
Аз пуснах същата тема,с тази разлика,че питанката ми е към мами с  по-големи деца?Ако някой има подобен проблем,моля да сподели опита си!

# 38
А я кажете, освен със садизъм има ли друг начин да се впръска "Стеримар"? Видях горепосочените техники, обаче ме е страх да не и разраня нослето с тоя накрайник, както и да я хвана мърда по малко?

# 39
  • Мнения: 883
Ау, сТрам! Гостът отгоре съм аз.

# 40
  • Мнения: 1 809
belalim, да ти кажа аз нямах проблеми със впръскането на "Стеримап"-а , а с помпичката(аспиратора) ,с който трябваше да изсмукам сополките Sad
Обръщах го на игра или й давам любима играчка, да й отвлека вниманието Wink само и само да стои мирна.Не винаги се получава, ама като няма начин...имало е моменти, в които започва да пищи неистово, още преди да съм пъхнала накрайника в нослето Cry В тия моменти си мислех как всеки момент  ще дойде някой съсед да ме линчува , какво толкова правя на детето, та така крещи Sad
Абе мъка... Cry
Успех... Stuck Out Tongue

# 41
  • Мнения: 883
И тя започва да пищи пред да и бръкна в носа:(, бута ми ръцете, абе мъкааа. И е двойно по-гадно, защото след това е борба и за капките в окото. Не се става лесно човек:), дано да мине по-бързо.

# 42
  • Мнения: 4 212
А да не се окаже 4е детето има трета сливица?Гледахте ли и за това?Не съм компетентна, но на моя близка бебето имаше същите симптоми и след изследвания за коки и какво ли не се оказа 4е това трудно дишане и похръкване идва от третата сливица.Махнаха я по¬късно.

# 43
  • Мнения: 306
Цитат на: Anonymous
А я кажете, освен със садизъм има ли друг начин да се впръска "Стеримар"? Видях горепосочените техники, обаче ме е страх да не и разраня нослето с тоя накрайник, както и да я хвана мърда по малко?


у нас Стеримар-ът първо минаваше през мама и тати, следваха 5 - 6 плюшени мечета и мишочета ( естествено наужким Wink ) и едва тогава Мая любопитстваше какъв е този интересен спрей дето всички си го пръскаме и се заливаме от смях  Arrow сега направо си го иска, но държи сама да си го пръска, което създава проблем понякога...

Общи условия

Активация на акаунт