С какво ви дразнят свекървите- 34

  • 54 953
  • 772
  •   1
Отговори
# 270
  • На десетия....
  • Мнения: 371
Аз бях обещала да се оплача от свеки в началото на темата. Чаках да ми мине малко, че много ме ядоса тогава.  Обажда ми се  и направо започва да крещи " Каква си такава безотговорна майка, че и на нас ни се падна. Първо, ще водиш толкова малко дете на море и второ ще ангажираш цялата отпуска на сина ми" Това на монолог, сигурно имаше и трето и  т.н, но аз затворих телефона и се обадих на ММ да питам какво се случва. Жената имала други планове за нашата почивка, да идем на село и ММ да им помогне да нарежат дървата. Той и обяснил, че е работа за два дни и ще отиде, някоя събота и неделя, но сега просто няма как да стане. Та според нея, аз съм виновна, че сина и е отказал да отиде. После звъня още няколко пъти, но аз не вдигнах. От както сме на морето не е звъняла.
Относно гледането, бих и оставила малката, ако нямам друг избор. Но дори собствената и дъщеря избягва вече да и оставя детето си, защото му се угажда за всичко. Последния път не искал да се къпе и така цяла седмица, ама тя не искала да и се сърди и за това не го насилвала. И колкото да и обясняваш, че обичта си е обич, но има и разрешени и забранени неща, тя си знае нейното.

# 271
  • при късмета
  • Мнения: 24 128
KuKumqlka, свекърва ти се изкачи на челните места в темата за малоумие  ooooh! Ако бях аз, щях да я наредя хубаво. Щях да й кажа, че друг трябва да потърси да й нареже дарвата, че и да си плати за това. Щях и да изтъкна, че този път наистина аз ще съм причината. Ще се научи за друг път да не прави планове за чуждо семейство и да се държи възпитано.
И защото по-назад стана дума за възпитание, това е на старите. Смятат, че младите са им длъжни го изискват от младите. Ето го типичния пример.
Няма да получат уважение по този начин, а точно обратното

# 272
  • Мнения: 5 435
Лошото е, че възрастните си мислят, че младите са им длъжни за цял живот и че трябва да се съобразяват с всички техни нужди. Нямам против, но всичко си ма граници.
Пример от преди месец, свекървата ми звъни,че брат и се обадил да отиде до село да набере праскови,че имало много. Тя звъни на мен защото я е страх,че мм ще я отреже, тъй като е на работа и се занимава с куп други неща. Съответно тя държи да се отиде на същият ден, казах и че няма как да стане, ако иска ще отидем на другия ден сутринта, тя ми каза,че е късно и ми затвори телефона.
На другия ден аз излизам по други задачи, а тя отишла у нас да ме търси видиш ли кога ще ходим до селото! ММ ми звъни защо съм излязла като сме се разбрали да ходим някъде. Толкова разправии за едни праскови, а можеше да каже "ок ще отидем когато ви е удобно". Ама не трябва да е на нейното. В крайна сметка свекито отиде след два обаче със зетя... Mr. Green

# 273
  • Мнения: 2 141
Лошото е, че възрастните си мислят, че младите са им длъжни за цял живот и че трябва да се съобразяват с всички техни нужди. Нямам против, но всичко си ма граници.

От тази тема оставам с впечатление, че и доста млади смятат, че възрастните са им длъжни цял живот.

# 274
  • Мнения: 2 236
И моята свекърва планува тайно ремонти и други подобни, съобразно отпуската на ММ, без той да знае естествено. Настава луд спор и накрая той пак кляка и става на нейното.
Само да подчертая, че когато тече ремонта, тя заминава... в чужбина  Laughing

# 275
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Лошото е, че възрастните си мислят, че младите са им длъжни за цял живот и че трябва да се съобразяват с всички техни нужди. Нямам против, но всичко си ма граници.

От тази тема оставам с впечатление, че и доста млади смятат, че възрастните са им длъжни цял живот.

Абсолютно е така и честно казано тези случаи са ми много по-дразнещи. Мога да допусна, че възрастните често ги хапе коня от годинките; някои от тях са прости селски хора; трети още не могат да свикнат, че милото им синче вече е пораснало и си има ново семейство. Само, че не мога да разбера как млади хора, които претендират да са съвременни, модерни и интелигентни, създават семейства и си правят тънките сметки как единия родител ще им дава наследствен апартамент или ще отидат да живеят наготово, другия ще му гледа детето и на всичкото това - възрастните да се съобразяват с младите, сакън да не ги ядосат в дома, който не е техен и където не им е мястото.

# 276
  • Мнения: 284
Здравейте,нова съм във форума,но Ви чета мнооого,мноогоо отдавна.
ПО темата- моята свекърва е душа човек,или по-точно беше допреди година и нещо,докато не се изнесохме. Оттогава е непрекъснато звънене,имате ли нещо за ядене,елате да вземете това,онова и т.н. #Crazy
Деца все още нямаме,а като й откажа и започва едно жалване на синчето й,на мъжлето й, че и на щерката й. Все едно сме умрели от глад,нямаме пари и прочие,но не ми се извърта все още да й кажа че не сме като дъщеря й-хрантутници!!!
Та така де, не е от най-злобните,но все пак много дразни.

П.С. Ако има тема за свекъри и зълви......за там много материал има  #2gunfire

# 277
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 587
Имайки предвид, че сигурно си 90-ти набор, разбирам те. Ама от позицията на човек с 20 годишна връзка и 15 години брак, знаеш ли колко е хубаво мама или свеки да ти сготвят и да те привикат да го вземеш? Или пък да ми купи кг хубаво месо, или пък да направи десетина компота, или дори 2 шоколада за децата да са... И аз искам за това да ми се обаждат, ама е твърде рядко, твърде!

# 278
  • Мнения: 284
Да,със сигурност е много по-добре от това да не те считат за жив Simple Smile Но проблемът тук е,че в началото всичко взимах,после тактично отказвах или други извинения. Става въпрос за това,а аз съм й го обяснила доста изчерпателно,че ние сме цял ден на работа,често хапваме навън,а вечер ако вечеряме е салатка,с нещо набързо приготвено,в смисъл трябва да хвърлям храна. Ние сме живели 3 години заедно с тях,много добре знае че ако имам нужда от нещо,ще поискам. Въпросът е в това че после се оплаква на този и онзи,а на мен не ми е много приятно.
Живеем самостоятелно почти 2 години,и бях редовна студентка,ММ се оправя отлично сам,а ни дели 1 улица. Трябва да се досеща сама предполагам,че се оправяме и сами.
Само не ме вземайте за някоя неблагодарница сега  newsm47

# 279
  • Мнения: 46
Dessyy90,ами вземете я тази храна и я оставете до някой контейнер.
Има толкова гладни хора...Така и свеки ще е доволна и ще се избегнат излишни диалози.
Чета от няколко дни темата и се чудя-така ли изглежда съвременната,интелигентна/образована/българска снаха???... newsm78  Или?...

# 280
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте,нова съм във форума,но Ви чета мнооого,мноогоо отдавна.
ПО темата- моята свекърва е душа човек,или по-точно беше допреди година и нещо,докато не се изнесохме. Оттогава е непрекъснато звънене,имате ли нещо за ядене,елате да вземете това,онова и т.н. #Crazy
Деца все още нямаме,а като й откажа и започва едно жалване на синчето й,на мъжлето й, че и на щерката й. Все едно сме умрели от глад,нямаме пари и прочие,но не ми се извърта все още да й кажа че не сме като дъщеря й-хрантутници!!!
Та така де, не е от най-злобните,но все пак много дразни.

П.С. Ако има тема за свекъри и зълви......за там много материал има  #2gunfire

Просто й казваш, че си сготвила много ядене и ако вземеш нейното, няма да има кой да яде цялата тази храна и ще се наложи накрая да хвърлиш част от нея. Или ако не живеете много наблизо, да обясниш, че не ви е удобно да ходите до тях да взимате храната, защото си имате ангажименти, уморени сте и пр. Или направо да й заявиш, че не ти е удобно и че целта да живеете самостоятелно е да се оправяте сами, а не да влачите тенджери из града като социален патронаж. Или за по-лесно да оставиш мъжа ти да се оправя с майка си.
Като цяло свекърва ти нищо лошо не ти прави. Ако смяташ, че утре няма да ти го изкара през носа това даване на храна, не виждам лошо това да ви приготвя понякога нещо за хапване.

# 281
  • Мнения: 285
Незнам за вас, но на мен ми става много хубаво като ни донесе
нещо сготвено от нея. Не обичам да готвя, правя го редовно обаче.
Дори и да има храна вкъщи, винаги се радвам на нейните манджи. Нека
не бъдем неблагодарни, наистина. Peace

# 282
  • Мнения: 5 374
 Или пък приемането на храна от свеки се  тълкува от такива снахи като слабост и излишно сближаване на отношенията, допускане в личното пространство, ММ няма да оцени по достоинство  манджите на скъпата на сърцето му, защото няма да я забележи като има и друго за ядене и т.н. и т.н. А ако въпросната храна я даде мама, се приема като загриженост, да отмени дъщерята, за да има време тя да си почине или да излязат с ММ на разходка , вместо  да стои в кухнята.

Ей, богу! Не разбирам що за хора са някои съвременни снахи- ако им се помага и  им се  дава, лошо, ако не им се помага и не им се   дава, пак лошо. Най -добре е , ако свеки изчезне  някъде на друга планета, за да не дразни снахата нито с даването, нито с недаването.
 Що толкова  се е случило на такива млади жени или как точно са възпитавани, та психиката им е толкова нагнетена с негативизъм и  таят толкова злоба в сърцата си към жената родила и отгледала мъжа до тях?! И по наше време преди 20 или 30 г. е имало  търкания, ама такова чудо, не беше!

# 283
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
K.A.G., около мен повечето примери са сякаш за неблагодарни и злобни снахи, от колкото за досадни и гадни свекърви. Просто става въпрос за типични кривиндели, които гледат само себе си, които смятат, че всички са им длъжни, които са егоцентрични и неблагодарни. На едната й дали апартамент и й помагат в отглеждането на детето - тя пак има за какво да се оплаче от свекървата. Веднъж беше извикала свекърва си да й помага с децата и домакинството, защото се беше наложило. Е, то не беше оплакване каква била смотана, какви гадни манджи готвела, как се туткала и пр. Аз слушам и мълча. Ами такава си е жената. Като не ти харесва, си взимаш домашна помощница, цакаш едни пари и правиш забележки на воля. А най-наглото е, че масово от снахите оплюват свекървите, докато последните им гледат децата или правят други жестове за младите.
Моята свекърва никога не ми е дала нищо. Ама буквално нищо за 11г., нито съм видяла някаква помощ от нея за нещо. Въпреки това не изпитвам лоши чувства към нея. Напротив - уважавам я, като се видим винаги ме посреща, прегръща и целува, постоянно ми прави комплименти. Това е достатъчно за мен - доброто отношение и уважаване на личното ни пространство. Нищо не искам от нея и с нищо не ми е длъжна. Длъжен ми е само нейния син.

# 284
  • Мнения: 2 236
Много сте крайни. Момичето каза, че няма време да минават след работа и от там. То няма да е само на вратата, ето ти, дай ми. Ще се забавят повече.

Тя темата е като яйцето и кокошката. Кой е по- зъл, снахата или свекървата. Хора всякакви на тоя свят, да не обобщаваме. Все пак темата е с какво ме дразни свекървата.

Общи условия

Активация на акаунт