С какво ви дразнят свекървите- 34

  • 54 927
  • 772
  •   1
Отговори
# 315
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Много ми е нагла следната тенденция. Дразните се, че възрастните карали младите да се чувстват длъжни, обаче не се дразните, когато младите карат възрастните да са им длъжни, когато се натрисат в домовете им. Дразните се, че свекърите занимават мъжете ви и си пъхат носовете в семействата ви, но не ви е неудобно да си напъхате вашите носове в техните къщи и да ги карате да се съобразявате с вашия начин на живот. Егати двойния стандарт.
За мен мъж, който предлага брак и прави деца, а няма 200лв за квартира, не е никакъв /отговорен/ мъж. Ако съм с доходи, недостатъчни за собствената ми издържка, последното нещо, което ще ми дойде на акъла е да се размножавам. Смятам, че заслужавам мъж с чувство за отговорност, а не някакъв сульо, който ми предлага брак и деца, а няма пет лева в джоба и още живее с майка си. Но нямам намерение да убеждавам никого в моите виждания за семейно планиране. Всеки си има глава на раменете.

Merida, какви са тези странни тълкувания. Щом мъжът осигурявал жилището щял да командва и да взима еднолични решения  Rolling Eyes. Страхотна логика. Познавам семейства, в които жената не работи, мъжа е подсигурил жилище..........и е по-нисък от тревата. Не казвам, че това е правилно, но кой и как взима решенията в семейството, зависи от личността на човека, а не от това кой какво и колко е  дал.

# 316
  • Мнения: 6 604
Скрит текст:
Това, което съм коментирала за жилищата е, че всяко семейство трябва да живее отделно и всеки мъж, който претендира да е глава на семейство, следва да осигури такова.  
Като ще става дума за семейство, защо само мъжа да е длъжния да осигури жилище? Като ще е семейство, трябва и двамата да имат грижа да го осигурят.
Скрит текст:
Иначе колкото снаха в къщата на свекърите е на гости, а не у дома си, толкова и в къщата на мъжа си. Така излиза.
Аз не намирам нищо лошо да се живее в жилище, което някой от двамата ще получи така или иначе. Това не позволява по никакъв начин на родителите, на който и да е от двамата, да изнудва, натяква и да се меси в отношенията м/у двамата, възпитанието и отглеждането на детето и т.н.
Да, хубаво е да се живее отделно. Забравяш обаче,че много млади семейства, току що стъпили на краката си, загубиха жилища, работа и още много от 2008г. насам. Повечето които съжителстват с родители са принудени.
По твоята логика, "който не може да си осигури семейството, да не прави такова и да не ражда деца", какво трябва да се случи? Да върнат децата рекламация и да се разведат!
При съжителство имам предвид, че трябва да се гледа за младите. Те трябва да уреждат живота си и да отгледат децата си. На старите им трябва една добра дума (ако са я заслужили, разбира се), да се поинтересуваш как са и в по-тежки случаи, грижа за здравето им.
Младото семейство е това което се съобразява и се грижи за децата и с възрастните едновременно, така че каквото и да са получили, дори жилище наготово е достатъчна компенсация. Натякавания от сорта на "къщата е моя" ще доведат до там, да си умреш сам м/у скъпоценните стени.
Това очаква хора, които единственото нещо, което са направили е да си купят жилище сами и няма с какво друго да се похвалят

На мнението на miss july съм. Ако мъжът претендира да е глава на семейството, то финансовото задължение е само върху мъжа. В противен случай става въпрос за партньори.
Значи,ако мъжа е осигурил жилището, има право да взима еднолично решенията. newsm78
Все си мислех,че връзката е и партньорство. Ама щом сте казали....

Къде съм казала, че според мен, мъжът е глава на семейството? Казвам, че ако претендира да е такъв, то това е свързано с определени задължения за него.



Какво разбираш под "глава на семейството"? Thinking

# 317
  • Мнения: 5 037
Miss jili дано никога не ти се налага да живееш при някой от родителите.Дано никога не оставаш без работа и да се чудиш как да цепиш стотинката.
Все пак не знаем как ще се развият нещата след 5-10г и тогава да правим деца.

# 318
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Miss jili дано никога не ти се налага да живееш при някой от родителите.Дано никога не оставаш без работа и да се чудиш как да цепиш стотинката.
Все пак не знаем как ще се развият нещата след 5-10г и тогава да правим деца.

Дано никога не ме споходи такова нещастие.
Пък ако недай Боже ме споходи ще разчитам на спестяванията си докато си стъпя на краката.
А ако все пак ми се наложи да поживея с родители/свекъри, поне няма да тропам с крак и изявявам претенции в чужда къща.

# 319
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
miss july, не отговори какво трябва да се случи според теб, ако младите са си живяли отделно и по обстоятелства които ги принуждават, живеят в нечии родители, пък и деца вече имат. Тогава какво?
Не отговори и дали си у дома или на гости в жилище осигурено от мъжа ти. Там в чужда къща ли си или може да нареждаш, като в своя?

# 320
  • София
  • Мнения: 28 633
Скрит текст:
Това, което съм коментирала за жилищата е, че всяко семейство трябва да живее отделно и всеки мъж, който претендира да е глава на семейство, следва да осигури такова.  
Като ще става дума за семейство, защо само мъжа да е длъжния да осигури жилище? Като ще е семейство, трябва и двамата да имат грижа да го осигурят.
Скрит текст:
Иначе колкото снаха в къщата на свекърите е на гости, а не у дома си, толкова и в къщата на мъжа си. Така излиза.
Аз не намирам нищо лошо да се живее в жилище, което някой от двамата ще получи така или иначе. Това не позволява по никакъв начин на родителите, на който и да е от двамата, да изнудва, натяква и да се меси в отношенията м/у двамата, възпитанието и отглеждането на детето и т.н.
Да, хубаво е да се живее отделно. Забравяш обаче,че много млади семейства, току що стъпили на краката си, загубиха жилища, работа и още много от 2008г. насам. Повечето които съжителстват с родители са принудени.
По твоята логика, "който не може да си осигури семейството, да не прави такова и да не ражда деца", какво трябва да се случи? Да върнат децата рекламация и да се разведат!
При съжителство имам предвид, че трябва да се гледа за младите. Те трябва да уреждат живота си и да отгледат децата си. На старите им трябва една добра дума (ако са я заслужили, разбира се), да се поинтересуваш как са и в по-тежки случаи, грижа за здравето им.
Младото семейство е това което се съобразява и се грижи за децата и с възрастните едновременно, така че каквото и да са получили, дори жилище наготово е достатъчна компенсация. Натякавания от сорта на "къщата е моя" ще доведат до там, да си умреш сам м/у скъпоценните стени.
Това очаква хора, които единственото нещо, което са направили е да си купят жилище сами и няма с какво друго да се похвалят

На мнението на miss july съм. Ако мъжът претендира да е глава на семейството, то финансовото задължение е само върху мъжа. В противен случай става въпрос за партньори.
Значи,ако мъжа е осигурил жилището, има право да взима еднолично решенията. newsm78
Все си мислех,че връзката е и партньорство. Ама щом сте казали....

Къде съм казала, че според мен, мъжът е глава на семейството? Казвам, че ако претендира да е такъв, то това е свързано с определени задължения за него.



Какво разбираш под "глава на семейството"? Thinking

Това, което е било при бабите и дядовците ми. ПРи тях мъжът е бил главата на сем., което се е изразявало в следното:
Единствено той е трябвало да осигури дом за семейството си;
Единствено той е носил парите в семейството си;
Той е взимал по-важните решения, баба ми е взимала по-"домакинските" решения и е била длъжна да го подкрепя при останалите;
Сещам се още, че едната ми баба ми е разказвала как сутрин е трябвало да стане първа, да му приготви дрехите и да сервира закуската, да го изпрати на работа, на обяд му е носила храна, вечер е трябвало да го посрещне в оправен дом, изчистен, спокойна, усмихната, с топла вечеря... Това са били нейните задължения. За дядовците ми концепцията "и мъжът, и жената работят, но мъжът е главата на сем., защото носи повече пари" би била абсурдна.

ПП Не споделям идеята, че мъжът е глава на сем., но ако я споделях, щях да изисквам да покрива претенциите си. Същото важи и за мен, разбира се.

# 321
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
miss july, не отговори какво трябва да се случи според теб, ако младите са си живяли отделно и по обстоятелства които ги принуждават, живеят в нечии родители, пък и деца вече имат. Тогава какво?
Не отговори и дали си удома или на гости в жилище осигурено от мъжа ти. Там в чужда къща ли си или може да нареждаш, като в своя?

Мисля, че вече отговорих. Прочети поста над твоя.
От години живея в родния си град на КВАРТИРА при наличието на ЧЕТИРИ апартамента, в които спокойно мога да се преселя, ако съм малко по-нахална. Родителите на мъжа ми живеят сами, имат една празна спалня. Има и две баби, които живеят сами. И там има място. Ама от години си плащам наемчето, ходя си по гащи, без да се притеснявам, че някой ще изскочи насреща ми, чистя, когато ми се чисти и не се съобразявам с никого. Още повече пък не ми се налага да правя забележки и да говоря зад гърба на свекъри, баби и дядовци какви са мърльовци и как не се съобразяват с висшочайшата ми особа. И двамата с мъжа ми имаме добри професии, спестили сме някаква сума и се надяваме до година-две да си купим собствен апартамент с пари, които до цента са изкарани с нашия труд.
Изчерпателна ли бях?

# 322
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
Ами не ми е ясно, обърках се.
Значи си на мнение, че мъжа ти е длъжен да ти осигури жилище сам, а сега казваш, че ще го купувате с пари на двамата. Това жилище ще е ваше, а не негово.
Последно мъжа ли е длъжен да осигури жилището или двамата, както аз казах

# 323
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Ами не ми е ясно, обърках се.
Значи си на мнение, че мъжа ти е длъжен да ти осигури жилище сам, а сега казваш, че ще го купувате с пари на двамата. Това жилище ще е ваше, а не негово

Да, с пари на двамата ще е, но 70-80% от парите са основно негови.  Важното е, че с нашия труд и средства го купуваме. Аз съм на мнение, че мъжа ми трябва да ми осигури спокойствие, нормален семеен живот и пълноценна среда, в която да отглеждаме децата си. И като засегнахме въпроса с оставането без работа - била съм без работа две години. През това време мъжа ми ме е издържал, плаща ли сме си наема, не сме взели стотинка назаем, така че не ми давайте примери с оставане без работа. Когато мъжът е отговорен и се грижи за семейството си, ще намери начин да си увеличи доходите, а не да търси в коя къща да се навре наготово. Ето ви глава на семейство.

# 324
  • Мнения: X
Да, на всеки може да му се случи да остане без работа и от сравнителнно добър стандарт да изпадне в нужда, дори  в бедност. Да, може от това лошо стечение на обстоятелствата да се наложи да живее с нечии родители. Но, ако ми се случи на мен, в дома където съм приютена поради тежките обстоятелства ще се чувствам именно приютена. За мен това ще бъде чужд дом, в който съм приютена. Може и да съм благодарна за подадената ръка, но това никога няма да бъде МОЙ ДОМ. У дома си съм само в моя собствен дом. Никъде другаде.

# 325
  • Мнения: 109
Мис Джули толкова е черно и бяло всичко в писанията ти,че само може да се радваш че си случила на читав мъж,че те е изтърпял две години да бездействаш и в същото време да се хвалиш колко самостоятелно живеете.Уж хубава ти е професията пък толкова време в дупка нещо не ми се връзва.Хайде спри да обясняваш на хората да са по-оправни след като ти самата не си такава,а просто мъжът ти осигурява благоденствието ви.

# 326
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
Това
Това, което съм коментирала за жилищата е, че всяко семейство трябва да живее отделно и всеки мъж, който претендира да е глава на семейство, следва да осигури такова.  
не е същото, като това
Аз съм на мнение, че мъжа ми трябва да ми осигури спокойствие, нормален семеен живот и пълноценна среда, в която да отглеждаме децата си.  
Даже спокойния и нормален семеен живот, пак трябва двамата да постигнат. Единия не може да го осигури сам. Както и за същото няма значение къде живеят, ако го няма между тях

# 327
  • София
  • Мнения: 5 499
Да, на всеки може да му се случи да остане без работа и от сравнителнно добър стандарт да изпадне в нужда, дори  в бедност. Да, може от това лошо стечение на обстоятелствата да се наложи да живее с нечии родители. Но, ако ми се случи на мен, в дома където съм приютена поради тежките обстоятелства ще се чувствам именно приютена. За мен това ще бъде чужд дом, в който съм приютена. Може и да съм благодарна за подадената ръка, но това никога няма да бъде МОЙ ДОМ. У дома си съм само в моя собствен дом. Никъде другаде.

Не е добре да се разсъждава така. Ако обичаш даден човек и живееш с него, ще чувстваш като дом всяко място, което обитавате заедно. Дори и хотел на морето за 7 нощувки.

# 328
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Мис Джули толкова е черно и бяло всичко в писанията ти,че само може да се радваш че си случила на читав мъж,че те е изтърпял две години да бездействаш и в същото време да се хвалиш колко самостоятелно живеете.Уж хубава ти е професията пък толкова време в дупка нещо не ми се връзва.Хайде спри да обясняваш на хората да са по-оправни след като ти самата не си такава,а просто мъжът ти осигурява благоденствието ви.

Първо, не съм ходила на работа, защото имах държавни изпити. Ако не си учила право, сигурно нямаш представа за колко тежки изпити става дума. Успях да се подготвя добре, да си взема бързо изпитите, да си намеря работа и да започна да печеля. Учила съм общо 7г. и половина, за да получа добро образование, за да мога да съм обезпечена, без да се налага да хленча на възрастните си родители да ме издържат редом с мъжа и челядта ми. Това, че не съм работила две години, не значи, че после не съм спечелила пари като за 5г. работа.
И не е хвалба, че докато съм учила, мъжа ми ме е издържал. Толкова свикнахме мъжете да са масово мухльовци, че възприемаме като хвалба всеки нормален мъж, който си е гледал и продължава да си гледа семейството. Не е хвалба. Нещо съвсем нормално е.
Аз доколко съм оправна си е проличало. Вадя си сама парите, благодарение на образованието си, което между впрочем голяма част от него си платих сама, като работих на пълен работен ден и учех вечерта. А и да, въпрос на оправност е да си намериш читав мъж  Wink

П.П. Какво значи, че ме е изтърпял. Ако ти си загубиш работата, твоя мъж ще те натири ли  ooooh!

Последна редакция: пн, 28 юли 2014, 00:05 от miss july

# 329
  • Мнения: 284
Темата е, с какво ви дразнят свекървите. Нали за това е-да споделим.какво общо има каква снаха си?! А и всичко е много индивидуално. При мен е това непрекъснато звънене, но нещата имат много по-дълбок корен


Общи условия

Активация на акаунт