С какво ви дразнят свекървите- 34

  • 54 926
  • 772
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 2 105
В малкото случаи, в които се виждаме, свекърва ми с отварянето на устата започва да опява колко са зле финансово (което не е така), а ние колко сме добре (което пак не е така, но просто ние не се оплакваме от нищо). Предполагам, че го прави от страх да не вземем да им поискаме нещо случайно. Зълвата е 30+ и си я издържат от-до, само че това никога не се коментира.
Така че ми е позната тая ситуация и наистина е много дразнеща.

# 361
  • Мнения: 474
Ах,колко познато само  ooooh!

# 362
  • Мнения: 13 770
И на мен ми е познато Laughing
Но това не променя факта, че отивайки някъде на гости е редно да носиш подарък на домакините и задължително на детето, ако има дете. Независимо колко те е издразнила свекървата.

# 363
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
В малкото случаи, в които се виждаме, свекърва ми с отварянето на устата започва да опява колко са зле финансово (което не е така), а ние колко сме добре (което пак не е така, но просто ние не се оплакваме от нищо). Предполагам, че го прави от страх да не вземем да им поискаме нещо случайно. Зълвата е 30+ и си я издържат от-до, само че това никога не се коментира.
Така че ми е позната тая ситуация и наистина е много дразнеща.



Следващия път като ти прави разбор на финансите й обясни, че това е нещо лично и няма как да знае кой колко е добре, при положение, че нито ти гледа фиша/извлечението на заплатата, нито ти знае всичките разходи. Много мразя някой да ми се бърка в доходите и който опита, веднага бива сектирдосан.

# 364
  • Мнения: 13 191
И на мен ми е познато Laughing
Но това не променя факта, че отивайки някъде на гости е редно да носиш подарък на домакините и задължително на детето, ако има дете. Независимо колко те е издразнила свекървата.
Почти не ни се случва, идвайки на гости някой да носи нещо на децата.

# 365
  • Мнения: 550
Моята свеки и тя много обича да прави разбор на нашите финанси. Винаги оплаква големия си син че нямал пари горкия, а той няма защото не работи  Mr. Green Вече не и обръщам много внимание защото ми е ясна, но някога дразни и ми идва в повече нейното вайкане за детенцето което няма (детенцето е на 33 г) Laughing На мнение съм че кой каквото си надроби това ще сърба. Никой не е в състояние да ме убеди, че трябва да съчувствам на хората който нямат.

# 366
  • Мнения: X
Popule , нали не твърдиш, че всички, хвалещи се от свекървите си, лъжат?

# 367
  • Мнения: 211
Аз като минала през 2 огъня (2 свекърви  bowuu) ,се научих да ги работя по техният си начин.
"Пей си Пенке ле, кой ли те слуша...."
  Това с номер 2 : Отиваме на гроба на мъжът и, чистим преливаме , аз работна снаха пара се вдига..... По едно време се обръща и ми вика : "Ти,да отидеш при мъжа ми ,да видиш дали е хубаво, че после да отида и аз"  #Crazy Това една от леките и изцепки. Отговорих и подобаващо"Ти нали много си го обичала и ти ли липсва......Отивай."  #2gunfire


# 368
  • София
  • Мнения: 2 105
miss july, тя обича да въздъхва: еееех, добре сте си вие Mr. Green
Или: няма от какво да се оплаквате.
Тва са любимите реплики.
Ужасно си дели децата, ужасно. Толкова е жалко, че няма накъде Tired

# 369
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Моята свеки и тя много обича да прави разбор на нашите финанси. Винаги оплаква големия си син че нямал пари горкия, а той няма защото не работи  Mr. Green Вече не и обръщам много внимание защото ми е ясна, но някога дразни и ми идва в повече нейното вайкане за детенцето което няма (детенцето е на 33 г) Laughing На мнение съм че кой каквото си надроби това ще сърба. Никой не е в състояние да ме убеди, че трябва да съчувствам на хората който нямат.

Марианка, не случайно на такива жени, децата им са вечните жертви. Когато цял живот толерираш мързела на децата си, вместо да ги накараш да се стегнат, да се трудят по-упорито, да си поставят цели и да ги постигат, се получава така. На моя приятелка мъжа й е кръгъл неудачник, не дава пет лева за издръжката на детето си, работи за мижави пари /които отиват до стотинка за двете му таратайки/, но майка му постоянно се жалва "как все не му вървяло на детето", как не случил на жена /а въпросната жена си опъва сама, гледа си детето, сама го издържа, не спи по цели нощи, докато детето е болно, докато мъжа й хърка до нея, домакинства и т.н/. При такива жени неслучайно децата им са вечните неудачници. Когато знаеш, че всеки твой провал се толерира и няма да има последици - за какво да се напъваш. Като може да си на 33г. и да не работиш и мама няма да има нищо против, даже напротив - ще те жали как нямаш късмет, ще те храни и пои, за какво да се напъваш!?

Marleen , като каже свеки следващия път "Добре сте вие", й отговори "Да, супер сме. Също като другия ти син". И като каже "Ама те нямат пари, вие сте по-добре" й репликирай "Ти пък от кога имаш достъп до банковата ми сметка, че знаеш с какви пари разполагаме и колко сме по-добре".

Gapamilo9292, тя свекърва ти от много отдавна те е надушила, че си мека мария и затова ти се качва на главата. Трябваше да й обясниш, че след като парите излизат от твоя джоб, ти ще прецениш от къде и какво ще купиш. С мълчане и трупане нищо не се постига, а за дразнителят това е зелена светлина да продължава да дълбае и да изнаглява.

# 370
  • София
  • Мнения: 5 499
При такива жени неслучайно децата им са вечните неудачници. Когато знаеш, че всеки твой провал се толерира и няма да има последици - за какво да се напъваш. Като може да си на 33г. и да не работиш и мама няма да има нищо против, даже напротив - ще те жали как нямаш късмет, ще те храни и пои, за какво да се напъваш!?

Ами аз, доколкото разбрах, на същата тази свекърва, едното и дете е много успешно, пък другото на 33 е мързеливец? И как става така тази работа - единият супер, другият неудачник, а родителят един и същ? Thinking

# 371
  • Варна
  • Мнения: 7 147
При такива жени неслучайно децата им са вечните неудачници. Когато знаеш, че всеки твой провал се толерира и няма да има последици - за какво да се напъваш. Като може да си на 33г. и да не работиш и мама няма да има нищо против, даже напротив - ще те жали как нямаш късмет, ще те храни и пои, за какво да се напъваш!?

Ами аз, доколкото разбрах, на същата тази свекърва, едното и дете е много успешно, пък другото на 33 е мързеливец? И как става така тази работа - единият супер, другият неудачник, а родителят един и същ? Thinking

Става, става. И още как...
И далеч не е първият такъв случай.

# 372
  • София
  • Мнения: 5 499
При такива жени неслучайно децата им са вечните неудачници. Когато знаеш, че всеки твой провал се толерира и няма да има последици - за какво да се напъваш. Като може да си на 33г. и да не работиш и мама няма да има нищо против, даже напротив - ще те жали как нямаш късмет, ще те храни и пои, за какво да се напъваш!?

Ами аз, доколкото разбрах, на същата тази свекърва, едното и дете е много успешно, пък другото на 33 е мързеливец? И как става така тази работа - единият супер, другият неудачник, а родителят един и същ? Thinking

Става, става. И още как...
И далеч не е първият такъв случай.

Ама чакай сега малко - прочети болднатия цитат. Е, как така става хем на такива жени децата им са неудачници, ама едните, пък другите им са супер-дупери? А жените едни и същи - и едните са им деца и другите. Т.е. - нейният мъж супер, брат му - лузър, ама свекървата виновна, че брат му лузър, ама няма нищо общо, че мъжът й супер. Laughing Айде бе! Wink Що за двоен стандарт?

Последна редакция: чт, 31 юли 2014, 10:25 от Popule

# 373
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
Popule, пак говориш наизуст. Това не само, че го има, но и родителите на въпросните две деца са виновни. Може да не е само свекървата, можи и двамата да са. Това се случва, когато родителите делят децата си. Неминуемо.
А после делят и внуците по същия начин.
Ето така става. Нали всичко розбираш и всичко знаеш. Защо тогава задаваш елементарни въпроси?

# 374
  • Мнения: 25 655
Що за двоен стандарт?

Не двоен, просто ти не следиш играта.  Laughing
Супер-дупер мъжете са отгледани от бабите си, а лузърите - от майките си.
Извод - децата трябва да се гледат и възпитават от бабите, ако искате снахите да са доволни.  Mr. Green
Но пък винаги ме е терзаел въпросът - супер-дупер бабите, отглеждащи супер-дупер съпрузи, баби-свекърви ли са, или баби-тъщи? Много ми е важно да разбера.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт