Наистина ли се изчерпва любовта?

  • 11 217
  • 99
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 127
Това, че не инициара никакъв секс, разбира се не е в реда на нещата, но причините за това може да са много/ и въпреки че обича жена си/ . Имаше и такава тема, но там ролите бяха размени - относно интимността след години.

# 76
  • Мнения: 559
Страстта умре ли, можеш да я отпишеш връзката! Да не говорим че едно такова нежелание от страна на съпруга, може да ти смачка тотално самочувствието и после почваш да търсиш съвети по форумите Wink

# 77
  • Мнения: 1 127
Страстта умре ли, можеш да я отпишеш връзката! Да не говорим че едно такова нежелание от страна на съпруга, може да ти смачка тотално самочувствието и после почваш да търсиш съвети по форумите Wink

Независимо от пола, и в двата случая е така. Въпросът е, че първопричината не е задължително да е липса на обич.  

хората биват с 3 типа сексуален темперамент:

Скрит текст:
Цитат
Съвременните сексолози условно разделят хората на 3 групи - с висок, среден и нисък сексуален темперамент. Всеки един от тях има своите плюсове и дава възможност да се изпитват усещания, чужди за останалите. Логично е, че, за да постигнат сексуална хармония, партньорите трябва да бъдат с еднакъв полов темперамент. Относително добре могат да съжителстват и съседните типове: висок със среден или среден с нисък. Докато трайното съжителство между двете крайни групи е на практика невъзможно.

Високия сексуален темперамент се отличава със силно желание за секс и почти неизчерпаемо влечение към експерименти. Тези хора като правило съзряват по-рано в сравнение с връстниците си.

Жените от този тип не се нуждаят особено от предварителни ласки, изпитват потребност от секс всеки ден. Ако тази тяхна потребност остане незадоволена, те изпадат в състояние на вътрешен конфликт.

За хората с нисък сексуален темперамент сексът далеч не е най-важното в живота. Тези хора често съзряват полово по-късно и за повечето от тях сексът веднъж месечно (и дори по-рядко) е напълно достатъчен.

Със среден сексуален темперамент са най-голям процент от хората. За тях сексът няколко пъти седмично или месечно е достатъчен. През първата половина от живота си те са склонни често да сменят партньорите си, но след това се успокояват. Представителите от този тип по-лесно се приспособяват към избрания партньор.

80% от хората спадат към средната група, а останалите 10% са в двете крайности. Докато само 1% наистина страда от липса на желание за секс.
  

 http://ezine.bg/n12-19880-%D0%A3%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%88%D0%BD%D … D0%B2%D0%BE%D1%82

А като добавим стрес, рутина, преумора и пр., нещата могат да ескалират.

В темата, за която споменах, авторът даваше много точно обяснение на проблема, и евентуалния изход, при добро желание от двете страни.

# 78
  • Мнения: 559
Хайде сега няма нужда от психологични профили за да се досетим, че след като авторката я тормози липсата на близост, значи мъжът и едва ли е с никъск сексуален темперамент  Peace
Явно, че не винаги е бил такъв и в момента това и се отразява! За жената е много важно да е желана и когато не е желана, това се отразява пагубно на самочувствието и!

# 79
  • Мнения: 1 127
...  Сексът се разреждаше с времето, докато почти изчезна. Не по моя вина. В смисъл, че никога не съм отказала или е било да не ми се иска. Просто не е силно сексуален тип, никога не е бил, а и за мен самата сексът не е толкова важен. На мен по-скоро ми се иска да усещам, че ме обича по друг начин.
Да ме целуне като се върне от работа. Да ме прегърне просто така. Да ме гушне, докато спим. Да ме погали по лицето... Ей-такива едни обикновени неща. Не, че ми отказва гушкане. Ако го прегърна, ще ме обвие с ръце и той. Ако понеча да го целуна, ще ме целуне. Но защо все аз...
Той никак не ме обича вече според мен. А това е толкова тъжно, ...
 А защо вече дори не ме целува.... 

Доколкото разбрах основният проблем на жената е съмнението дали наистина я обича. И липсата на нежност към нея. А и не останах с впечатление за тотален отказ от негова страна, а просто че не е той инициаторът.

# 80
  • Мнения: 559
...  Сексът се разреждаше с времето, докато почти изчезна. Не по моя вина. В смисъл, че никога не съм отказала или е било да не ми се иска. Просто не е силно сексуален тип, никога не е бил, а и за мен самата сексът не е толкова важен. На мен по-скоро ми се иска да усещам, че ме обича по друг начин.
Да ме целуне като се върне от работа. Да ме прегърне просто така. Да ме гушне, докато спим. Да ме погали по лицето... Ей-такива едни обикновени неща. Не, че ми отказва гушкане. Ако го прегърна, ще ме обвие с ръце и той. Ако понеча да го целуна, ще ме целуне. Но защо все аз...
Той никак не ме обича вече според мен. А това е толкова тъжно, ...
 А защо вече дори не ме целува.... 

Доколкото разбрах основният проблем на жената е съмнението дали наистина я обича. И липсата на нежност към нея. А и не останах с впечатление за тотален отказ от негова страна, а просто че не е той инициаторът.


...и въпреки това, явно че това я тормози ...

# 81
  • Мнения: 3 231
А тия неща що във форума? Щото е по-ефикасно други непознати жени да ти оправят отношенията с твоя си мъж или щото е по-евтино от посещение при професионалист?

# 82
  • Мнения: 7
А тия неща що във форума? Щото е по-ефикасно други непознати жени да ти оправят отношенията с твоя си мъж или щото е по-евтино от посещение при професионалист?
      Аз не очаквам някой непознат "да ми оправи отношенията". На нас отношенията са ни ОК. На мен просто ми липсва нещо което преди го е имало, а в последно време изчезна и реших да споделя, защото имам нужда да поговоря за това. Предполагам, че ще се намери кой да каже, че най-добре е с мъжа си да поговоря, но на мен винаги ми е било адски трудно да говоря за такива неща.

# 83
  • при късмета
  • Мнения: 24 094
  Предполагам, че ще се намери кой да каже, че най-добре е с мъжа си да поговоря, но на мен винаги ми е било адски трудно да говоря за такива неща.

Мисля, че от тук идва целия ти проблем. Той споделя с теб, а ти с него не. При това положение, може да си мисли, че ти досажда ако по-често иска секс и за това оставя инициативата на теб.
Споделянето и най-важното нещо за да има доверие м/у двама души, а доверието е най-важно. По-важно е и от секса. 
Ако му кажеш как се чувстваш и какво искаш от него, съм сигурна, че ще се върнат и прегръдките и целувките и всичко останало. Опитай.  Даже си мисля, че той се чувства пренебрегнат и отхвърлен и гледа да "не досажда".

# 84
  • Мнения: 559
И какво споделя той ? Споделя за работата си, а не за чувствата си!
И не ми говори моля те че нещо, което не го е имало, след като говорите и ще се появи ей така от никъде Simple Smile ама големи идеалистки сте  Joy

# 85
  • Мнения: 2 265
И какво споделя той ? Споделя за работата си, а не за чувствата си!
И не ми говори моля те че нещо, което не го е имало, след като говорите и ще се появи ей така от никъде Simple Smile ама големи идеалистки сте  Joy

Имало го е, авторката го написа в по-горният си пост.

# 86
  • Мнения: 559
Имало е трънки ...с риск да ме обвините за каквато си искате, мога да кажа че любовта отдавна е заминала на кино... Останал е само навика Wink

# 87
  • Мнения: X
Цитат
И както аз го обвинявам за работата му, че я слага на първо място, така аз слагам винаги първо детето. Често, дори когато самото дете няма нужда. И тук се говореше да излезем на театър или другаде двамата, а точно преди 1-2 седмици той много искаше да отидем двамата на вила при приятели, а аз не исках, защото малката беше при баба си и му казах, че не е честно да ходим без нея на планина. И сега малко съжалявам, защото се замислям, че тези два дни само двамата сигурно щяха да ни се отразят добре.
Ами, ето ти една от грешките ти.
Да, детето е важно, най-важното, но не и 24/7/365.
То е било при баба си, вие сами, по-идеален момент от този да се забавлявате само двамата, да се поглезите, да се погушкате и т.н., едва ли скоро сте имали.А ти си отказала !      newsm78   Защо?Защото детето нямало да бъде и то....Че то ще има още милиони възможности да бъде и на планина, и на море, и с вас, и без вас.....
Покажи на мъжа си, че все още той е част от връзката жена-мъж, а не само придатък на връзката майка-дете.МОже да се изненадаш от резултата.

Скрит текст:
Аз винаги съм гледала да се възползваме максимално от времето, когато децата не са с нас.Мъжът ми никога не се е оплаквал.    Mr. Green

Сещам се и за една друга тема, с проблеми в семейството, където жената, останала без деца, хукваше да чисти къщата и да пере килими и пердета...После, що мъжете не показвали обич и желание....Че какво желание, ако те вижда само с престилката и парцала, или в главата ти е само детето, детето, детето .....

# 88
  • Мнения: 1 127
ма ко и Краси, съгласна съм с мненията ви.  И да каже, и да покаже. Има какво да се направи.

# 89
  • Мнения: 46 572
Сещам се и за една друга тема, с проблеми в семейството, където жената, останала без деца, хукваше да чисти къщата и да пере килими и пердета...После, що мъжете не показвали обич и желание....Че какво желание, ако те вижда само с престилката и парцала, или в главата ти е само детето, детето, детето .....


Аз пък я разбирам.
Ще ги занесат тези прословути килими за 2 часа да се изперат и после целият ден е техен. Другата алтернатива е да го направи, когато на главата й са няколко деца, при това сама да ги вдига и влачи.
Ще рече човек, че по 24 часа се въргаляте в леглата. Има време за всичко.

По темата - аз не съм от особено романтичните, така че не знам какво да ти кажа. Не разбрах ти говорила ли си с него по въпроса - директно да си кажеш, както тук в темата. Защото хората не четат мисли.
За секса - щом си избрала мъж, който не е сексуален тип, нормално е да не иска секс. Т.е. и това не мисля, че е фактор за това дали те обича.

Последна редакция: пн, 28 юли 2014, 10:11 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт