Плаж,море,вълни носят ни по две черти!-Тема 80

  • 18 493
  • 682
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 832
Klara пиеш ли витамини? ако не, започвай и хич не чакай до часа, отивай по спешност на лекар. Това, че имаш зацапване показва, че има най-вероятно недостиг на някой хормон, има много такива случаи - но угестан и не знам какво още, и се оправят нещата - и много лежане!

Аз вземам Пренатал на Джеймисън, и съм много доволна - купи си, и отивай на лекар! стискаме ти плаци висчко да е наред!

Буци, ей толкова е хубаво, че писа в темичката, липсваш много, да знаеш! Къде се изгуби толкова време и грам не се сети за лудите бременни тук?

Маняна, много е хубава, но казват, че триколките са доста по-небалансирани от 4-колките,а бебето като стане по-голямо и е тежко, шанса да го обърнеш се увеличава. и аз нали не съм бутала, и ме е страх да не го повредя, не смея да си взема такава - но иначе като цветове е много яка!!! Crazy  Пожелавам ти скоро нещата да се случат и да има повод да я купиш  Hug

# 226
  • София
  • Мнения: 1 683
Клара, спокойно, мисли позитивно, знам колко е трудно, но бягай на лекар и после пази леглото цяла седмица Simple Smile Вземи две но-шпата за сега и питай какво друго да пиеш, сигурно ще ти предпише утрогестан. Даже ако питаш мен му се обади по телефона.

# 227
  • Мнения: 1 391
Клара, много неприятно, но аз пък бих те посъветвала първо да се успокоиш. Прокървяването се случва много често и както казва Звездичката, може да се дължи на ниско количество на хормон или пък на леко отлепване / не добро имплантиране, има и други причини касаещи тонус ана кръвоносните съдове на матката и т.н. Възможно най-бързо се обърни към лекар. И не отписвай толкова бързо бременността си. Щом зацапването е малко и не касае сериозно течение, се надявам всичко да е съвсем нормално. Успех и кураж!

# 228
  • Мнения: 421
Привет мацки  Hug
Аз спах до преди час-какво е това нещо 10-11 часа сън  Shocked ужас направо...сигурно е заради розенцето снощи  Mr. Green
Буциииииииии-къде се изгуби бе жена? показвай се по-честичко де  Heart Eyes тука позабременяваме лека-полека  Mr. Green
Клара-уф,милата  Hug напълно разбирам паниката ти-ако имаш възможност отивай на лекар днес...а извинявай че питам-зацапването кафеникаво ли е или по-розово/червено?  newsm78
Естлар-липсата на комуникация с мъжете е основен проблем при всички -в това съм убедена  Tired но планът ти звучи много добре-вечерно време само двамата -дано да има подобрения  Flutter
Оле, вие как гледате колички-аз нищо не смея да погледна-най-много ако сме в някои магазин, където има бебешки дрешки -много се умилявам като ги видя  Heart Eyes но за повече-като му дойде времето (пък дано да е скоро  Mr. Green аз си продължавам да бременея според симптомите  Whistling  Crazy

Мерси за комплиментите за снимката  Blush  Mr. Green

До после сладурковци   bouquet

# 229
  • Мнения: 832
Нектаринке, добре че си поспала.

Аз гледам колички, защото нямам търпение, но все пак  бебето ще се роди  януари. не е чак толкова зле, а и в зимите, къде ще търся и обикалям? тогава ще си се гушкаме тук удома на топло и ще го целувам докато започне да реве - направо не знам, още ми е като на шега и не мога да повярвам, че наистина се случва!

Боже, много ми е петъчно днес - все едно всичко вече е приключило тази седмица, май имам нужда от отпуска.

# 230
  • Мнения: 391
Много  е хубаво ,че ви има момичета! Благодаря ви ,за успокоението и куража...дано не е нищо сериозно .В момента не приемам никакви лекарства и изследвания не съм правила. Макар че знам че няма нормално течение по време на бременност,моето е бледо кафеникаво .Звънях за час ,но нямало свободни не знам как ще дочакам до утре...но знам че каквото има да става ,ще си стане .
То дето са казали хората- майка лесно не се става. Първо трепериш дали ще забременееш,след като успееш идват нови  притеснения...и т.н.
Мен ми се върти в главата токсоплазмоза,като нищо ще съм лепнала нещо след неразумната ми постъпка да прибера улична котка у дома. Banghead

# 231
  • Мнения: 4 954
Повечето хора са се заразили с токсоплазмоза отдавна и имат изграден имунитет. Има само две места в София, където да провериш, ако прецените с лекаря ти, за да знаете какво да правите с котенцето - Рамус и националния център по паразитология, пуска се IgG и IgM в комбинация, в други лаборатории или изследват само първото, или пращат второто някъде, защото е рядък реактив.
Иначе за кървенето - не се притеснявай, колкото и абсурдно да звучи, не защото е нормално, а защото с притеснение няма да решиш проблема. Прибирай се вкъщи, марш в леглото с една комедия и се разсейвай положително до часа ти утре. Пий ношпа задължително, както те посъветваха, разрешени са за бременни, както и фолиева киселина - АБСОЛЮТНО задължително, хапчетата не са отрова, мила, а ако не приемаш фолиева рискуваш мнооооооого.

# 232
  • Sofia
  • Мнения: 247
Естлар, какъв е приема на фк в този случай ?  При нормална и безпроблемна бременност нали е по 2 таблетки на ден ?

# 233
  • Мнения: 4 954
Зависи от разфасовките - 200/400 микрограма на ден. Не се приемат само при рискова бременност. Това е витамин В9, който е необходим за правилното изграждане на невралната тръба на малчовците. При неправилна диета може да го не си го набавяш в достатъчни количества, а някои хора трудно и го усвояват, остави диетата, затова се препоръчва прием на таблетки превантивно за всяка жена, която планира бременност. Приема се до 3-ти месец от бременността. В повечето витамини за бременни или планиращи бременност я има в достатъчни количества, може да си я купите и отделно.

П.С: Така се предотвратява спина бифида, така че - пийте си фолиевата.

# 234
  • Мнения: 832
Повечето хора са се заразили с токсоплазмоза отдавна и имат изграден имунитет. Има само две места в София, където да провериш, ако прецените с лекаря ти, за да знаете какво да правите с котенцето - Рамус и националния център по паразитология, пуска се IgG и IgM в комбинация, в други лаборатории или изследват само първото, или пращат второто някъде, защото е рядък реактив.
Иначе за кървенето - не се притеснявай, колкото и абсурдно да звучи, не защото е нормално, а защото с притеснение няма да решиш проблема. Прибирай се вкъщи, марш в леглото с една комедия и се разсейвай положително до часа ти утре. Пий ношпа задължително, както те посъветваха, разрешени са за бременни, както и фолиева киселина - АБСОЛЮТНО задължително, хапчетата не са отрова, мила, а ако не приемаш фолиева рискуваш мнооооооого.

+1 и аз бих прибавила, не само ФК, а направо витамините - или прегнанткеър, или пренатал - както писах и преди. защото може да имаш недостиг и да други витамини, не само на фолиева!

Освен това, как така нямат часове, кажи им, че е спешно - да те вместят в графика, или просто отиди при друг лекар, защото това е важно!

пиши какво е станало, или най-малкото звънни им и искай да говориш с този доктор и да ти даде наставления - много се ядосах - какъв  лекар е това, да не обърне внимание на бременна жена, която е толкова притеснена!!!!

# 235
  • Мнения: 574
Аз нещо ви изпуснах и сега се връщам да чета. Тези дни не съм влизала във форума, че малкия беше болен някъкъв летен вирус го хвана. Скъсах се от притеснение, че ми вдигна 40  градуса  температура. Но вече сме добре. Покрай тези неща изпуснахме и този месец с опитите че точно съвпадна с овулацията но не ми беше до това. Та сега остава да чакаам лелката и се присъединавам към нечакащите другия месец.

# 236
  • Мнения: 1 391
Аз бих изчакала да се стъмни и бих отишла в спешен кабинет. Там няма как да те върнат, поне ще те видят на ехограф. То как се издържа още един ден в неведение.... Shocked

# 237
  • Мнения: 699
Здравейте , момичета!
 Клара дано всичко да е наред , стискам палци!  Hug
 Гледам , че сте подхванали за комуникацията с мъжете си... Ние понякога се караме , заради нея-просто аз съм си бъбрива и мога за какво ли не да говоря, ММ много неща не му правят впечетление и не намира за уместно, че били за казване  Laughing Иначе за бебеправенето всичко си говориме, да аз съм по активната, защото жената по я викат често за прегледи, изледвания, манипулации.... Но сега ми направи голямо впечетление ММ- кара ме да лежа повече след секс, даправя или не правя нещо, кога да правим секс, направо изумява Simple Smile
 При мен почна овчия апетит от три дни и ми замерисва, че езък за дигането на краката  Mr. Green какво да се прави, ин витрото се задава.... Тя и моята майка ме урочасва- навила си е на пръста и толкова й е огромното желанието и аз да правя си ин витро, че да имам две деца, като сестра ми. Сега на рождения ми ден, пак ми го пожела. Днес си викам- ей затова не ми става толкова време по нормален начин !!!
 
 

# 238
  • Мнения: 656
Здравейте, милички.
Julcy не съм правила тест, този месец съм си казала, че ще правя чак ако ми закъснее. Омразна ми да гледам само една черта.
Klara  Hug почивай си повече, но малко по късно отиди на спешен кабинет.
vitaminka наистина е така, подсъзнанието си играе лоша шега с мен.
И ММ не споделя много много, а като ме види че чета за бебеправене и забременяване, казва че съм изперкала вече. Да съм спокойна и септември ще направим СГ и снимка на тръбите. Но аз не мога да съм спокойна, като майка ми постоянно ме вкарва във филми, че съм имала някакъв проблем щом досега не се е получило.

# 239
  • Мнения: 1 487
Гледам за мъже и майки си говорите. ММ вчера 3 пъти ми каза, че съм неадекватна щото си държа краката вдигнати. За него това са глупости. До скоро бебеправенето му беше тема табу, направо се изнервяше като я повдигна, но взе да омеква след като видя, че не става и с очертаващите се потенциални проблеми при мен. От време на време изтърсва нещо, което ме кара да реагирам  Shocked, с което разбирам, че и той го мисли и се вълнува. Например ни в клин, ни в ръкав ме пита нещо за бременност или дали ми харесва дадено име. Последното беше, купил ми той един голям плюшен мечок и го ползва за възглавница да го мачка и вчера го слага между нас на спалнята и ми казва - да свиквам да спи нещо между нас. После трябваше да обяснявам за рисковете и ползите от спането на бебе с родителите си, но все пак се зарадвах на тази му нагласа.
Виж майка ми е друга бира, тя е от онези хора, които в стремежа си да те успокоят могат да ти наговорят глупости, които нараняват. Затова и спрях да обсъждам темата с нея. Скоро станах на 29 и тя намери за нужно да ми изтърси, спокойно ще стане, но ще родиш на 31. Нямам си и на идея къде какво е чела, на врачки ли е ходила, ама просто много ме жегна, що за глупости. едва ли това е най-успокояващото нещо, което може да чуе човек.
Съжалявам за оплакването, но и аз като повечето тук мога да си излея душицата пред вас.
 

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт