С какво ви дразнят свекървите- 34

  • 54 942
  • 772
  •   1
Отговори
# 285
  • при късмета
  • Мнения: 24 122
Или пък приемането на храна от свеки се  тълкува от такива снахи като слабост и излишно сближаване на отношенията, допускане в личното пространство, ММ няма да оцени по достоинство  манджите на скъпата на сърцето му, защото няма да я забележи като има и друго за ядене и т.н. и т.н.  

 ooooh! Това, като причина, може само главата на свекърва да го роди. На снаха - никога.

Причината за сърденето, пак е опита на свеки да се наложи. И то, като изрично й е казано, че не искат младите да взимат храна.
Както виждаш в тази насока се оплакват, само снахи, които изрично са казали, че не искат или тактично са отказали няколко пъти. Къде ти свеки ще разбира от тактичност.

Тези които приемат, изказват и благодарност.
Къде видя злоба? Не е злоба, а пак казвам неразбиране от страна на свекървата. Не можа да очаква снахата да е благодарна, за нещо за което е била благодарна преди 50 години, самата тя. Няма как да го очаква. Променило се е всичко. И приоритети и манталитет и мислене на младите, всичко. Просто възрастните не искат да го приемат или са неспособни да го възприемат. Но проблема си остава при тях.

Аз от свекър ми не съм получила, абсолютно нищо с изключение на една саксия и то за рожден ден. Това за 9 години.Нито му се сърдя, нито очаквам, това за протокола. Но съм благодарна, че е съобразителен в много други отношения. Моите и на сина му възгледи се разминават на около 90% по всички въпроси, но и не си помисля да се налага. Даже си изказваме противоположните гл. точки без да се стига до скандали, даже всеки път. Събразява се човека. Когато счетем за нужно ние се събразяваме.

# 286
  • Мнения: 5 367
МА КО, ние с теб сме на различно мнение по доста конкретни случаи, описани в тази тема. За теб аз съм свекърва с остарели разбирания, за мен ти си снаха, която мисли , че САМО младите са прави, напредничави, съвременни. Ами извинявай, ама няма как да се съглася с това, просто защото виждам доста снахи, които не знаят какво искат и са вечно недоволни по презумпция или има  съществена причина за недоволство , а най-вече  да се правят на интересни и си се издигат в своите собствени очи.
Какво лошо има в това родители и деца да си са близки, след като в тоя жесток свят в нашето съвремие, не можеш да бъдеш сигурен в никой и в нищо. Никой не е застрахован, че лошото никога няма да го стигне. И ако няма човек наистина близък, на кого да разчита?  Затова, хайде да не хвърчим високо в облаците, защото не дай Боже, почнем да падаме, много е страшно да няма кой да смекчи удара в земята.

Последна редакция: нд, 27 юли 2014, 17:12 от K.A.G.

# 287
  • София
  • Мнения: 28 896
Скрит текст:
МА КО, ние с теб сме на различно мнение по доста конкретни случаи, описани в тази тема. За теб аз съм свекърва с остарели разбирания, за мен ти си снаха, която мисли , че САМО младите са прави, напредничави, съвременни. Ами извинявай, ама няма как да се съглася с това, просто защото виждам доста снахи, които не знаят какво искат и са вечно недоволни по презумпция или има  съществена причина за недоволство , а най-вече  да се правят на интересни и си се издигат в своите собствени очи.
Какво лошо има в това родители и деца да си са близки,
Скрит текст:
след като в тоя жесток свят в нашето съвремие, не можеш да бъдеш сигурен в никой и в нищо. Никой не е застрахован, че лошото никога няма да го стигне. И ако няма човек наистина близък, на кого да разчита?  затова, хайде да не хвърчим високо в облаците, защото не дай Боже, почнем да падаме, много е страшно да няма кой да смекчи удара в земята.


Тук ще се включа.
Поне в последните страници, никой не е твърдял такова нещо.

# 288
  • при късмета
  • Мнения: 24 122
В никакъв случай няма нищо лошо в това младите и старите да са близки. Нито го мисля, нито съм го казала.
А според теб близки значи, безпрекословно съгласяване с възрастните, ама и това не е.
Казвала съм много пъти, че разбирателството е важно, но според мен разбирането трябва да дойде от възрастните.
Просто не могат да разберат, че това което е било валидно за тяхното време не е валидно сега. По тази причина не могат да дадат адекватен съвет, а ги налагат всячески. Младите живеят по други критерии, които възрастните не само, че не са способни да разберат, а отричат яростно.
Не разбират, че се опитват да връщат младите в 18 век, там е проблема. Никой от младите не иска да се връща там.
За това старите разбирания за старите, новите за младите. Старите няма да приемат новите така или иначе, просто трябва да не налагат старите на децата си.

Понякога може да си мислим, че някой не знае какво иска и, че мрънка от нямане какво да прави, но може мрънкащия да не иска за вади кирливи ризи и това мрънкане да е породено то нещо много по-значително. Или не сме достатъчно близки с мрънкащия, че да ни споделят истинската причина.

Аз и в тази тема, като преценя, че някой просто си мрънка, не му набивам канчето какъв е лигльо и няма основания да се оплаква. Просто го подминавам. Все пак темата е за оплаквания от свекърви. Хората си пишат по нея, колкото и незначителни да се струват на някои оплакванията

# 289
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
В никакъв случай няма нищо лошо в това младите и старите да са близки. Нито го мисля, нито съм го казала.
А според теб близки значи, безпрекословно съгласяване с възрастните, ама и това не е.
Казвала съм много пъти, че разбирателството е важно, но според мен разбирането трябва да дойде от възрастните.
Просто не могат да разберат, че това което е било валидно за тяхното време не е валидно сега. По тази причина не могат да дадат адекватен съвет, а ги налагат всячески. Младите живеят по други критерии, които възрастните не само, че не са способни да разберат, а отричат яростно.
Не разбират, че се опитват да връщат младите в 18 век, там е проблема. Никой от младите не иска да се връща там.
За това старите разбирания за старите, новите за младите. Старите няма да приемат новите така или иначе, просто трябва да не налагат старите на децата си.



Разбирателството трябва да е двупосочно и приоритет и на двете страни.
Като младите са толкова съвременни защо масово живеят заедно с възрастните под един покрив като в 18-ти век? Нима това не е остаряла традиция? Или просто младите си взаимстват само традициите, които са им угодни, а всяка традиция, която не им отърва, се окачествява като старомодна.
Да, темата е за оплаквания, но мисля и за взаимопомощ. Няма лошо в темата освен мрънкане за глупости да има и малко обективност.

# 290
  • Мнения: 42
Време е и аз да се включа при вас, в началото със свеки се разбирахме и до сега и 1 лоша дума не сме си разменили, но почвам много да се дразня, че не се съобразява с моето мнение ама хич. Така, очаквам второ бебче след няколко седмици а нямам нищо за него, защото свеки каза, че тя ще ми донесе нещата от каката като доиде да види бебето. Тя има голяма къща и настояваше тя да ги пази нещата хем и ако дъщеря и забременее да са и под ръка.  Живеем на 700 км 1 от друга и моя мъж ходи вече 3 път до там, по телефона говоря с нея обяснявам, да ги даде нещата, че искам да ги приготвя за бебка, да из перя и изгладя, казва ми ок и ММ все е с празни ръце, не се сещала къде са ама като идвала да види бебето щяла да ги донесе....пуст инат значи. Второто в техния град имаме малък апартамент от които тя има ключове ако и се наложи, да ама един неин приятел имал много нужда и му дала да го ползва докато си стъпи на краката. Всичко ми е там, заради работата на мъж ми се местим много често почти 2 пъти в годината и се местим само с най необходимото и всичко ценно сме си оставили там. А на мен ми се сервира при свършен факт, за нищо не ме зачита. И третото дето вече ми прикипя поиска заем от Мм и няма проблем, има му тя банковата сметка и достъп, трябваше да живеем седмица на хотел докато оправят апартамента в новия град тва миналия месец, тръгваме да теглим пари иок, сметките празни ама до дупка а никои нищо не знае и сме с малко дете. Като видя Мм му падна шапката, изтеглира 4 пъти повече от поискането, и мен ме лъже вика аа аз само 500 имам да връщам Sad(((. Тя всичко ще върне ама бива ли да се чудим от къде и как и подпукахме кредитните карти сега сумати време разправии, направо  не знам, каквото си реши тя тва е по 1 или друг начин #Cussing out Не знам до кога ще си мълча не искам да се карам с нея децата ми нямат друга баба ама прекалява вече не издържам, чак и сама се навивам. Извинявам се за дългия пост

# 291
  • Мнения: 2 160
Питам се , какво мотивира една жена да "обгрижва" младите с готвена храна  постоянно ?
Единствения нормален отговор за мен е - помощ в домакинството.Няма лошо, но всичко с мярка.
Тази помощ би се оценила в определен момент, когато е поискана, а не натрапена.
А ако не е помощ, то говори за жени без странични интереси.
Освен свекърви има и доста тъщи, които робуват в кухнята.Лично познавам повече тъщи, които
дондуркат щерката до откат, включително отглеждат и правнучетата им !

# 292
  • София
  • Мнения: 28 896
... И третото дето вече ми прикипя поиска заем от Мм и няма проблем, има му тя банковата сметка и достъп, трябваше да живеем седмица на хотел докато оправят апартамента в новия град тва миналия месец, тръгваме да теглим пари иок, сметките празни ама до дупка а никои нищо не знае и сме с малко дете. Като видя Мм му падна шапката, изтеглира 4 пъти повече от поискането,...

 Shocked Сигурни ли сте в това? Защото ако е така...  ooooh!

# 293
  • София
  • Мнения: 5 499
Младите живеят по други критерии, които възрастните не само, че не са способни да разберат, а отричат яростно.
Не разбират, че се опитват да връщат младите в 18 век, там е проблема. Никой от младите не иска да се връща там.
За това старите разбирания за старите, новите за младите. Старите няма да приемат новите така или иначе, просто трябва да не налагат старите на децата си.

По някаква причина не преставаш да наричаш свекървите "стари". Ами приеми, че има свекърви, които ама въобще не са стари. Аз например имам наборки, които тепърва на моята възраст дундуркат първо малко дете и тепърва се събират да живеят с някого. Аз обаче съм млада свекърва. Така че това, което пишеш, е най-малкото невярно. Защото аз много добре разбирам съвременния живот - и аз го живея все пак, не съм се оттеглила в манастир. Wink Имам и други мои приятелки, които станаха "свекърви" - пиша го в кавички, защото синовете им живеят с жени, без да са женени. Но това, както знаем, няма значение. Фактът е, че остаряло мислене има поколението над 60-70 години.

Явно ти не си от най-младите снахи, за да пишеш това, което пишеш и щом смяташ, че свекървите са едни стари глупачки, които и представа си нямат от съвременния живот. Wink

Последна редакция: нд, 27 юли 2014, 18:28 от Popule

# 294
  • Мнения: 42
Да Миленка, проверихме сметката преди няколко дни и то си показва кои колко е пращал и на кои светки, даже Мм ме викна да видя, мисля си че и е малко трудно да пусне контрола над сина си или, че вече не е толкова голяма част от живота му.  Преди тя се е грижила да му помага да се мести, да плаща сметките, с неговите пари де а вече няма нужда толкова и никога с никои не се е съобразявала. И пак я оправдавам за бои съм, но няма нищо по лошо от озлобена и пренебрегната свеки.

# 295
  • София
  • Мнения: 28 896
Да Миленка, проверихме сметката преди няколко дни и то си показва кои колко е пращал и на кои светки, даже Мм ме викна да видя, мисля си че и е малко трудно да пусне контрола над сина си или, че вече не е толкова голяма част от живота му.  Преди тя се е грижила да му помага да се мести, да плаща сметките, с неговите пари де а вече няма нужда толкова и никога с никои не се е съобразявала. И пак я оправдавам за бои съм, но няма нищо по лошо от озлобена и пренебрегната свеки.

Да пускаш човек в чужд апартамент, без съгласието на собствениците, е наглост. Но да теглиш повече пари от чужда сметка е... Защо ѝ давате ключ, защо ѝ давате достъп до сметките си?

# 296
  • Мнения: 42
Ами не сме очаквали такова нещо...то никои нормален няма и да си го помисли даже, за апартамента да ходи да събира пощата и да наглежда и беше оставен а за банката, плащала е преди сметките на ММ от неговия си акаунт и той нормално според мен, не си е сменил пароли и т.н. от майка си ли да се крие хахахатака си е мислил.  То няма проблем закъсала закъсала ама като се уговарят за 1 сума да си държи на думата.

# 297
  • София
  • Мнения: 5 499
Ами не сме очаквали такова нещо...то никои нормален няма и да си го помисли даже, за апартамента да ходи да събира пощата и да наглежда и беше оставен а за банката, плащала е преди сметките на ММ от неговия си акаунт и той нормално според мен, не си е сменил пароли и т.н. от майка си ли да се крие хахахатака си е мислил.  То няма проблем закъсала закъсала ама като се уговарят за 1 сума да си държи на думата.

А ти сигурна ли си, че той не се прави на утрепана мишка? Може да са се уговорили неща, които ти не знаеш? Питам само, без да се заяждам. Peace

# 298
  • Мнения: 5 367
Според мен възрастта няма  решаващо влияние над разбиранията. По-вярното е, че разбиранията се определят от начина на живот. Дори тази  тема го доказва.

А като погледна как някои снахи се изразяват в писмена форма!!! Язък им за младостта и претенциите!  

# 299
  • Мнения: 42
Ами поне по негови думи не са, но и той няма на сила да се докара до празна сметка, като знае че сме на хотел и после тези кредитни карти ще ги оправяме бая време

Общи условия

Активация на акаунт