Бета - ЧХГ - кога най-рано?

  • 6 362
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, дами! Имам въпрос кога най-рано след евентуалното зачеване може надеждно да се изследва бета-ЧХГ?
Има много малък шанс да съм бременна, но нямам търпението да чакам евентуално закъснение, още повече, че моят цикъл варира доста (между 26 и 33 дни, което 3-ма гинеколози ми казват, че е нормално).
Малко непредвидено идва тази потенциална бременност, но се вълнувам много и просто искам да знам възможно най - скоро дали ще имам бебче или не...
Чудя се като на 13-14 е евентуалното зачатие, кога мога да го изследвам надеждно и да попитам дали знаете къде в Стара Загора или Ямбол мога да го изследвам.
Мерси предварително!

# 1
  • Мнения: 59
Аз зная, че и за този тест си трябва някакво технологично време. Та ако сега тепърва се опложда яйцеклетката, какво може да ти покаже? Не искам да се засягаш, но съм се чудела винаги, защо не могат жените да поизчакат, да закъснее цикъла и да си направят сравнително по-евтиния уринарен тест? Та нали става въпрос някъде за около десетина дни още.  Cry

# 2
  • Мнения: 45
Най-рано на 11 ден след евентуалното зачеване!

# 3
  • Мнения: 3
Знам, че логичното е да изчакам, ама просто ми е прекалено трескаво - може би защото непланирано идва възможността за бебчо, но просто искам да си знам.
Един път преди съм била бременна, но загубих бебето в 8-ма седмица. А за тези домашните тестове много се притеснявам, понеже точно като бях бременна правих два, единият беше отрицателен, другият положителен и тогава в чудо се видях, понеже и гинеколожката ми беше в отпуска.
Чувала съм, че кръвният тест е най-точен най-рано, после като минат определени седмици и може да се чуе сърдечната дейност на ехография, тогава мога вече със сигурност да знам, че ще ставам мама.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 901
Аз знам за 10 дни след оплождането, че може да се прави кръвния тест. А кога е станало оплождане не е ясно, тъй като и сперматозоидите имат 2-3 дни живот в подходящата среда.

Има си технологично време - мисля 6-8 дни, в които оплодената яйцеглетка да се закрепи в матката и да започне да влияе на огранизма ти.

Изчакай.

Каква е тази "непланирана възможност за бебе", която не можеш да изчакаш, не е ясно. Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 3
Още съм студентка и с приятеля ми на този етап още се пазим. Но в неделя срещу понеделник се скъса презерватива. В първия момент и двамата откачихме, все пак аз си уча в един град, той работи в друг, но после и двамата се успокоихме и осъзнахме, че реално в себе си всеки от нас се надява да е станало и да имаме бебче. Даже в понеделник сутринта не се  и пазихме. Embarassed
По принцип не е голям шансът, защото на мен последният ми МЦ дойде на 3.07, а това стана на 13 срещу 14.07, но знаейки колко съм нерегулярна (между 26 и 33 дни цикъл, а няколко пъти на 23 ден ми идва) си мисля, че все пак има шанс за  ylinfant

Общи условия

Активация на акаунт