Споделете плюсовете и минусите на вашия SUV

  • 6 963
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте момичета.

Предстои ми смяна на автомобила и реших да си взема джип. Обаче сега се започва голямото избиране. Още не съм се спряла на модел, затова бих искала да помоля от личен опит да споделите мнението си за вашия SUV.
Интересува ме марка, модел, година на производство, куб., конски сили, разход на гориво, големина на багажник, стабилност на пътя и т.н.
Ако не ви притеснява много ще се радвам да качите и снимка на модела

Всякакви съвети и мнения ще ми бъдат полезни, затова благодаря предварително  Peace

# 1
  • Мнения: 46
И аз ще следя темата с огромен интере, защото и мен това ме чака.С ММ имаме 4-тири местен спортен автомобил, но вече е ред на по-голяма кола от типа на Hyundai Santa Fe 1 и 2-ра фаза или нещо от този род, но да е бензиново.

# 2
  • Мнения: 15 555
И аз се записвам да следя темата. Дано някой да се включи и да разкаже нещо интересно  Peace

# 3
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
Аз имам Hyundai Santa Fe , годината на производство е 2008, дизел, 155 к.с и най-важното автоматик  Mr. Green. Разхода зимата  е около 12-13/100, а лятото 9-10/100, извънградско пада под 7/100 (ако я карам аз, при мъжа ми разхода върви нагоре). Лично за мен е много удобна, с голям багажник, който вече не ми стига  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 46
Ние с ММ също сме се насочили към Santa Fe, но около 2005-2006г с по старата муцуна.Много чета по форумите и са много качествени SUV.С разликата, че ние търсим бензинова и да не е автомат.
Дръг модел, който е много качествен е Honda CR-V бензин 150к.с. с газ.Изключително здрав SUV.

# 5
  • Мнения: 15 555
А някакви отзиви за новия Киа Спортидж?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Ние имаме Мицубиши Аутлендър 2.0 DI-D (двигателя е на фолксваген 140 к.с.) Купихме си го нов 2008г. Много икономичен и здрав автомобил. Има огромен багажник и е 4х4. Има го и с дизелов двигател на Пежо 156 к.с., който харчи малко повече както и от 2010 г с нови дизелови двигатели на Мицубиши. Имаше го и с бензинови двигатели, които са здрави, но харчат мнооого повече.
Освен това е 6+1 места, което позволява да се ползва данъчен кредит, а и да се ползват наистина седалките от деца, когато ходим на почивки с други семейства.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 442
А някакви отзиви за новия Киа Спортидж?

Хубав SUV, но от познати съм чувала, че се раздрънква след 2-3 години (сглобката не е особено качествена). Aко търсите вариант да карате SUV, а да не ви струва особено скъпо, взето го без система 4х4. Така получавате предимството да паркирате по бордюри, но не и да се катерите по стъмни улици през зимата.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Ние сме с две Киа Соренто 2002-3 г, малко са по-старички, но мисля, че са по-здрави от новите (като всяка по-нова техника). Дизели, харчат 9 извънградско, 11-12 градско лято, 13 - зима. Оглеждаме се за нов, но не сме решили още, най-вече защото харчат по-малко. Задължително 4х4 (което да се включва при нужда) и високи отдолу (че повечето не са особено високи). Живеем в края на града в къща, на 100 м от пътя, черен път, за зимата задължително ни трябва 4х4, за да може да излезем. Доволна съм много, първият път като седнеш ти се струва, че много друса, но се свиква. Приятна и удобна ми е и за шофиране, и за возене.

# 9

Общи условия

Активация на акаунт