Увеличени лимфни възли при бебе на 6 месеца

  • 1 570
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Бебето ми е на 6 м и на физиотерапията вчера казаха,че е с увеличени възли на врата. Днес педиатърът каза,че е нормално,заради микробите ,които лапа с играчките.Назначи за всеки случай пълна кръвна картина и диференциално броене. Резултатите в понеделник.Но аз се притеснявам.Има ли с подобен проблем хора или сблъскали се преди с това?

# 1
  • Мнения: X
 В нашата отчетна имаше детенце с подобен проблем. Лежаха в болница и пият антибиотик.

# 2
  • Мнения: 8 953
А защо ходите на физиотерапия? Боледувало ли е скоро детето? Възелът един ли е или?

При болно гърло или друга инфекция често се случва да се увеличат лимфните възли на врата. След оздравяване се прибират мн бавно, с месеци.

А моята дъщеря има един, който си седи така увеличен. Педиатърката казва, че понеже е слабичка и затова се наблюдава така отчетливо.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 261
И моят син има. Според педиатъра е нормално, така съм и чела. Важното е възелът да е подвижен, а не сраснал, сравнително малък (срещала съм размер до лешник, че е нормален), неболезнен. Доколкото съм чела се дължи на все още незрялата имунна система, която по този начин реагира на бактерии, вируси и подобни от всякакъв род, на растящи зъбки, също и на тънката кожа и слаби вратлета на децата, които карат възелчетата да изпъкват. Увеличават се лесно, а се прибират много бавно. Спокойно си изчакай резултатите от изследванията.

# 4
  • Мнения: 19
Детето боледува от коклюш преди 3 месеца и от вирусна инфекция после.Ходим на физиотерапия ,заради спането на 1 страна.Само на ляво спи.Днес педи ги опипа и за нея не са притеснителни,но пуснахме кръв за мое успокоение. Пълната кръвна е отлична.В понеделник чакаме диференциалното броене на левкоцитите.

# 5
  • Мнения: 8 953
Спокойно, не изглежда да има причина за притеснение!

А коклюша, доколкото зная е много упорита и продължителна кашлица, та не е изключено да има нещо общо.

Общи условия

Активация на акаунт