Наистина ли се изчерпва любовта?

  • 11 221
  • 99
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
Не знам дали любовта се изчерпва, но когато някой те обича, старае се да говори на твоя език.
Ако обичаш ласки и си по-сензуална, той трябва да го е разбрал отдавна. Каква е ползата да ти носи подаръци, или да те изслушва, да намалява звука и тн, ако ти искаш друго.

# 91
  • Мнения: 3 231
Любовта не се изчерпва. Преобразява се, намира си нови форми, променя се като начин на изразяване, но е винаги осезаема. Виж, страстта, определено намалява с времето (за 95% от двойките). Нищо не може да се сравни с онази страст на първите няколко години. И все, пак важното е какво остава след успокояването на лудите страсти. При някои двойки остава една празнота и пълна тъпота. При други това, което остава, е толкова хубаво, че искаш да си остане докато сте на този свят.

# 92
  • Мнения: 4 569
Не се изчерпва любовта с времето, променя се. Изчезват тръпките в корема например.

Има и друго: "Това, че някой не те обича по начина по който искаш, не означава, че не те обича с цялото си сърце". Има различни начини за изразяване на любов и трябва да се разберат двамата в двойката какво означава за тях думата любов.


...а точно преди 1-2 седмици той много искаше да отидем двамата на вила при приятели, а аз не исках, защото малката беше при баба си и му казах, че не е честно да ходим без нея на планина. И сега малко съжалявам, защото се замислям, че тези два дни само двамата сигурно щяха да ни се отразят добре.
сама си саботираш връзката.


Относно липсата на секс - МОЖЕ да не може да го вдига или да му е трудно вдигането заради хапчета, стрес, преумора.
Вие говорили ли сте помежду си, авторке?

# 93
  • Мнения: 45
Здравей!
Когато изпадам в такова настроение за мен най-важно е да го споделя с любимия. Обикновено мъжът даже не забелязва това, което за нас е очебийно. Защо трябва любовта да е най-силна само в началото. За мен любовта на определени периоди се трансформира. Ту се усилва и ту отслабва, но това не значи, че приключва. По-точно е като затишие пред нещо ново за двама ви.
Говорете с любимия си.
Успех!

# 94
  • Мнения: 1 262
И при нас положението е подобно, но от моя страна, т.е., аз съм дървото. Нямам желание за никаква интимност, независимо дали става въпрос за целувки, прегръдки или нещо друго. Даже мъжът ми ме запаши вече n на брой пъти, че ще си хване любовница и аз след всеки път му казвах да си намери и ако иска да се разведем, странно как след няколко дена /примерно/ отново казва същите неща дето вече съм му разрешила.  Laughing Аз, ако бях на негово място, щях да си хвана любовник и може би щях да се разведа. Това съм го правила вече веднъж. Така че и на него съм му дала свободата, стига да иска. Мисля и че това е правилният начин, след като нямаш желание за интимност с партньора. Не знам защо се получава така, при нас всичко се случи след като родих. Изведнъж загубих всякакво желание за интимност с него и с времето става все по-зле.
Може би така се получава при хора, които нямат силна духовна връзка. Нашата връзка беше предимно физическа.

# 95
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Това, което описваш е 1:1 при нас, само дето ролите ни са
разменени. Той до безкрайност си показва любовта, аз - не.
Такава съм. И, да ,обичам го.

И твоя те обича! Peace
И при нас е същото, само че с разменени роли. На моят не му омръзва да изразява любовта си, а аз не се сещам да проявявам толкова нежности. По-скоро се грея на неговото внимание като котка на слънце Simple Smile. Да, и той се оплаква, но хората са различни. Аз си го обичам и много ми харесва да сме по цели дни заедно, но нямам нужда от непрестанни интимности.

# 96
  • Мнения: 51
Не, не се изчерпва, даже става по-хубаво с годините, ако хората се грижат за любовта си. Но масовото явление е поне единият да охладнее...

# 97
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Съгласявам се с мненията на тези, които са писали, че любовта май си е отишла.
Случват се такива неща.
И е много тъжно.

Според мен, обратните мнения са просто, за да окуражават, което не е излишно в случая.
Peace Peace Peace

# 98
  • Мнения: 5 060

Според мен, обратните мнения са просто, за да окуражават, което не е излишно в случая.

 Peace Peace Peace

А според мен, обратното на горното - за собствено успокоение.

# 99
  • Мнения: 57
Аз имах такава връзка и я прекратих.. Confused Не можах да издържа на терзанията обича ли ме, не ме ли обича.. въобще пука ли му за мен..Отделно той е козирог там нещата са съвсем сухарски...другите ми мъже са били страстни, романтични и това просто не можах да го приема. за 3 месеца ми е направил 2 или 3 комплимента Tired  А иначе естествено, че се изчерпва.. Няма ги пеперудите. Тъжна работа

Последна редакция: пт, 08 авг 2014, 23:28 от bellaz

Общи условия

Активация на акаунт