Може ли мъжът ви да се оправи сам вкъщи?

  • 34 260
  • 895
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 315
Съвсем се самозабравихте щом и за детето започнахте да пишете сценарии, ужасно е и жалко.

# 526
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Това за парите аз го казах. Обаче нямах изобщо предвид, че когато и двамата работят, трябва този който печели по-малко да помага повече в къщи. Съжалявам ако е прозвучало така.  Аз печеля 2 пъти колкото мъжа си и пак върша почти всичко в къщи. Имах предвид случая, когато мъжът издържа изцяло жена си и тя си стои по цял ден в къщи и не работи (защото не и се налага, не защото е безработна). Тогава го намирам за нормално тя да поеме цялото домакинство. Не за да му се "отплати", а защото просто има повече време и няма друга работа.
За малките деца и чистенето... стига сте ги ползвали децата за оправдание.   Mr. Green Аз имам двама 6 годишни, мъже при това, чистя 2 пъти седмично по 1 час и винаги е подредено и чисто у нас. С изключение единствено на детската стая, която се подрежда всяка вечер, но си я подреждат сами. Децата спокойно могат да бъдат научени да не разхвърлят и да не цапат. Стига да вложиш нужната енергия в научаването. Виж при мъжете е по-трудно...   Rolling Eyes

# 527
  • София
  • Мнения: 12 374
За трети път питам в тоя форум, моя мъж горкия, като не може да прави палачинки, да го изхвърлям ли???? Joy Joy Joy


(прави гофрети, което ще рече, че без гофретник мога да се разведа)

Моят може, но прави 2 пъти годишно. Което е още по-гадно  Twisted Evil

Обаче готви други вкусотии през 2-3 дена, та ще е грях да го разкарам. И пари вади много добри. И банята мие. И..айде да не изброявам още, че ако Elecotalица чете тайно темата, ще вземе да се гътне от завист.

# 528
  • Мнения: 14 654
Савина, съгласна съм с това, че който е по-свободен, следва да свърши повечето работа, за може в общото свободно време да правят приятни неща. Умните хора го разбират и вечер се спретват заедно, защото иначе мъжът си седи да чака жената, а тя в това време простира, мие чинии и къпе децата. И после защо е в лошо настроение... ами как няма да е?

# 529
  • Мнения: 46 543
На мен ми е по-интересно дали жената на този отговорен мъж, който изкарва толкова много пари, знае, че кисне по цял ден в бгаммма и приказва за това как командва вкъщи  Laughing
Поне разбрахме какво правят мъжете, които изкарват много пари - висят в бгмамма  Mr. Green

Бърди, на колкото и тренировки да го заведе, няма как да изтрие от съзнанието му картинката, че вкъщи тати седи, а мама щета и обслужва. А и мога да се хвана на бас, че като бебе не го е гледал, освен да го подържи за малко - такива неща като да му проготви храна, да му смени памперс и т.н., са му много далечни. Той е по "великите" - да го разходи, да го заведе от точка А до точка Б...

savina_33, аз казах вече, че няма грам, ама грам значение дали е малко или много работата. А че няма правило, което да налага да бъде извършена от по-слабия физически, жената. Малко и лека била, ми чудесно, тогава няма как да се ползва за оправдание, че е тежка и след работа трявабо той да си почине. Сякаш милиони жени по света след работа някой ги жали, че са уморени. Ама щом са мъже, не може - те са нежни душици  Simple Smile

# 530
  • София
  • Мнения: 17 310
Янтре, ще го изхвърляш, много ясно, не се ли научи за толкова години в тоя форум, че след 10-20 поста в която и да е тема, е време да изхвърляш мъжа?

# 531
  • Мнения: X
Какво толкова чистите в неделя, че ви трябват часове?
У дома чистим в неделя вечерта, всички, за един час максимум.Прахосмукачка, прах, мокър парцал.

Щото нямаш малки деца. Да ти пратя моите ... седмица някъде.. да ти се увеличи чистенето до 5-6 часа.
Е, нали не мислиш, че моите съм ги родила на по 15-20 години?!    Mr. Green
И те са били  и бебета, и малки буйни деца, и тийнове.....

Скрит текст:
Какво ме улесняваше много:
никаква храна по стаите, освен в кухнята и на масата за хранене
никакви играчки из къщата, освен в детската стая
мръсните дрехи-в коша
мръсните съдове от хранене-в мивката, от 9-10 годишни някъде си ги и мият, когато ядат сами
изпраните дрехи сами си ги слагат по шкафовете от първи клас някъде
лично мое правило-през седмицата не влизам в детската, ако не се налага и не чистя там.Само в неделя, за основното почистване.
Случвало се е да изхвърлям играчки в боклука, защото не са прибрани, след като съм казала.
Дрехите по шкафовете им ги подреждах веднъж на няколко месеца.Дори още на следващия ден да са обърнати с краката нагоре, това не е мой проблем.    Laughing   Като не си намерят нещо си, се научават да подреждат.
Сега и двамата ми сина са по-подредени от мен.Знаят си къде стои всяко химикалче, линийка, чорап или диск.   Grinning

# 532
  • Пловдив
  • Мнения: 23 725
Абе аз, че не съм добра домакиня - не съм. Нека за всички да е ясно. За мъжа ми е и цари мир и хармония.

# 533
  • София
  • Мнения: 17 310
Ми, Краси, у нас всичко това се прави. Ама и двамата работим, а това, че сме в София води след себе си и доста време за път, така че времето наистина си е малко.
Но както и да е, темата не е за мен и моите неумения да се справя като домакиня  Laughing Да не я бутаме зорлем натам  Laughing
(хах, сега видях, че и Янтра се е наредила до мен  Grinning).

# 534
  • Мнения: 46 543
И у нас цари мир - всеки се чувства удобно и прави каквото си иска - яде се навсякъде, мръсни дрехи се мятат от другия край на коридора пред пералнята и т.н. Е, мръсните чинии всеки си знае, че влизат в миялната, но това не е кой знае какво усилие, за да се брои за правил.
И всеки участва след това в поддържането, така че няма проблем.
Предпочитам дом без ограничения пред такъв по конец, въпрос на избор.

# 535
  • Мнения: X
И у нас цари мир - всеки се чувства удобно и прави каквото си иска - яде се навсякъде ............
Предпочитам дом без ограничения пред такъв по конец, въпрос на избор.
Е, аз предпочитам реда.    Laughing
Вместо да правя нещо по три пъти, например, предпочитам да го свърша само веднъж.
Но, има и друго съображение да не давам да се яде пред компютър/тв.Първо, храната се приема и усвоява по-добре, когато се яде без дразнители.Второ, ядейки навсякъде, човек придобива вредния навик постоянно да дъвче нещо пред компютъра/тв/книгата-бисквити, чипс, пуканки, зрънчовци, вафлички.....
А така се научиха да се хранят по три пъти на ден и да не ядат постоянно, когато гледат филм/играят на ком. игри.
Смятам това за по-полезно постижение от подредения дом.  (който рядко е подреден по конец, всъщност)    Mr. Green

# 536
  • София
  • Мнения: 38 595
Аз съм стигнала до някакъв компромис - децата ядат на маса в тяхната стая.
Ако мога да ги науча и да си я разчистват тая маса, ще е супер.
Иначе сега, като съм си сама в нас, домакинската работа я омитам за час-два и забравям.

# 537
  • Мнения: 46 543
...Второ, ядейки навсякъде, човек придобива вредния навик постоянно да дъвче нещо пред компютъра/тв/книгата-бисквити, чипс, пуканки, зрънчовци, вафлички....

Няма как да се случи при нас, просто защото подобни неща не купуваме.
Нямаме и междинии хранения, освен плодове.
Вечеряме винаги заедно на масата, но с  мъжа ми не закусваме, детето яде обикновено на ниската маса пред дивана. Случва се и в почивните дни да го прави в нейната стая, ако ние си гледаме нещо в хола или да си покани гости и да си се забавляват там.
Ядем и на балкона, имаме си маса, столове.
Дом по конец не ми е уютен, не става дума и всичко да е нагоре с краката, но ограниченията не са ми приятни.

# 538
  • Мнения: 2 440
ММ готви  прави палачинки и тутманици, за уикенда децата поръчват закуската на него. Но не чисти. Синът пък чисти, прозорци мие, банята чисти, е полива с препарати и после изплаква де, но все е нещо.

# 539
  • София
  • Мнения: 19 257
Elecotal, без да съм войнстваща феминистка, ще ти кажа къде е проблемът - в честотата на натоварванията.
Ти колко пъти седмично сменяш крушка и какво постижение е това? Друг е въпросът, че ако жена ти не познава крушките, вината си  е нейна, не се изисква докторат по физика.
А колко пъти годишно боядисваш, респ. избираш мазилки и т.н.?
А колко пъти месечно водиш колата на ремонт (тук и аз си признавам, че съм невежа, поне засега, но все си обещавам, че ще започна да разбирам от тези неща)

А ядене се готви - хайде да не е всеки ден, но през ден. Чисти се веднъж в седмицата основно, а през седмицата все се намира по нещо. Пране и простиране, съответно сгъване и прибиране - също доста често. Пазаруването за мен също не е кой знае какво удоволствие, то не е като да си избирам дрешки  и обувки.
И ако се натовариш с всички тези уж дребни и незабележими неща - след 1 седмица ще започнеш да мрънкаш. То не е като да вдигнеш нещо тежко веднъж в месеца.

Общи условия

Активация на акаунт