Наистина ли се изчерпва любовта?

  • 11 213
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 365
" Сексът се разреждаше с времето, докато почти изчезна."

Ето го отговорът. Гушкането и любовното поведение се разпалват, ако има наличен редовен секс. Човек буквално може да генерира любов. Иначе малко са рицарите, които ще се държат галантно, без да сте се уважили редовно като мъж и жена.

Направете нещо по въпроса.

# 16
  • Мнения: 25
" Сексът се разреждаше с времето, докато почти изчезна."

Ето го отговорът. Гушкането и любовното поведение се разпалват, ако има наличен редовен секс. Човек буквално може да генерира любов. Иначе малко са рицарите, които ще се държат галантно, без да сте се уважили редовно като мъж и жена.

Направете нещо по въпроса.

Тези фактори си влияят в затворен кръг. При липса на любов угасва сексуалното влечение и при липса на сексуално влечение угасва любов. Двата фактора си влияят реципрочно и е трудно да се каже кое е първично- кокошката или яйцето.

Човекът не се държи зле, а просто равнодушно. Което ме навежда на мисълта че любов не е и имало. Защото ако е имало и с времето е изчезнала, "рицарят няма да се държи галантно" вече. Появява се озлобление и неприятие, раздразнителност без причина или по най-дребен повод.

Смешни са ми напъните на някой да доказва как "той си е такъв", демек не обичал прегръдки и целувки, АМА ИЗБИРАТЕЛНО. Към детето можел, но към жена си не.  Laughing Ти наистина ли си вярваш че мъжът ти има чувства към теб?
Има хора които не обичат да демонстрират чувства пред странични погледи, но да не демонстрират чувства ХИЧ и да се твърди че ги имат, това е върховна глупост.

# 17
  • при късмета
  • Мнения: 24 094
Ти мнения ли трупаш, или не четеш?
Къде прочете, че не демонстрира чувства "ХИЧ"? Цитирай го.
Казала съм, че го показва по различен начин, не че изобщо не го показва. И ако в твоята глава влюбване и обичане са едно и също, то по принцип не е. Като започнеш да обичаш, а не само да си влюбена и да мислиш за кревата, ще го разбереш.
Не ни липсва редовен сексуален живот, изобщо.
А начина по който показва нежности към детето е съвсем различен от този към мен. Да не вземеш пак да прочетеш, че не показва такива, пиша, че е различен. Да го потретя ли?
То оставаше и да е един и същи  ooooh!

# 18
  • Мнения: 25
Ти мнения ли трупаш, или не четеш?
Къде прочете, че не демонстрира чувства "ХИЧ"? Цитирай го.
Казала съм, че го показва по различен начин, не че изобщо не го показва. И ако в твоята глава влюбване и обичане са едно и също, то по принцип не е. Като започнеш да обичаш, а не само да си влюбена и да мислиш за кревата, ще го разбереш.
Не ни липсва редовен сексуален живот, изобщо.
А начина по който показва нежности към детето е съвсем различен от този към мен. Да не вземеш пак да прочетеш, че не показва такива, пиша, че е различен. Да го потретя ли?
То оставаше и да е един и същи  ooooh!

Какво тогава се сравняваш със ситуацията на авторката? Тя няма интимност с мъжа си. Никаква. Нито в леглото, нито извън него. Това е ХИЧ.
Би било странно нежност към дете и към жена да са еднакви. Не странно, а извратено.

Обич и любов са синоними и не изключват секс. Платонична любов в семейство- това не е любов, а психиатрично отклонение.

# 19
  • при късмета
  • Мнения: 24 094
Знам, че обича да бъде с мен по цял ден. 

Сексът се разреждаше с времето, докато почти изчезна.   
 Просто не е силно сексуален тип, никога не е бил, а и за мен самата сексът не е толкова важен
 Не, че ми отказва гушкане. Ако го прегърна, ще ме обвие с ръце и той. Ако понеча да го целуна, ще ме целуне. 
 Все иска да излизаме тримата. Говорим си как ще си купим къща на село. Как ще си я подредим. Как ще възпитаме детето. Мечтаем за живота си заедно. А защо вече дори не ме целува....  Tired
Стига си крещяла това "хич", защото и авторката не е написала това. Гледаш си през твоите нагласи. Приеми, че има и по-малко сексуални хора и не са никаква рядкост.
Повишено либидо е нормално в период на влюбване. Като остане само обичта, намалява и това е съвсем в реда на нещата с времето. При всички двойки е различно.
Никак не са рядкост дългогодишни двойки, силно да се обичат дори секса да е почти изчезнал.
Другото което е описала изобщо не говори мъжа й да не я обича. А то е много по-важно от липсата на редовен секс.
Другото което е описала е точното доказателство, че я обича.
Чети

# 20
  • Мнения: 25
Знам, че обича да бъде с мен по цял ден. 

Сексът се разреждаше с времето, докато почти изчезна.   
 Просто не е силно сексуален тип, никога не е бил, а и за мен самата сексът не е толкова важен
 Не, че ми отказва гушкане. Ако го прегърна, ще ме обвие с ръце и той. Ако понеча да го целуна, ще ме целуне. 
 Все иска да излизаме тримата. Говорим си как ще си купим къща на село. Как ще си я подредим. Как ще възпитаме детето. Мечтаем за живота си заедно. А защо вече дори не ме целува....  Tired
Стига си крещяла това "хич", защото и авторката не е написала това. Гледаш си през твоите нагласи. Приеми, че има и по-малко сексуални хора и не са никаква рядкост.
Повишено либидо е нормално в период на влюбване. Като остане само обичта, намалява и това е съвсем в реда на нещата с времето. При всички двойки е различно.
Никак не са рядкост дългогодишни двойки, силно да се обичат дори секса да е почти изчезнал.
Другото което е описала изобщо не говори мъжа й да не я обича. А то е много по-важно от липсата на редовен секс.
Другото което е описала е точното доказателство, че я обича.
Чети


Кое е това "друго" дето ти говори за обич? Че искал да излизат заедно и да си купят къща?
Това не е обич, това е навик на съжителство. Удобство като с мебелите у дома.
Обичта не "остава"- нея или я има още от началото, или я няма. Сексът намалява само с намаляване на чувствата ако изобщо ги е имало.
Никога през живота си не съм виждала двойка които се обичат без секс. За брат и сестра ли говорим? Пълно е с дядовци и бабки които живеят без секс поради физиологични проблеми вече, но при млади и здрави хора, липсата на интимност е липса на чувства.
Аз не разбирам понятия "почти изчезнал секс". За мен лично по-рядко от веднъж седмично е напълно изчезнал секс. За подобно нещо се развеждам и изобщо не ми пука как точно и колко ме "обичал" с извратената си обич.

Последна редакция: пт, 25 юли 2014, 18:59 от fiest365

# 21
  • София
  • Мнения: 17 340
А някакъв шанс хората да са различни от теб?

# 22
  • Мнения: 25
А някакъв шанс хората да са различни от теб?

Да се обичат без секс?

Аз не смятам това за любов. Съжителство на взаимноизгодни начала. Или от липса на друга алтернатива. Причините могат да са много, резултатът е еднакъв.
Видимо и авторката също не го смята щом изобщо е пуснала темата и щом в брак се чувства самотна.

Нещо друго да има значение?

# 23
  • София
  • Мнения: 17 340
Не, да се обичат със секс по-рядко от веднъж седмично Wink
Явно не може Simple Smile
Спирам да храня трола.

# 24
  • Мнения: 25
Не, да се обичат със секс по-рядко от веднъж седмично Wink
Явно не може Simple Smile
Спирам да храня трола.

Това е лично мой критерий за честота, която за мен е символ на изчерпани чувства.
При импотентни и фригидни може да варира, но пък виждаш ли...тук не е такъв случая. Дори импотентни и фригидни не избягват дневните ласки, прегръдки, целувки и признания в любов. Ако разбира се я има.

# 25
  • Мнения: 755
Мъжете не са плюшени играчки. Нито си играят с такива до живот.
Мъжете обичат различно.
Женските критерии не са ми ясни, разбирам обаче, че мъжките са доста различни.
fiest365 , в тази връзка - доста глупости си изписала.

# 26
  • Мнения: 261
Май много хора взаимно се успокояват тук. Така ми изглежда.
Споделям напълно мнението на  fiest365.
Ако имах мъж като на авторката , както тя го описва , бих имала абсолютно същите терзания.

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За мен лично по-рядко от веднъж седмично е напълно изчезнал секс. За подобно нещо се развеждам и изобщо не ми пука как точно и колко ме "обичал" с извратената си обич.

трай бабо, да не ти се случи поради външни ф-ри, например...
Въобще много правилно се е изразил haho123456:
fiest365 , в тази връзка - доста глупости си изписала.

Към авторката:
... целодневното/целогодишното мляскане/гушкане не е за всеки. Но това не означава липса на обич.
Поговорете.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 749
Да кажа и аз - 22 години брак. След 20-тата годишнина всичко стана различно. До тогава нещата бяха общи - сега всичко е негово /говоря за материалното/, вече дори не ме предупреждава кога ще закъснее вечер или ще отсъства. Ако попитам, значи правя опит да го контролирам. В прав текст и нееднократно е заявявал, че не го интересувам и изобщо нищо вече не го вълнувало. Важна му била само работата, защото тя носи пари. Нищо материално не ми отказва, но няма ласка, няма целувка. Когато го прегърна, заявява, че ще ме гушне когато той реши. Досещате се, че това е никога. И аз се чувствам самотна - децата вече са големи и грижите по тях намаляха. Компенсирам със срещи с приятелки, театър...Но не е същото! Някъде бях чела, че всеки човек има нужда от ласка - децата я получават и са щастливи. Най-трудно е на възрастните хора - никой не се натиска да прегръща старата си баба. И аз искам ласка и една добра дума, но не ги получавам. Връща се от работа, заявява, че е изморен, сервирам му, вечеря и се "паркира" на дивана. После в леглото. Сексът си е все същият и това е единственото, което не се е променило. А все още го обичам.
Да, любовта се променя с годините, но когато вече я няма си личи! И да, не е нужно по цял ден да се натискаме и целуваме, но когато инициативата идва само от едната страна, нещата изглеждат съмнителни!

# 29
  • Мнения: 28 890
Да кажа и аз - 22 години брак. След 20-тата годишнина всичко стана различно. До тогава нещата бяха общи - сега всичко е негово /говоря за материалното/, вече дори не ме предупреждава кога ще закъснее вечер или ще отсъства. Ако попитам, значи правя опит да го контролирам. В прав текст и нееднократно е заявявал, че не го интересувам и изобщо нищо вече не го вълнувало. Важна му била само работата, защото тя носи пари. Нищо материално не ми отказва, но няма ласка, няма целувка. Когато го прегърна, заявява, че ще ме гушне когато той реши. Досещате се, че това е никога. И аз се чувствам самотна - децата вече са големи и грижите по тях намаляха. Компенсирам със срещи с приятелки, театър...Но не е същото! Някъде бях чела, че всеки човек има нужда от ласка - децата я получават и са щастливи. Най-трудно е на възрастните хора - никой не се натиска да прегръща старата си баба. И аз искам ласка и една добра дума, но не ги получавам. Връща се от работа, заявява, че е изморен, сервирам му, вечеря и се "паркира" на дивана. После в леглото. Сексът си е все същият и това е единственото, което не се е променило. А все още го обичам.
Да, любовта се променя с годините, но когато вече я няма си личи! И да, не е нужно по цял ден да се натискаме и целуваме, но когато инициативата идва само от едната страна, нещата изглеждат съмнителни!
А ти не се дръж като старата му баба, щом имаш време свободно спротувай, бъди секси, ходи на козметик и маникюр, нали не ти липсва нищо материално, провокирай го, изненадвай го, а не като стара мрънкаща баба да се молиш за милувка и да тъжиш че го няма....като не се е прибрал до 11,  другият път излез ти и не се прибирай д о два през нощта, идете на пиано бар с приятелки и колежки, там няма чалга а хубави класически шлагери, организирай му развлечения, води го по заведения, толкова лесно човек може да омае едни мъж....! Simple SmileНо основното правило трябва да си красива, подържана и секси, такава каквато те е харесал преди години, много ясно че няма цял живот да сме млади, но сега можем да направим толкова много по въпроса....!Освен това той все още си няма любовница, щом продължава да прави секс с теб!

Общи условия

Активация на акаунт