Най - срахотните СОЛЕНКИ

  • 41 055
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
Продуктите, които Ви трябжат са:
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода бикарбонат
2 ч.л. сол
250 гр. краве масло
150 гр. сирене
150 гр. кашкавал
4 ч.ч. брашно
Кашкавалът и сиренето се настъргват и с останалите продукти се меси тесто, като към киселото мляко се прибави содата и солта. Маслото се разтопява, прибажят се жси4ки гореспоменати продукти и се замесва с брашното. След това тестото се оставя няколко часа в хладилника да престои да се стегне.
После тестото се дели на 10 равни топки, всяка се точи на кръг, разрязва се първо на 4 пар4ета, после на осте 4етири през средата  като торта на триъгълници. Тези триъгълни4ета се завиват на кифли4ки. Отгоре се намазват с едно разбито яйце и се пекат до за4ервяване.
Опитаите и няма да сгрешите  chef

освен, че стават страхотни соленки, за плънка може да се сложи нещо сладичко. може да смесите мармалад със смлени орехови ядки и това да ви е плънката, може с локум, а също така стават много вкусни с една плънка от орехи и разбит белтък.

# 16
  • Мнения: 294
Снощи ги направих, но ги разточих на кора и ги изрязах с формички.Станаха много хубави.
Много, много благодаря!
  bouquet  bouquet  bouquet
Ето и резултата Wink

# 17
  • Мнения: 150
Може ли да използвам темата и да напиша моята любима рецепта за подобни солени кифлички :

Мая за хляб колкото 2 локума или 1 пакетче суха(даже по-хубави стават)
600 гр брашно
1 яйце
1 ч.ч. кисело мляко
1/2 ч.ч. олио
малко сол

Маята се разтваря в много малко топла вода и мъничко захар.След това се прави тесто от тези продукти.Оставя се да втаса 10-тина мин.Правят се 5 топки и се разточват като се режат на триъгълничета после(като торта).

     За плънката:1 яйце и 200 гр сирене се разбъркват.
Във всяко триъгълниче се слага малко от плънката на широката част и се завиват.
    Отгоре се намазват с жълтък.Пече се в предварително загрята фурна и стават доста бързо- не мога да кажа точно градуси и минути че моята фурна е със собствен характир и друга като нея няма  Embarassed
Това е - дано ви хареса  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 678
Наистина са много хубави!Ето как изглеждат:
             
       ][url=http://imageshack.us][img][/url]
И аз ги направих токущо,станаха сполучливи,но ми се струват малко постни.Мисля че ако се добавят яйце и заквасена сметана ще са по-вкусни,но това си е само мое мнение.

# 19
  • София
  • Мнения: 974
Е малко се забавих, но ето и моята рецепта Grinning

Соленки

1 пак масло (разтопено) 125г.
2 ч.ч кашкавал (настърган)
1 ч.ч сирене (настъргано)
3 ч.ч брашно
1 ч.ч кисело мляко
1 каф.л. сода бикарбонат
сол на вкус


Готовото тесто се оставя за 2 часа в хладилника, след това оформяте както пожелаете  Hug

# 20
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Е малко се забавих, но ето и моята рецепта Grinning

Соленки

1 пак масло (разтопено) 125г.
2 ч.ч кашкавал (настърган)
1 ч.ч сирене (настъргано)
3 ч.ч брашно
1 ч.ч кисело мляко
1 каф.л. сода бикарбонат
сол на вкус


Готовото тесто се оставя за 2 часа в хладилника, след това оформяте както пожелаете  Hug
Благодаря ти за рецептата!  bouquet

# 21
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Продуктите, които Ви трябжат са:
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода бикарбонат
2 ч.л. сол
250 гр. краве масло
150 гр. сирене
150 гр. кашкавал
4 ч.ч. брашно
Кашкавалът и сиренето се настъргват и с останалите продукти се меси тесто, като към киселото мляко се прибави содата и солта. Маслото се разтопява, прибажят се жси4ки гореспоменати продукти и се замесва с брашното. След това тестото се оставя няколко часа в хладилника да престои да се стегне.
После тестото се дели на 10 равни топки, всяка се точи на кръг, разрязва се първо на 4 пар4ета, после на осте 4етири през средата  като торта на триъгълници. Тези триъгълни4ета се завиват на кифли4ки. Отгоре се намазват с едно разбито яйце и се пекат до за4ервяване.
Опитаите и няма да сгрешите  chef
На колко градуса ги печеш? newsm78

# 22
  • Мнения: 215
На 200 Градуса, ама моятя фурна не е много добре, така 4е 180-200, е наи -подходяща мисля.

# 23
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
На 200 Градуса, ама моятя фурна не е много добре, така 4е 180-200, е наи -подходяща мисля.
Ок! Ще пробвам.

# 24
  • София
  • Мнения: 847
Хора, а ако оставя тестото в хладилника цяла нощ, дали ще е ок на сутринта - защото искам да ги направя за закуска.

Мерси!

# 25
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Хора, а ако оставя тестото в хладилника цяла нощ, дали ще е ок на сутринта - защото искам да ги направя за закуска.

Мерси!
Идеално ще е, не се притеснявай.

# 26
  • София
  • Мнения: 847
Хора, а ако оставя тестото в хладилника цяла нощ, дали ще е ок на сутринта - защото искам да ги направя за закуска.

Мерси!
Идеално ще е, не се притеснявай.

Супер, утре ще докладвам   bouquet

# 27
  • Мнения: 2 655
БРАВО!
И аз ги направих вчера. Меки и пухкави са и днес.
Страхотна рецепта.
 Hug Hug Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 847
Мисля, че станаха!
След цяла нощ в хладилника, тестото беше доста твърдо, не се справих с разточване (нямам и точилка) затова ги направих на нещо като малки питки. Изпекоха се добре и са вкусни, но са по-скоро хрупкави, отколкото мекички.
И най-важното - вкъщи много ги харесаха!

# 29
  • Мнения: 932
ееее,запалихте ме.Отивам и аз да пробвам,че пуста лакомия...

Общи условия

Активация на акаунт